Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
unsplash
ASTROLOJİ

Burçların Doğal Taşları

16 Haz 2021

Günümüzde bilinen 12 tane burç var ve her insan az da olsa burcunun özelliklerini yansıtabilmekte. İnsanlar nasıl burçlarının özelliklerini taşıyorsa her burcun özelliklerini içinde bulunduran ve o burca iyi gelen çeşitli doğal taşlar da bulunmakta. Burcunuzun özelliklerini taşıyan doğal taşlardan yardım alarak yaşantınızın her yanına pozitiflik dağıtabilirsiniz. Peki, sizin destek almanız gereken doğal taş hangisi?

unsplash
Koç Burcu

Hareketlilik ve enerjiklik özellikleri ile ortaya çıkan Koç burcunun en önemli doğal taşı yakuttur. Yakut, yaşam gücü taşı olarak da bilinmekte çünkü bu doğal taş yaşamsal enerjinin artmasını sağlayarak mutluluk hissini zirveye taşıyabiliyor. Yakutun yanında ametist ve akik taşları da Koç burcunun şifalı taşları olarak bilinmekte. Akik taşı metabolizmayı hızlandırarak sindirime yardımcı olurken ametist taşı da bağışıklık sistemini güçlendirerek bedene ve ruha huzur sunabilmekte. 

pinterest
Boğa Burcu

Keyfine ve rahatına düşkün olma özellikleri ile öne çıkan Boğa burcunun özel taşları arasında zümrüt ve turkuaz yer alıyor. Zümrüt taşı, Boğa burçlarına sakinlik ve huzur vererek dengenin korunmasını sağlamakta. Ayrıca, bu özel taş arkadaşlık bağlarının ve romantik ilişkilerin geliştirilmesinde de büyük bir etkiye sahip. Turkuaz taşı ise beden gücünü artırarak bireye bir dinçlik verebilmekte. Bu dinçliğin yanı sıra turkuaz taşı Boğa burçlarını negatif enerjilerden de uzak tutabilmekte.

unearthed crystals
İkizler Burcu

Eğlenceli ve değişken tavırları ile tanınan İkizler burçlarının özel taşlarını ise akik ve yeşim oluşturmakta. Akik taşı zihin ve vücut dengesini koruyarak kişilerin güç kazanmasına yardımcı olurken yeşim taşı da moral bozukluğunu, depresyonu ve sıkıntılı hissiyatları engelleyerek İkizlerin enerji kazanmasını sağlıyor. 

pinterest
Yengeç Burcu

Duygusallıkları ile tanınan Yengeç burçlarının şifalı taşları arasında kaplan gözü, ay taşı ve inci bulunmakta. Kaplan gözü taşı, bireylerin olaylarla ve diğer insanlarla olan uyumlarını artırırken bereket de verebilmekte. Ay taşı ise huzursuzluk hissini azaltabilmekte. Bu şifalı taşların yanında, inci de Yengeç burçlarının sezgilerini güçlendirerek sosyal hayatlarında başarılı olmalarını sağlayabilmekte.

pinterest
Aslan Burcu

Liderlik özelliği ile ortaya çıkan Aslan burçlarının doğal taşlarını peridot ve krizolit oluşturmakta. Peridot taşı yatıştırıcı etkisi ile bireylerin sakinleşmesine yardımcı olurken krizolit taşı da Aslanların pozitif enerji yaymalarına yardımcı olur. Her iki taş da beden ve zihin dengesinin kurulmasında çok önemli rollere sahip. 

pinterest
Başak Burcu

Planlı ve düzenli yapıları ile bilinen Başak burçlarının doğal taşlarını ise ametist ve yeşim oluşturmakta. Ametist taşı, insanlardan stresi uzaklaştırarak olumlu enerjilerin onlarla buluşmasını sağlamakta. Yeşim taşı da iyileştirici yapısı ile toksinlerin ve diğer zehirli maddelerin bedenden atılmasına yardımcı olmakta. 

pinterest
Terazi Burcu

Çekicilik ve dengelilik özelliklerini barındıran Terazi burcunu en iyi taşıyan şifalı taşları pembe kuvars ve mercan oluşturuyor. Aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars taşı, bireylere huzur vererek onları koşulsuz sevgi ve sıcaklık ile buluşturabilmekte. Mercan taşı ise Terazi burçlarına büyük miktarda enerji sağlayıp her işlerini rahat bir şekilde bitirmelerine yardımcı olabilmekte. 

pinterest
Akrep Burcu

Tutkuları ve iddia dolu yapıları ile tanınan Akrep burçlarına en uygun doğal taşları obsidyen ve lal taşı oluşturmakta. Obsidyen taşı, onlara hem fiziksel kuvvet veriyor hem de kaygıların azalmasını sağlıyor. Lal taşı ise hastalıklardan koruduğu gibi onların hayal güçlerinin gelişmesine de katkı sunuyor.

pinterest
Yay Burcu

Gezmekten oldukça zevk alan özgürlükçü Yay burçlarının doğal taşları arasında sodalit ve topaz bulunmakta. Mantık taşı olarak da bilinen sodalit taşı, onların mantıklarının ve sezgilerinin birleşmesini sağlayarak sakinleşmelerine yardımcı olmakta. Topaz taşı ise negatif enerjileri Yaylardan uzak tutabilmekte. 

pinterest
Oğlak Burcu

Ayrıntılara takılan ve çalışkanlıkları ile bilinen Oğlak burçlarına en iyi uyan doğal taşlar ise kehribar ve yakuttur. Kehribar taşı stres düzeyini düşürüp fiziksel ağrılara iyi gelirken yakut taşı da onlara şans getirebilmekte. 

reddit
Kova Burcu

Yaratıcılıkları, yenilikçi oluşları ve geniş hayal güçleri ile bilinen Kova burçlarının doğal taşlarını akuamarin ve mavi safir oluşturuyor. Akuamarin taşı kişinin hafızasını güçlendirirken mavi safir taşı da korku, nefret ve intikam gibi duyguları azaltarak sevginin, umudun ve dostluğun artırılmasını sağlıyor.

pinterest
Balık Burcu

Sabırlı ve duyarlı Balık burçlarına en iyi uyum sağlayan doğal taşlar arasında opal ve mercan bulunmakta. Opal taşı bedensel ve zihinsel dengeyi sağlayıp Balıkların stresini azaltırken mercan taşı da onların cazibesini artırabiliyor.               
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?