Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Bu İlişki Size Ne Kattı?
Pexels
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Bu İlişki Size Ne Kattı?

05 Eki 2022

İlişkiler, karşılıklı paylaşımlar ile bir noktaya gelir, gerekli alış-verişler sağlandığı taktirde de olgunlaşarak son bulur. Biten veya bitmeye yüz tutmuş ilişkilerde, her iki tarafın da birbirlerinden alıp verecekleri tükendiğinde sona yaklaşıldığı anlaşılır. Bizler de bu sonlardan yola çıkarak sizler için hazırladığımız içeriğimizde bitmiş bir ilişkinin size ne kattığını veya ne katabileceğini mercek altına aldık. Yazının devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Pexels
   Her ilişki, iyisiyle kötüsüyle insana bir şeyler katar. Daha fazla sevgi göstermeyi, sevgi alabilmeyi, kendinden daha az ödün vermeyi, belki de haksızlıklara karşı çekip gitmeyi öğretir… İlişkilerle birlikte ortaya çıkan yaşanmışlıklar, ilişki bittiğinde birer tecrübeye dönüşür. Bu yönüyle ilişkiler, sonlansa bile ilişki boyunca öğrenilenler olukça kıymetlidir. Sizler için hazırladığımız içeriğimizde biten bir ilişkinin sizlere ne katabileceğini mercek altına aldık. Gelin, hep birlikte sonlanan ilişkilerin bizlere ne gibi bir katkısı olduğunu inceleyelim. 
 

Pexels
İlişkiler Değişimden Korkmamanız Gerektiğini Hatırlatır
 
   Yaşanılan her bir ilişki, insanı geliştirerek olgunlaşmasını sağlar. Yeni bir insan tanımak, onu eksileri ve artılarıyla kabullenmeye çalışmak, dönüşerek değişime uğramak… Hepsi, bir ilişkide insanı büyüten faktörlerdir. Eğer ilişki içerisindeki iki kişi de olgunlaşarak büyür ve belirli doğrularda değişirse ilişki, sağlıklı bir noktaya evrilir fakat ilişki içerisinde yalnızca tek bir kişi bu dönüşüm evresine girerse ilişki son bulur. İlişki esnasında karşılıklı değişimi reddetmek, ilişkinin bitmesindeki en büyük nedenlerden biridir. Eğer birlikte değişimi sağlayamadığınız için bir ilişkinin sonuna geldiyseniz, yeri geldiği zaman değişimden korkmamak gerektiğini öğrenmiş olursunuz. 
 

Pexels
İlişkiler Büyütür
 
   Biten bir ilişkinin ardından eskisinden daha farklı düşüncelere sahip olur ve büyüyüp olgunlaştığınızı fark etmeye başlarsınız. İlişkilerinizde öğrendikleriniz, hayata daha farklı bakmanıza olanak sağlar. Büyümek ve olgunlaşmak, kimi zaman sevgiyi başkalarında değil de öncelikle kendinize aramanız gerektiğini öğretir. İlişkinizin bitiş şekli ne olursa olsun yaşadığınız her bir ilişkinin sizi büyüttüğünü unutmamanız gerekir. 

Pexels
Yapılan Hataları Tekrardan Yapmamanız İçin Bir Fırsat Verir 
 
  Her ilişkide karşılıklı hatalar yapılır. Önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve bir daha aynı hataları tekrarlamamaktır. Biten bir ilişkinin en büyük katkısı yapılan hataları bir daha yapmamanızı veya yapsanız bile eskisi kadar etkilenmemenizi sağlamaktır. Aynı hataları tekrarlamamak veya yaptığınız hatalardan ders çıkarmak, biten bir ilişkinin sizlere yapabileceği en büyük iyiliklerdendir. Örneğin ilişkinizde kendinizden ödün vererek farklı bir kişiye dönüşmüşseniz bir sonraki ilişkinizde kendinizi değiştirecek kadar ödün vermemeniz gerektiğini öğrenmiş olursunuz. 
 
 
 
 

Pexels
En Büyük Değeri Kendinize Vermeniz Gerektiğini Öğretir
 
   Aşk, sevgi veya hoşlantı, kişinin kimyasını bozan bu yüzden de olduğundan farklı biri gibi davranmasına neden olan durumlardır. Birçok ilişkide partnerlerden birinin kendisini, partneri karşılıklı değişimi kabul etmediği için değiştirdiğini görürüz. Kendinden ödün vererek değişen kişi, kendi değerini yok sayarak yalnızca karşısındakine verdiği değere odaklanır. İlişkide fedakârlık, karşılıklı olmalıdır. Partneriniz değişmeyi reddedip, yalnızca sizin değişmenizi bekliyorsa bu ne sevgi ne de aşktır. Bu tarz nedenlerden dolayı sonlanan ilişkiler, en büyük değeri kendinize vermeniz gerektiğini öğretir.
 

Pexels
Sabırlı Olmayı Öğretir
 
   İlişkiler, sabır gerektirir. Özellikle karşılıklı anlayışı sağlayabilmek ve birbirini dinleyebilmek için sabır oldukça önemli bir unsurdur. Bir ilişki sabırsız bir insana sabırlı olmayı öğretebilir. İlişki içerisinde karşılıklı saygıyı koruyabilmek için bile sabretmeye ihtiyaç duyulur. Bu yüzden sonlanan bir ilişkinin ardından “Bu ilişki bana ne kattı ki?” diye düşünüyorsanız, ilişkinizin dinamiği ne olursa olsun az da olsa sabırlı olmayı öğrettiğini söyleyebiliriz. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?