Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

Burçlar Dünyasında Merkür’ün Doğum Haritasındaki Yeri ve Önemi

03 Oca 2023

Doğum haritalarımızda Merkür konumu, bizim zihnimizi, hayatta konuşmaktan keyif aldığımız konuların hangi alandan açıldığını gösteriyor. Akıl bir kitap olsa; Merkür konuşlanması, indekste yazanlar ve bu konuların ne kıvamda konuşulduğu hakkında bilgi verebiliyor. Açın doğum haritalarını, Merkür’ün evlerini yorumluyoruz..!

2.5 Bardak


İletişimin gezegeni Merkür’ün doğum haritamızda bulunduğu ev; entelektüel ifademizi hayatımızın hangi alanlarında kolaylıkla çıkardığımızı, zihnimizin hangi konularla daha çok meşgul olduğunu anlatır. En çok konuştuğunuz konular ya da tanıştığınız birinin de en ilgisini çeken başlıklar da yine doğum haritalarınızdaki Merkür yerleşiminden anlaşılabilir. Birinin zihninin çalışma şekli hakkında, henüz onu görmeden bilgi sahibi olma ihtimaliniz yüksek. O zaman, haritaları açalım ve Merkür’ün hangi evde durduğuna bakalım… Acaba en çok hangi hayat konuları sizi/harita sahibini sohbete ve kendini ifadeye tetikliyor?

1.Evde Merkür

Merkür birinci evinizdeyse, yükseleninizde; yani insanların sizi gördüğü yüzünüzde konuşlanmıştır. Merkür’ün bu evde oluşu, kuvvetlidir. Ne burçta olursa olsun, harita sahibine de Merküryen bir hava katar. İfadesi cıvıl cıvıl olur, konuşkandır. Jestlerle konuşmayı sevebilir. Bir dediği bir dediğini tutmayabilir, fakat bu çok yönlü olmasından kaynaklanır. Dediklerinin tutarlılığından çok anlayışa ve anlatışa odaklandığından, konular değil, ifade stili onun daha çok ilgisini çeker. Örneğin; pek tutmadığı bir düşünce güzel ifade edildiğinde o düşünceye yükselebilir.

2.Evde Merkür

Bu ev öz olarak Boğa’nın öz evi olduğundan, Merküryen özellikler, Boğa mizacında çıkış yapar. Fikirlerde sabitlik ve biraz kapalılık görülebilir. Multitask yapmaktansa, konuları teker teker açmayı özümsemeyi ve düşüncelerine bağlanmayı sever. Daha materyal konuşur ama nezaketi de elden bırakmayı sevmez.

3.Evde Merkür

Bu konumlanma çok fazla konuya ilgi duyabilir. Bir sohbet listesi olması kaçınılmaz. Bulundukları gruplarda aktiftir ve kopuk karakteri değil, birleştirici ve mizahı yükselteni oynamayı sever. Gölgesinde dedikodudan, birilerini çekiştirmekten hoşlanabilir. Fakat, fikirleri değişebilir. Dedikodu yapmaktan ziyade sohbetleri dedikodu-vari bir şekilde yapmak onu eğlendirir. Grupların aranan yüzü olabilir, keza bulunduğu gruplara bağlıdır da.

4.Evde Merkür

Özünde Yengeç evi olan 4. evdeki Merkür, insanı daha konservatif bir düşünce tarzına yaklaştırabilir. Konuşmaları kapsayıcı olmak ister ama bir yandan da onu kapsamayanı öteleme gibi bir meyli olabilir. Ev ortamında daha özgür hisseder ya da yanında evinde olduğunu hissettiği insanlara karşı daha açık olabilir. 

5.Evde Merkür

Mizaç, büyük ve dramatik olabilir. Jest ve mimik yapmayı sever ve ifade tarzı coşkuludur. Grupların modunu yükseltir. Arkadaşları kötü hissettiklerinde onu aramak ister. Sosyal hayatında tiyatro oynamayı sever. Keyfi kaçtığında ise pek konuşkan olmayabilir. Zeka ve güzel sohbet onu romantik anlamda yükseltir. Coşkuyla muhabbet edemeyeceği birine çekilemeyeceğini söyleyebiliriz.

6.Evde Merkür

İfade tarzı analitik ve çok yönlüdür. Enine boyuna tartışmalardan ve şeytanın avukatlığını yapmaktan hoşlanır. Zihni açıktır ve diğerlerinin yakalamadığı detayları yakalar. Gölgesinde, alengirli düşünceleri arasında kaybolma potansiyeline de sahiptir. Enerjisini doğru kullanır ve düşüncelerini sistematik ve çözüm odaklı bir yola yönlendirirse zihinsel enerjisini en iyi şekilde kullanabilir. 

7.Evde Merkür

Düşüncelerde uyum ve harmoni önemli. Romantik bir düşünce sistemi olabilir ve kararsız olabilirsiniz. Fakat, güvenmediğiniz ortamlarda da iletişiminizin koptuğunu hissedersiniz. En rahat konuşmalarınız, kendinizi rahat hissettiğiniz kişilerle olur. Herkesle konuşabilme özelliğine sahip olabilirsiniz ama ikili ilişkilerde daha iyisiniz. Tartışmayı sever, ama kavgaya dönmesi harita sahibini yıpratır ve bu mizaç pek hoşuna gitmez. Tartışma bile olsa, iletişimde kibarlık ve saygı mesafesinden hoşlanırsınız.

8.Evde Merkür

Derin sohbetler ilgi çeker ve sığ muhabbetler dönen ortamlardan yavaşça uzaklaşma meyliniz olur. İnsanları sohbetinizle birden açabilir ve onların bile kendinde fark edemediği derinliği gösterebilirsiniz. Bazıları için korkutucu gelebilirsiniz. Fakat, sizi seven tutkununuz olur ve sohbetinizin tadı damağında kalır. Okült konularla uğraşmak ve bilinmeyen, gizemli olan konusunda meyilli olabilirsiniz.

9.Evde Merkür

Bu yerleşimde, iletişimde bilmişlik taslamak gibi bir özellik gelebilir. Gölge huyunda, detayları kaçırmak ve biraz gevşek ve sınırsız konuşmak gibi mizaç da olabilir. Güzel kısmıysa, ufuklar geniştir. Bilmeyi, öğrenmeyi, keza öğretmeyi sever. İyi bir öğretmen olabilir. Aksanını tatlı bir mesafeyle kullansa, durduğu yerden, sadece konuşsa, etrafına onun ağzından çıkacak kelimelere bakan insanlar toplayıp onları laflarıyla şifalandırabilir de.


10.Evde Merkür

İfade konusunda yetkin olup, lafını dinletmeyi bilir. Net ve çizgili konuşmaları olur. Sistematik konuşmalarıyla sözünü geçirmeyi bilir. Başka fikirler onun fikirlerine doğru çekilebilir çünkü diğerlerinden daha net ve kararlı tınlar. Gölge yanından, kendini kıramayacak kadar katı bir ifadesi olabilip gelişimden uzak kalabilir.

11.Evde Merkür

İletişimde dürüstlük ve herkesin hayrına konuşma meylinde olur. Kendi aleyhine bile olsa, doğruyu söylemek ister. Diğerlerine göre farklı bir mizaçta konuşabilir ve farklı bir dilsel aura yaratır. Kelime oyunları yapmayı sever ve dili eğip bükerek alışılmışın dışında konuşur. Gölgesinde, karmaşık ifadelerle kafa karıştırıcı ve anlaşılmaz olsa da ifade üzerine çalışmak onu çıt çıkarılmadan dinlenilen bir konuşmacıya döndürür.

12.Evde Merkür

Merkür, Neptünyen bir edayla filtrelenir burada. Çünkü 12. ev özünde Balık Burcu evidir. Direkt gerçekliktense imgeler ve metaforlar kurmaya eğilimli olabilir. Gölgesinde, iletişim konusunda biraz flu kalabilir, ayakları bir türlü yeri bulmayan söylemleri olabilir. İfadede gerçeklik bağını unutmazsa, derinlikli söylemleriyle etkileyici ve ilgi çekici bir karizması olur.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?