Unsplash
GASTRONOMİ

Birlikte İyi Giden Yiyecek İçecek İkilileri

02 Ağu 2021

Yemek yemek çoğu kişiye zevk veren bir eylem değil midir? Hele bir de sevdiğiniz yiyeceğin yanına yakışan bir eşlikçi bulduğunuz zaman daha da keyiflenirsiniz. Bir araya geldiğinde daha da çok hoşunuza giden bazı ikililer vardır. Peki, ya yenilerini öğrenmek ister misiniz? Gelin hep birlikte birbiriyle iyi giden yiyecek içecek ikililerini inceleyelim.

Pexels
Kırmızı Şarap ve Biftek
 
Mükemmel ve lezzetli bir akşam yemeği hayal ediyorsanız, masada olması gereken bir menü, kesinlikle iyi pişmiş bir biftek yanına da Şiraz veya Cabernet Sauvignon şarap. Özellikle hafif soğuk kış akşamlarında oldukça iyi gidecek bir ikili olan şarap ve biftek, sizin için güzel bir ilişki başlangıcının menüsü olmaya aday.

Unsplash
 
Midye ve Bira
 
Biranın yanında iyi gidecek birçok yiyecek var elbette. Onlardan biri de midye. En güzel ve lezzetli ikililerin başında gelen bu ikilinin seveni oldukça fazla. Hafiften acıkmaya başladıysanız ve çok ağır bir yemek yemek istemiyorsanız, midye ve bira ikilisi burada imdadınıza koşabilir. Özellikle sıcak yaz akşamlarında keyfinizi yerine getirecek bir ikili kesinlikle.

Pinterest
Rakı ve Balık Izgara
 
Ne demişler rakı, balık, Ayvalık. Balık, diyince rakı ilk akla gelen seçeneklerimizden biri kesinlikle. Özellikle sıcak yaz akşamlarında, deniz kenarında bir masada oturduğunuzu düşünün. Masada ızgara levrek ve yanına bir bardak rakı. Bir de yanınızda aileniz ve arkadaşlarınız varsa işte o zaman keyfiniz ikiye katlanacaktır. Rakı ve balığın yanına ayrıca seçeceğiniz mezeler de eklenince bundan daha güzel, keyifli bir akşam yemeği olamaz herhalde.

Unsplash
Simit ve Çay
 
Bu ikiliyi simit ve ayran olarak sevenlerin de olduğunu biliyoruz, fakat genellikle bir simitin yanına sıcak bir çay çok güzel gider. Hem bütçenize uygun hem de lezzetli bir atıştırmalık isterseniz, bu ikili doğru bir seçim olacaktır. Simit ve çayın güzel bir ikili olmasının bir diğer iyi yanı da ne zaman isterseniz yiyebilmeniz. İster yaz ister kış ister sabah isterse de akşam oldun, her zamana ayak uydurabilen bu ikili, listemizin olmazsa olmazlarından.

Pinterest
Çiğköfte ve Ayran
 
Şöyle acılı bir çiğköfte ve yanına da soğuk ayran, daha ne olsun! Hem bütçenize uygun hem de ağzınıza layık bir lezzet olan bu ikili listemizin en iyilerinden biri. Bazen bir akşam yemeği yerine geçen bazen de hafif bir atıştırmalık olarak yenilebilecek bu ikili, aynı zamanda çiğköfte etsiz tercih edilirse vejetaryen beslenen kişile için de güzel bir menü oluyor. Yanında tercih edeceğiniz yeşilliklerle bu ikiliyi daha da lezzetli bir hale getirebilirsiniz. 

Pinterest
Karnıyarık ve Cacık
 
Öğrenci evlerinde çoğu zaman hayali kurulan, aile evinin lezzetli yemeği karnıyarık yanında en güzel cacıkla gider. Eğer seviyorsanız ve yanında bir de pilav varsa sizi daha da keyiflendirecek bu ikili, gerçek anlamda bir akşam yemeğinden beklenen tüm lezzeti veriyor.

Pexels
Hamburger ve Kola
 
Birbirinden ayrılamayan ikililerin başında gelen hamburger ve kola, sağlıklı olmasa da bir çoğumuzun dayanamadığı yiyecek ikililerinden. Reklamlarda da genellikle birlikte görmeye alışkın olduğumuz hamburger ve kola, çok sık tercih etmememiz gereken ama arada bir de olsa kendimizi mutlu etmek için yiyebileceklerimiz arasında.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?