GLOBAL NEWS

Bu Hafta Magazin Dünyasında Neler Yaşandı?

23 Ara 2021

Yılın son günlerinde genellikle yılbaşı haberleriyle gündeme gelen ünlüler, bu hafta skandallarıyla manşetlerde yer aldı. Bakalım bu hafta ünlüler dünyasında neler yaşandı?

2 Bardak

Sex And The City dizisindeki Mr. Big karakteriyle ünlenen Chris Noth, geçtiğimiz günlerde iki kadın tarafından cinsel saldırıyla suçlandı. Birbirini tanımayan iki kadın, Noth’un farklı zamanlarda kendilerine tecavüz ettiğini açıkladı. “Zoe” ve “Lily” takma isimlerini kullanan kadınlar Noth ile 20’li yaşlarının başlarında tanıştıklarını söylediler. Zoe, Noth 49 yaşındayken iş yerinde tanıştıklarını, biraz flört edildikten sonra Noth’un kendisini evinde bulunan havuza çağırdığını anlattı. Zoe eve girdikten sonra Noth’un kendisine tecavüz ettiğini belirtti. Kadın, olaydan sonra hastaneye darp izleri için gittiğini ancak tanınmış bir insan olmasından ve işinden olmaktan endişe ederek Chris Noth’un adını veremediğini söyledi. Kendini Lily olarak adlandıran kadın ise Noth’u 2015 yılında kendisi 25 yaşında, Noth 60 yaşındayken tanıdığını belirtti. Şu an gazetecilik yapan Lily, o dönem New York’taki bir gece kulübünde garson olarak çalıştığını, Noth’un kendisini yemeğe davet ettiğini söyledi. Noth’un evine gittiklerini anlatan Lily, tecavüze uğradığını belirtti. Chris Noth, ise iki suçlamanın da “kategorik olarak yanlış” olduğunu söyleyerek bütün Mr. Big severlerini hayal kırıklığına uğrattı. Noth’un “Bu hikayeler 30 yıl önceden de 30 gün önceden de olabilir. Hayır demek hayırdır. Bu benim asla aşmayacağım bir çizgi. Birliktelikler rızaya dayalıydı. Bu hikayelerin ortaya çıkış zamanını sorgulamak zor” söylemlerinin ardından kurucusu olduğu tekila markasını satma planlarını da suya düşürdü. Markanın yüzü de olan Noth’un, kısa bir süre önce tekila şirketini 12 milyon dolara satmak için masaya oturduğu ve müzakerelerin askıya alındığı belirtildi. Ayrıca ünlü oyuncu Chris Noth, rol aldığı The Equalizer dizisinden kovuldu.

Bir diğer taciz iddiasıyla suçlanan Hollywood yıldızı da James Franco’ydu. Yaklaşık dört yıl önce Los Angeles Times, beş kadının Franco'yu kendilerine yönelik uygunsuz davranışlarda bulunmakla suçladığını yazmıştı. Oyunculuk okulu öğrencileri, Franco’nun onlardan üstsüz bir şekilde performans sergilemesini, bunu yapmayınca da Franco’nun çok sinirlendiğini ifade etmişti. Ekim 2019’da iki kadın, Franco’ya karşı dava açmış, ünlü aktörü şu anda kapalı olan oyunculuk okulunda, oyunculuk adaylarını sömürmekle suçlamış, genç kadınları seks sahnesi çekimi yapmakla kandırdığını öne sürmüştü. Cinsel taciz iddialarının ardından ünlü aktör, Stephen Colbert'in sunucusu olduğu 'The Late Show with Stephen Colbert' televizyon programında suçlamaları reddetmiş ve avukatları aracılığıyla işlem başlattığını açıklamıştı. Diğer taraftan New York Times ise Franco'nun katılacağı bir etkinliği iptal etmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde The Jess Cagle adlı podcast yayınına katılan 43 yaşındaki oyuncu, kendisine ait okulda öğretmenlik yaptığı dönemde “öğrencileriyle cinsel ilişki kurduğunu ve bunun yanlış olduğunu” itiraf etti. Franco, genç yaşlarında alkol bağımlılığı tedavisi görmesinin ardından kendisinde seks bağımlılığı geliştiğini söyledi. Ünlü oyuncu, “Bu, çok güçlü bir uyuşturucuydu. 20 yıldan uzun süre bende vardı. Sinsi tarafı, bu bağımlılık süresince alkolden uzak durmamdı” diye konuştu.

Bir baba, kızının hayatını ancak bu kadar baltalayabilirdi! Britney Spears'ın 13 yıl boyunca bağımsızlığını elinden alan vasilik düzenlemesi geçen ay mahkeme kararıyla kaldırılmıştı. Karar doğrultusunda Spears, varlıklarının tamamının kontrolünü geri almıştı. Ancak vasiliğin sona ermesinden bir ay sonra ünlü şarkıcının babası Jamie Spears, kızından para alma konusunda harekete geçti. Baba Spears, ünlü şarkıcının mal varlığından kendisine yasal ödeme yapılmaya devam edilmesini talep etti. Ancak Britney Spears’ın avukatları bu isteği “menfur” olarak nitelendirdi. Britney Spears, 13 yıl süren vasilik boyunca babasına ödeme yapmıştı. Ünlü şarkıcı, vasiliğin bitmesi için son dört yılda verdiği mücadele esnasında da ödeme yapmak zorunda kalmıştı. “Jamie Spears’ın, tasfiyeye ilişkin devam eden mütevelli görevleri” nedeniyle Britney Spears’tan saatlik 1200 dolar ödeme talep ettiği belirtildi. Jamie Spears’ın mahkemeye sunduğu dilekçede, "Jamie'nin avukatlık ücretlerinin derhal ödenmesi, Britney'nin, kendisinin ve Jamie'nin istediği gibi hayatının kontrolünü ele geçirmesine izin vermek için vasiliğin hızlı ve verimli bir şekilde sona ermesini sağlamak için gerekli" denildi.

Kanye West’in adı olmayan bir magazin bülteni düşünülemezdi herhâlde. Adını resmi olarak “Ye” olarak değiştiren ABD'li rapçi Kanye West, yeni röportajında kapitalist düzenin toplumu öldürdüğüne inandığını söyleyerek, "Bunu değiştirmenin zamanı geldi" dedi. Bundan esinlenerek sahip olduğu tüm evleri kiliseye çevireceğini belirten West "bir yıl içinde evsiz kalacağını" söyledi. West, 032c'nin son sayısına verdiği röportajda "Bu kimsesizler evini inşa ediyoruz ve bu herkesin gidebileceği bir yer olacak. Sanatçı komünü gibi olmalı. Besinler her zaman bulunabilmeli" dedi. Yakın zamanda rapçinin Los Angeles'taki evsizlikle mücadeleye destek vermeyi planladığı, bunun için kendi şirketlerini kullanarak ihtiyacı olanlara eğitim ve barınma sağlanmasına katkı vereceği bildirilmişti.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?