pexels
ASTROLOJİ

Burçlar ve Bağımlılıkları

03 Ağu 2023

Bağımlılık denildiğinde aklınıza ne geliyor? Belki kafein, sigara; belki bir insan, belki de günlük rutinleriniz… Herkesin bu hayatta vazgeçemediği, olmazsa kendini kötü hissettiği bir bağımlılığı illaki vardır. Bu durum herkesin haritasına göre değişiklik gösterebiliyor. Güneş burcunuza göre neye bağımlı olduğunuzu bilmek ister misiniz?

Koç Burcu

Enerjik Koç burçlarının bağımlılıkları tahmin edeceğiniz gibi adrenalin… Onları sakin koşullar içinde tutabilmemiz mümkün değil. Her daim spontane gelişecek ve adrenalin seviyelerini tavan yaptıracak olaylar içinde olurlar. Kendilerini bu kadar enerjik tutabilmek için de güne sert bir kahve içmeden başlayamazlar.

Boğa Burcu

Konfor alanını pek terk etmeyi sevmeyen Boğa burçlarının bağımlılıklarını tahmin etmek pek de zor değil. Elbette yemek yemek! Lüks ve keyif düşkünü Boğa burçlarının en sevdiği aktivite; konfor alanlarında, en sevdiklerini diziyi izlerken bol bol karbonhidratlı yemekler ya da aburcubur yemek

İkizler Burcu

Konuşmayı ve öğrenmeyi seven, her daim meraklı olan İkizler burcunun da en büyük bağımlılığı sosyal medya. İnsanlarla bol bol mesajlaşacağı; kim, nerede, ne yapıyor sorularına rahatlıkla cevap bulabildiği sosyal medya onlar için olmazsa olmaz… Zaten sosyal medya kullanmayan bir İkizler burcu görmek mümkün değil!

pexels

Yengeç Burcu

Ev kuşu, anaç ve romantik Yengeç burçlarının bağımlılığı da çok fazla düşünmektir. Yengeç burcu özellikle nostaljiyi de temsil ettiği için bol bol geçmişi yad ederler. Eskileri düşünmek onlar için günlük aktivite gibidir.

Aslan Burcu

Parlamayı ve dikkat çekmeyi seven, özgüvenli Aslan burçlarının bağımlı olduğu şey ilgidir. Her daim övülmek isterler. Bunun için iyi görünmeyi adeta görev haline getirirler. Aslan burçlarının bir diğer bağımlılığı ise alışveriştir.

Başak Burcu

Düzenli, planlı, programlı ve titiz olması ile bilinen Başak burçlarının bağımlılığı da temizliktir. Temizlik yapmak, işe yaramayan şeyleri atmak onlar için bitmek bilmeyen bir alışkanlıktır. Başak burçlarının bir diğer bağımlılığı ise takıntılı ilişkilerdir


pexels

Terazi Burcu

Kibar, naif, insan ilişkileri kuvvetli, süslü Teraziler genel olarak oldukça flörtöz görünürler. Aslında bunun sebebi doyumsuzluk değildir. Terazi burçları maalesef ilişki bağımlısıdır. Tek olma düşüncesi onlara korkunç gelir. Her daim bir ruh eşi arayışındalardır.

Akrep Burcu

Kaos seven, güçlü ve karizmatik duruşlarıyla kendini her yerde belli eden Akrep burçları da fiziksel temas bağımlısıdır. Onlar için yüzeysel ilişkiler değil tutku vazgeçilmezdir. Ayrıca Başak burçları gibi onlar da her daim takıntılıdırlar.

Yay Burcu

Enerjik, maceradan maceraya atlayan Yay burçlarının bağımlılığını sorgulamaya gerek yok. Elbette seyahat etmek… Yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmeye bayılırlar. Paralarını yeni ülkeler görmek yeni maceralar peşinde koşmaya harcarlar.

pexels

Oğlak Burcu

Bir Oğlak burcunun en büyük bağımlılığının işi olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Çalışmak, üretmek, kariyerinde her daim yükselmek onlara inanılmaz keyif verir. Çalışamadıklarınla mutsuz olurlar. Adeta elleri ayakları titrer diyebiliriz.

Kova Burcu

Her daim marjinal ve farklı olan, yeniliklere açık Kova burçları teknoloji ile oldukça sıkı fıkıdır. Bu nedenle bilgisayarlar ve video oyunları onlar için en büyük bağımlılıktır. Oldukça zeki ve yenilikçi olmalarından kaynaklı kendilerini geliştirmek isterler. Bu nedenle internetin sonsuz denizine kendilerini bırakabilirler.

Balık Burcu

Bağımlılık denildiğinde Zodyak’ın akla gelen ilk burcuna geldi sıra. Balık burçları 12. Evin de yöneticisi olduğu için bağımlılıkları anlatır. Hayal dünyasına bayılan, gerçekliklerden uzaklaşmak isteyen Balık burçlarının en büyük bağımlılıkları uykudur. Uyku onlar için her daim bir kaçış ve konfor alanıdır. Ayrıca hayal dünyasına dalmayı da pek seven Balık burçları alkol ve uyuşturucu bağımlılığına karşı çok daha temkinli olmalıdır

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?