unsplash
ASTROLOJİ

Burçlar Bir Kokteyl Olsaydı

22 Haz 2023

Kokteyl severler buraya! Tatlısından ekşisine, tropik meyvelisinden acı soslusuna… Sıcak havalarda bizi serinletecek, yaz akşamlarında keyfimize keyif katacak kokteyllerden hangisini tercih edersiniz bilemiyoruz. Ancak Zodyak’ın 12 burcunun da birbirinden farklı damak zevkleri olduğunu çok iyi biliyoruz. Burçlar bir kokteyl olsaydı ne olurdu yazımızda bakalım siz Güneş burcunuza göre hangi kokteylsiniz?

unsplash
Koç – Bloody Mary
Zodyak’ın ilk burcu olan Güneşin çocuğu Koç burçlarına en yakışacak kokteyl Bloody Mary diyebiliriz. Tam bir savaşçı olan, ateşli ve kırmızı rengine aşina olan Koç burcu; domates sosu ve Tabasconun buluştuğu bu kokteylden başka bir şey olamazdı…

unsplash

Boğa – Cosmopolitan

Gezmeyi, yemeyi, içmeyi epey seven; damak tadı konusunda kimseye söz bırakmayan Boğa burçları bir kokteyl olsa kesinlikle Cosmopolitan olurdu. Favori mekanında, her zaman oturduğu masada, en sevdiği içkiyi yudumlarken hayal edebiliyoruz…

unsplash

İkizler – Long Island Iced Tea

Sıcak yaz akşamlarına sohbetin dibine vuracağınız, esprileriyle sizi kırmaktan geçirecek İkizler burçları tam olarak Long Island Iced Tea insanları… Bol alkollü ve tatlı olan bu kokteyli içtikçe içesi gelecek, sarhoş oldukça daha çok konuşacaklar!

unsplash
Yengeç – Sangria
Romantik, hassas Yengeç burçları sıcak yaz akşamlarında Sangria ile serinlemeyi tercih edebilir. Şarap ve mevsim meyvelerinin buluştuğu bu kokteyl bizce şarap sever Yengeç burçlarının favorisi olabilir.

pexels
Aslan – Lynchburg Lemonade
Güneşin en parlak çocuğu, her daim sahnede olan ve her girdiği ortamda dikkat çeken Aslan burçları bir kokteyl olsaydı Lynchburg Lemonade olurdu. Hem viski ile ortama ağırlığını koyan, hem de tatlı ekşi karışımı ile eğlenceli yönünü ortaya çıkaran bu kokteyl tam olarak Aslan burcunu anlatıyor.

unsplash

Başak – Mojito

Toprağı, doğallığı, yeşili ve bir yandan masumiyeti sembolize eden Başak burçlarına Mojito çok yakışırdı eminiz. Rom, taze nane ve misket limon tam olarak Başak burçlarının doğasını yansıtıyor.

unsplash

Terazi - Aperol Spritz

Süslü mü süslü, sosyal mi sosyal, flörtöz mü flörtöz Terazi burçlarına biz en çok Aperol Spritz’i yakıştırdık. Büyük bir şarap kadehinin içinde dikkat çeken rengi ile tam olarak Terazi burçlarını yansıtıyor.

pexels

Akrep – Whiskey Sour

Akrep burçlarının o karanlık, gizemli ve ateşli yönlerine sek viski vermek istesek de gönlümüz razı gelmedi. Biz de biraz daha ekşi yapalım dedik. Hem acı hem ekşi tadıyla Whiskey Sour Akrep burçlarını en iyi temsil eden kokteyl!

pexels

Yay – Mai Tai

Pozitif enerjisiyle yüzümüze gülücükler katan; eğlenmeye ve gezmeye bayılan Yay burçları bir kokteyl olsa kesinlikle Mai Tai olurdu. Farklı kültürlere ve farklı tatlara alışık olan bazı Yaylar eminiz şuan tropik bir adada Mai Tai yudumluyordur!

unsplash

Oğlak - Old Fashioned

Yöneticisi Satürn olan, sorumluluk sahibi ve eski kafalı Oğlak burçları için en doğru kokteyl Old Fashioned olabilirdi! Dıştan sert görünümleri ve karizmaları ile viski, bitter ve portakalın buluştuğu bu kokteyl tam Oğlaklara göre… Özellikle iş yemeklerinde tercih edecekleri kokteylin bu olacağına eminiz…

unsplash

Kova – Margarita

Sıradışı tarzları, asilikleri ve arkadaş canlısı tavırları ile epey karışık sinyaller veren Kova burçları için Margaritayı uygun gördük. İçinde hem tatlı, hem ekşi hem de tuzlu notalar bulunan Margarita Kova burcunun karmaşık dünyasına daha uygun. Margaritanızı yudumlarken arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz…

unsplash

Balık – Vodka Martini

Genellikle hayal dünyasında olan, oldukça merhametli ve saf Balık burçları için bilmediğiniz bir şey söyleyelim mi? Sanırım alkol bağımlılıkları… Elbette herkes için söylemiyoruz ancak Balık burçlarının bağımlılıkları konusunda pek de kontrol sahibi olmadığını biliyoruz. Bunun için içinde iki saf alkolü barındıran ve içtikçe içtiren Vodka Martiniyi Balık burçlarına daha uygun buluyoruz. Şerefe!


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?