Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
poster by christopher sanabria
ASTROLOJİ İlişkiler / Cinsellik

Burçlar Dünyasında Venüs’ün Doğum Haritasında Yeri ve Önemi

17 Oca 2023

Aşk deyince aklımıza Venüs gelir. Astrolojik bağlamda Venüs’ün bulunduğu ev de yaratıcılık, lüksü, zerafeti, estetiği ve uyum özelinde düşünülür… Tabii ki Venüs’ün yarattığı aşk ve çekim alanı da yabana atılmaz. Venüs bulunduğu eve incelik getirirken, bulunduğu eve göre insanın mizacına etki eder. Astrolojik haritalarınızda Venüs’ü bulun ve zerafetin derinliklerine yolculuk başlasın!

4 Bardak

1.Evde Venüs

Venüs Zodyak’ın 1. evindeyse, o insanda şeytan tüyü vardır diyebiliriz. Bu ev bizim dışarı bakan suretimiz olduğundan, Venüs’ün burada konumlanması dönüp dönüp bakılacak birini ya da konuştuğu anda zerafetiyle herkese kendini dinletecek birini çağrıştırır. Öte yandan, gölgesinde Venüs, zarif olduğu kadar kırılgandır da. 1. ev Venüs yerleşimli biriyle iyi anlaştığınız sürece pamuklara sarılı bir şekilde sohbet edersiniz, ama anlaşamadığınız takdirde pek yüzünüze bakacağını söyleyemeyiz.

2.Evde Venüs

Bu ev özünde Boğa burcunun evi olduğundan, Boğa özelikleri Venüs konularıyla okunur diyebiliriz. Boğa’nın yöneticisi de Venüs olduğundan bu daha da kuvvetli bir yerleşim olur. Kişi, zenginliğini ifade etmeyi ve lüks objeleri sever. Açıları da destekliyse evinin tasarımından kıyafetlerine kadar özenmezse rahat edemez. Boğa, boğaz bölgesine denk geldiğinden Venüs 2. evde insana derin ve dikkat çeken bir ses tonu da getirir. Boğa sabit bir burç olduğundan siz de samimi ve güvendiğiniz kişilere çekim hissederseniz. İlişkiye birden atılmak gibi bir huyu olmaz. Eğer ilişkiye başlarsa da enine derinine temellendiği için, ilişki uzun sürer. Gizem yaratılmasındansa net olunması ona çekici gelir. Koku ve dokunma duyusu çok gelişmiş; sınırları belli ve güven bazlı bir ilişkide durabilir.

3.Evde Venüs

Bu ev iletişim evi olduğundan iletişimin kuvvetli ve tatlı söz ile yılanları deliğinden çıkarmayı iyi bilir. Ses tonu ve hitabeti yumuşaktır, tonlamadan kelime seçimine zerafetten hoşlanır, kendi de böyle davranır. İyi bir ara bulucudur ve konuşarak her şeyi çözebileceğine inanır, başarır da. Gölge yanıyla, biraz fazla konuşup herkese her şeyi anlatma huyu olabilir. Birilerini ikna etmeye takıp, edemediğinde hemen boş veremeyebilir. Aklını dağıtacak başka bir şey bulunca da diğer konu aklına bile gelmez. İlişkide entelektüel sohbetler ve zihni kıpır kıpır eden konuşmalar 3. ev Venüs’ünü yükseltir. 3. ev Venüs’ü anlamayan bir partner onun laf cambazlıklarını anlamaz ya da onu komple yanlış anlayabilir. Ancak kıvrak zekalı biriyle yapabilir.


4.Evde Venüs

Öz olarak 4. ev Yengeç evi olduğundan bu evdeki Venüs, gözleri harita sahibinin evine çevirir. Evi özenle düşünülmüş ender parçalar görülmesi ya da iç mimari açıdan çokça düşünülmüş olması şaşırtmaz. İncelikli ve size ev hissi veren insanlara çekilirsiniz. Yengeç mizaçlı, sarılıp sarmalayan partnerler 4. ev Venüs’ünü güvende hissettirir. Kırılganlığı fazla olabilir. Kendini çok bıraktığında kaygılı bir bağlanma stiline geçiş yapabilir. Duygularının esiri olmak yerine daha derin bir yerden hissetmek ve duygularını yönetebilmeyi öğrenmeli.

5.Evde Venüs

Oyuncu, romantik ve cilveli… İşte bu 5. ev Venüs yerleşimi. Aşık olmak onun için çok kolay, aşık olmadığı yerde duramaz. Hatta şöyle diyelim, o zaten genel aşık ve aşka aşık. İçindeki aşkı daha da ateşleyen insanlarla birlikte olur, bu duygusu sönümlendiğinde doğal olarak uzaklaşır. Sıcak ve kreatif ve hayattan her zaman oyun bulur. O iyi bir oyun arkadaşı da olur muhteşem bir aşık da. Kalbini çalacak insan yaratıcılığıyla kalbine dokunacak, içinin derinliklerine, oyunları ve hayata olan aşkıyla köklenecek birine kendini adarcasına sadık kalabilir. O zamana kadar daldan dala atlarsa, şaşırtmaz.

6.Evde Venüs

Başak’ın öz evi olan 6. evdeki Venüs yerleşimi, aşka ve duygulara incelik ve zerafet getirir. İnceyi görür ve onu genişleterek partnerinize sunmaktan keyif alırsınız. İlişkinizin en iyi formunu inceliklerden anlayan biriyle yaşayabilirsiniz. Çünkü duygularınızı böyle gösterirsiniz ve incelikten anlamayan biri romantik potansiyelinizi görmezden gelir. Sevdiğiniz kişilere fayda sağlamak, çok meşgul olsanız bile onlara zaman ayırmak doğal davranış modeliniz. Bir yandan da hayatta pragmaya (çıkarcılığa) önem verdiği için, ihtiyaçların karşılandığı herhangi bir ilişkide çok keyif almasa da durabilir. Bu da onunla daha iyi uyumlanacak ideal partnerine hiç ulaşamamasına neden olabilir.


7.Evde Venüs

Tam bir aşk ve ilişki insanı olur 7. evde Venüs. Gölgesinde, bir ilişki olmadan yaşayamaz kıvamda olabilir. İkili kurduğu bağlar onun için çok önemlidir. Estetik kaygısı yoğundur ve hem ilişkilerinde hem de bulunduğu ortamlarda denge ister. Bu ev Terazi’nin, yani Venüs yöneticili bir burcun evi olduğundan yerleşim rahattır. Bu da insana dengede ya hep ya hiç bir tutum sergiletebilir. Uyumlu hissettiğinde çok uyumlu, ama biraz dengesi şaştığında perperişan olabilir. Siyah ve beyazdansa gri alanlarına çalışması ve dengeyi içinde bulması, kaygılı ilişkiler kurmasının önüne geçer. Yalnız kalmaktan korktuğu için, gerçek aşka değil, güvende durduğu yere çekilir ve çok istediği derin sevgiyi yaşayamama riskini alır.

8.Evde Venüs

Derin ilişkiler 8. ev Venüs’ün anahtar kelimeleri. Derinleşemediği yerde duramaz, adım adım derinlere inilmesine çekilir. Mekanik ve günlük konuşmaların ardında ne olduğunu öğrenmek ister ve duyguları ancak o zaman harekete geçer. Derinleşmesini bilmeyen partneri sığ sularında boğacak kadar sinir bile olabilir. Gölgesinde, eğer derin bir ilişki yaşıyorsa, o derinlikten yoğun bir kıskançlık da çıkar. Belli etmeme ama geniş stratejiler kurabilme huyu doğaldır. Doğal olarak korkutucu gelebilir. Tabulara bayılırlar, ‘ah ne güzel de yıkılır’ gözüyle bakarlar yasaklara. 8. evde Venüs’ten ya korkulup kaçılır ya da birlikte duyguların ve gizemin en derinine dalarsınız.

9.Evde Venüs

Bu yerleşimdeki bir partneriniz varsa ilk bilmek gereken şey, ona istediği rahatlığı vermeniz ve sizin de onun gibi hayatı keşfetme peşinde olmanız. Yoksa, biraz kalbiniz kırılabilir, uyaralım. 9. ev, Yay burcunun evi olduğundan, farklı kültürlere, derin inançlara ve hayat sevincine çekilir ve böyle insanları da kendine çeker. Farklı kültürler ve farklı deneyimlere çekilir. Gölgesinde, sürekli pencereden bu bakma istediğini yenmesi onu rahatlatır. Deneyimlemekle birlikte, deneyimde derinleşmek ona bir yardım eli olabilir. Bu şekilde yaşadıklarını anlamlandırır ve daha doyumlu hissedebilir. Yoksa istekleri hiç bitmeyebilir, ne kadar görürse görsün, görmemiş gibi davranır, tatminsiz kalır.


10.Evde Venüs

Bu ev öz olarak Oğlak burcunun evi olduğundan Venüs burada ne yapacağını şaşırır. Gezegen, aşk tarafından değil, para tarafından daha çok kendini gösterebilir. 10. ev Venüs etrafa soğuk bir çekicilik yayar. Ona yaklaşmaktan çekinebilirler. Hayranları olabilir ama bunların farkında olmaz çünkü ister istemez iten bir çekimi vardır ve fazla yaklaşılmaz, uzaktan izlenir. Bu ev kariyer evi olduğundan, 10. evdeki Venüs kariyeriyle ve işiyle evlidir diyebiliriz. Bir iş ortağıyla romantik birliktelik kurması ya da ancak onun kadar işine düşkün biriyle olması şaşırtmaz.

11.Evde Venüs

Bu ev özünde Kova burcunun evi olduğu için, romantik bağlam kendini arkadaşlık üzerine kurmak ister. Eğer gerçek bir arkadaşlığınız yoksa, ilişkinin temelleri sarsak olur. Kova, garipliklerin ve alışılmamışlıkların evi olduğu için, 11. ev Venüs’lü bir partnerle olan ilişkide birkaç gariplik lazımdır. Sıradan ilişkilere ve bağlanma şekilleri sıkıcı gelebilir. Onu garip bir yerinden ya da garip bir yerinizle tutabilirsiniz. Aranızdaki bir espri, kimsenin anlamadığı bir şaka ya da konuşma tarzınız 11. ev Venüs’ün dikkatini ilişkide tutar. Arkadaş insanı 11. ev Venüs, romantik partnerini arkadaş ortamından ya da halihazırda arkadaş olduğu kişilerden sağlayabilir. 

12.Evde Venüs

Aşka yükseldiği sürece düşme eğilimi de çok yüksek. 12. ev özünde Balık burcu evi olduğu için, büyük ve hayalperest bir romantikten bahsediyoruz. Duygular incelikli, hassas ve ruh odaklı. Aşk ve fedakarlık bu yerleşim için ayrı düşünülemez. İlişkide özverili ve verici bir tutumu olduğu için, aldığını görmediği ilişkide de kırılacağını fark ettiğinden oralarda pek durmaz. İçini açtığı yerde, partnerinin içini açtığını görmek ister. Gölgesinde, karşılık almadığını düşünmesi ve fazla kırılganlığı olur. Gizem yaratmak gibi bir kaygısı olmaz ama doğal derinliği onu gizemli gösterir. Fazla merhametlidir ve bu kötü niyetli bir partner tarafından kullanılmaya açıktır. Bu yüzden kalbini yavaşça açmaya çaba harcar. Aslında çok net olsa bile okyanus kadar berrak olsa da, bir yandan derin olduğundan daldıkça dalasınız gelir, dibi görünmez. Romantik anlamda Zodyak’ın en dipsiz-bucaksız yerleşimidir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?