Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Pexels
KÜLTÜR/SANAT

Bu Haftanın Vizyona Giren Filmleri

11 Ağu 2021

Dünya genelinde, yaşanan pandemi krizi sebebiyle neredeyse iki yıla yakın bir zamandır çok sevdiğimiz sinema salonlarından uzak kaldık. Bu uzun zamanın ardından yavaş yavaş artık sinemalara dönüyoruz ve vizyona girme tarihleri sürekli ertelenen filmlere kavuşmaya başlıyoruz. Bu hafta sevdiklerinizle vizyonun en iyi filmlerinden birine gitmek hiç de fena bir plan değil. Eskiden olduğu gibi her cuma yeni gelen filmleri yayına alan sinemaları, heyecanla takip eden kişilerdenseniz bu yazıyı okumaya devam edin.

Pexels
Yeşil Şövalye
 
6 Ağustos’ta vizyona giren bu film fantastik, dram ve romantik türleri sevenlerin kesinlikle seveceği türden. Arthur efsanesine dayanan ve Sör Gawain’in yeşil, dev bir yabancıyla karşı karşıya gelmesinin anlatıldığı bu film, uzun zamandır beklenenler filmler arasındaydı. Kral Arthur’un cesur yeğeni görevini üstlenen Dev Patel, film boyunca devlerle, hırsızlarla mücadele ediyor. 130 dakika boyunca izleyiciyi içine alan destansı bir macera izlemek isterseniz bu hafta bir akşamınızı bu filme ayırabilirsiniz. Joel Edgerton, Alicia Vikander ve Dev Patel gibi oyuncuların yer aldığı The Green Knight, bu haftanın vizyona giren filmlerinden biri.

Pexels
Lanetli Kardeş
 
Vizyondaki bir diğer farklı türdeki filmlerden biri de Lanetli Kardeş. Uzun zamandır korku - gerilim filmi izlemediyseniz bu film iyi bir tercih olacaktır. Genç ve güzel bir sanatçı olan Cassie’nin çizdiği resimleri ve onların bağlantılarını konu alan bu filmin yönetmeni ise Sam Barrett. Sizi çok sıkmadan izleyeceğiniz bu 96 dakikalık Lanetli Kardeş filmi, soluksuz izleyeceğiniz filmler arasına girebilir. Liam Graham, Nicola Barlett ve Amanda Woodhams gibi oyuncuların karakterleri canlandırdığı filmde tansiyon hiç düşmüyor.

Pexels
Snake Eyes: G.I.Joe Origins
 
Şimdi de sırada macera ve dövüş tarzı filmleri sevenlere hitap edecek bir yapıt var. 122 dakika boyunca dolu dolu gerilim ve aksiyon izlemek isteyenlerin bu hafta sonu sinema salonlarını dolduracağı Snake Eyes: G.I. Joe Origins filmi, bir Japon klanının varisleri ve onları kurtaran Snake Eyes’ın hikayesini anlatıyor. Andrew Koji, Ursula Corbero ve Henry Golding’i izlediğimiz bu filmin yönetmen koltuğunda ise Robert Schwentke oturuyor. Snake Eyes’ın yaşamını gözler önüne seren bu film bu hafta vizyondaki en iyi filmlerden biri.

Pexels
Bir Daha Asla Kar Yağmayacak
 
Sinemada keyifli zaman geçirmek istiyorsanız Bir Daha Asla Kar Yağmayacak filmi doğru bir tercih olacaktır. Polonya’da yaşayan ve masörlük yapan bir göçmenin hikayesini konu alan bu film, komedi-drama türünde. Müşterilerinin zamanla hayatını değiştirmeye başlayan Zhenia’nın hikayesine Alec Utgoff, Agata Kulesza ve Maja Ostaszewska eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise Malgorata Szumowska ve Michal Englert var. 120 dakikalık bu film sinema salonlarına dönmeniz için güzel bir sebep olabilir.

Unsplash
Kayıp Kız
 
Gerilim ve drama türünün en iyi örneklerinden biri olan Kayıp Kız filmi, bu hafta vizyona giren filmler arasında. Yönetmen Vlad Feier’in ilk uzun metraj filmi olma niteliği taşıyan bu 98 dakikalık film, soluksuz izleyeceğiniz türden. Monique Watson’ın kaybolması ve babasının onu bulma çabalarını izleyen seyirci, oyuncularda ise Afton Williamson, Zazie Beetz ve Johnny Whitworth’u görüyor. Polisin ve basının hiçbir ilgi göstermemesine rağmen baba, olayın peşini asla bırakmaz ve gazeteci Christian Baker ile kızını bulmaya çalışır.
 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?