Cannes Film Festivali'nden In The Mood For Love'a Saygı Duruşu
KÜLTÜR/SANAT

Cannes Film Festivali'nden In The Mood For Love'a Saygı Duruşu

Usta yönetmen Kar Wai Wong'un imzasını taşıyan Palme d'Or ödüllü romantik film In The Mood For Love'ın 20. yılını kutlamak üzere Cannes Film Festivali'nden açıklama geldi.

Editör :Miray Akın
Yayın Tarihi :20 Şub 2020
Süre :2 Bardak

2000 yılının yarışma kategorisinde bulunan In The Mood For Love, bu yıl 'Cannes Klasikleri' bölümünde sinemaseverlerle buluşacak. Cannes Classics bölümünde 4K olarak restore edilip izleyici karşısına çıkacak olan 'In The Mood For Love''ın konusu ise şu şekilde: 

'In The Mood For Love, komşu olan evli bir kadın ile evli bir erkeğin arasında oluşan bağı konu ediyor. Hong Kong, 1960'lı yılların başlarını yaşamaktadır. Chau lokal bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. Karısıyla birlikte büyük oranda Şangaylıların hayatlarını sürdürdükleri bir apartmana taşınırlar. Chau bir gün kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız bir şekilde eşya taşımaktadırlar. Günden güne birbirleriyle yakınlaşmaya başlayan ikili bir süre sonra tuhaf bir gerçekle karşı karşıya kalacaktır. Bu da eşlerinin de birlikte oldukları gerçeğidir. Artık onların da kendilerini ve ilişkilerini yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam oluşmuştur.'

Programı henüz açıklanmamış olsa da Cannes Film Festivali, bu yıl 12-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Not: Film açıklaması beyazperde.com 'dan alınmıştır. 

Yukarı Kaydır