Pinterest
SEYAHAT

Bozcaada'nın Olmazsa Olmaz Mekanları

24 Tem 2023

Son zamanlarda ülkemiz genelinde yaşanan bunaltıcı sıcaklar sonucunda herkes şehir merkezlerinden uzaklaşmaya çalışıyor ve imkanı olanlar çeşitli tatil beldelerine giderek bu sıcak havaların etkisini kendilerini serin sulara bırakarak bir nebze azaltmaya çalışıyor. Bu bağlamda en çok tercih edilen ilçelerimizden biri de şüphesiz ki Bozcaada... Kendine has tarihi binaları, butik otelleri, çeşitli restoranları ve plajları ile tatilcilerin gözde mekanlarından biri olan Bozcaada’ya ilk defa gidecekseniz veya önceden gittiğiniz halde pek gezme fırsatınız olmadıysa, tekrar ziyaret edeceksiniz bugünkü yazımız tam size göre çünkü Bozcaada’da kesinlikle gitmeniz gereken mekanları, butik otelleri ve daha fazlasını derliyoruz!

Bozcaada Otelleri
Tatil planlaması kapsamında hemen hemen herkesin öncelik verdiği karar, konaklamanın sağlanacağı otellerdir. Yeni bir yere gitme kararı aldığınızda kesinlikle yapmanız gereken ilk şey hangi otelde kalacağınızı seçmek ve bu otelleri seçerken kullanıcı yorumlarına, otelin konumuna ve olanaklarına dikkat etmektir. Bu bağlamda sizlere önerebileceğimiz birkaç oteli derledik. 

capraz.com.tr
Çapraz Tatil Köyü
Çapraz Tatil Köyü, Bozcaada'da sıklıkla tercih edilen otellerden biridir. Otele ait bir plaj alanı, yine otele ait olan havuzu, su kaydırağı, çocuk havuzu ve basketbol sahası gibi olanakları ziyaretçilerine sağlayan bu otel, Çanakkale Havalimanına 47.1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bunların haricinde Alexandria Troas Antik Kenti ile arasında 9.66 km bulunurken, Alexandria Troas Termal Otel Kaplıcaları ( Tarihi Kestanbol Kaplıcaları ) ile arasında 12.24 km mesafe bulunmaktadır. 

kemerbag29.com
Kemerbağ 29

Bozcaada feribot iskelesine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Kemerbağ 29, özellikle doğa ile iç içe olmayı sevenler için harika bir tercih olabilir. Bağlık ve kırlık bir mekan içerisinde konumlanmış olan bu otel, toplam 12 odası, geniş bahçesi ve yüzme havuzu ile müşterilerine hizmet vermektedir. Gündüzleri kuşların cıvıltısına uyanacağınız ve akşamların sessizliğiyle huzur bulacağınız bu oteli planlarınız arasına ekleyebilirsiniz. 

oykubutikotel.com
Öykü Butik Otel

Feribot iskelesine 100 metre yürüme mesafesinde olan Öykü Butik Otel, 1950’li yıllarda aynı binada sirke yapmaya başlayan Nuri Helvacıoğlu’nun sayesinde hayata geçmiştir. 30 yıldan fazla süredir hizmet veren bu otel de seçenekleriniz arasında bulunabilir. 
Bozcaada Restoranları

Yeni bir il veya ilçe ziyaret edileceği zaman varsa kesinlikle oranın meşhur restoranlarını, geleneksel ve yöresel yemeklerini tatmalısınız. Eğer daha önce Bozcaada'da bulunan restoranlardan birine gitmediyseniz ve bölgeyi pek bilmiyorsanız yazımızın bu bölümünde paylaşacağımız iki restoranı da ziyaret edebilirsiniz. 

yakamozbozcaada.com
Yakamoz

Bozcaada'da bulunan Yakamoz, 2000 yılından beri müşterilerine hizmet vermektedir ve olukça beğenilen restoranların arasında bulunmaktadır. Kaliteye ve lezzete önem veren bu işletmenin 200 kişilik bir kapasitesi bulunmaktadır. Çeşit çeşit mezeleri ve daha çok deniz ürünleri ile ön plana çıkan bu mekana Alaybey Mahallesi, Yalı Cad. (Liman içi) No:14 Bozcaada/Çanakkale adresinden ulaşabilirsiniz. 

@vahitinyeri
Vahit’in Yeri

Uzun yıllardır Bozcaada’da hizmet veren Vahit’in Yeri, deniz ürünleri ile ünlenmiş başarılı bir işletme olarak karşımıza çıkıyor. Ada misafirleri için kahvaltı seçeceği de sunulan bu mekana Alaybey, Cumhuriyet Mahallesi, 17680 Bozcaada/Çanakkale adresinden ulaşabilirsiniz. 
Bozcaada Tarihi Mekanları

Konaklama ve yemek işlerimde bittikten sonra sıra gezmeye ve tarihi bilgiler edinmeye geliyor. Bu bağlamda Bozcaada’da görebileceğiniz birçok tarihi mekan bulunmaktadır. Bunlardan ilki merkezde direkt olarak gözünüze çarpan Bozcaada Kalesi’dir. Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemlerinde restore işlemleri gördüğü tahmin edilen bu kale, o dönemlerde aktif olarak kullanılmıştır. Bunun haricinde Ayazma Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Polente Feneri ve Bozcaada Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 
Bozcaada Plaj ve Koyları

Bozcaada’nın en popüler olan plajı Ayazma Plajı’dır. Çeşitli tesislerinde bulunduğu bu plaj en çok tercih edilenlerden biri olduğundan kimi zamanlar kalabalık olabilir. Habbele Plajı ise tercih edilen plajlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Sığ bölümleri daha çok olduğundan ve derin yerlere ulaşmak için oldukça uzağa gidilmesi gerektiğinden çocuklu aileler tercih edebiliyor. Akvaryum ve Beylik ise popüler olan koylardandır. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?