Birinin Sizden Gerçekten Hoşlandığının Sinyalleri Nelerdir?
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Birinin Sizden Gerçekten Hoşlandığının Sinyalleri Nelerdir?

Eminiz siz de defalarca birinden hoşlanmış ancak aynı karşılığı alıp almadığınızdan pek de emin olamamışsınızdır. Belki de bu belirsizlikler kafanızı o kadar karıştırmıştır ki siz de bu durum karşısında hiçbir şekilde harekete geçmemiş ve aranızdaki durumun belirsizlik içinde kaybolmasına izin vermiş olabilirsiniz. Ya da tam aksine aslında ortada hiçbir durum yokken işaretleri yanlış yorumlayarak karşınızdakinin sizden hoşlandığını düşünmüş de olabilirsiniz. Peki, karşınızdaki kişinin sizden gerçekten hoşlandığını gösteren ve kafa karışıklıklarını ortadan kaldıran belirtiler nelerdir?

Editör :Deniz Koç
Yayın Tarihi :11 Oca 2021
Süre :2 Bardak

null

Çokça Soru Soruyorsa

Size her soru soran tabii ki sizinle ilgilenmek zorunda olmadığı gibi karşınızdaki erkek ya da kadın sizinle gerçekten ilgileniyorsa muhtemelen sizi de en iyi şekilde tanımak isteyecektir. Tabii bunu yapabilmenin yolu da hoşlanılan kişiye onu tanımaya yönelik bolca soru sormaktan geçiyor. Kendinizin birinden hoşlandığınızı düşünün. Muhtemelen hoşlanmaya başladığınızı fark ettiğiniz andan itibaren karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımaya, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını, nelere gülüp nelere kızdığını anlamaya ve bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde birbirinizle uyumlu olup olmadığınızı öğrenmeye çalışacaksınız. İşte karşınızdaki kişi de eğer sizden gerçekten hoşlanıyorsa, tıpkı sizin yapacağınız gibi o da sizi tanımak isteyeceğinden size kendiniz hakkında sorular soracaktır. Tabii sıradan bir sohbet içerisindeki her soruyu da hoşlanma belirtisi olarak algılamamaya özen göstermenizde yarar var.

null

Küçük Detayları Hatırlıyorsa

Sizinle veya anlattığınız bir şeyle ilgili küçük detayları hatırlıyorsa karşınızdaki kişinin sizden hoşlanmaya başladığını, en önemlisi de size gerçekten değer vermekte olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Çünkü insanlar olarak maalesef ki çokça değer verdiğimiz şeyleri ve o şeyler hakkındaki bilgileri hafızamızda tutmak isterken pek de ilgilenmediğimiz şeyler hakkındaki bilgileri de unutmaya oldukça meyilliyiz. Hal böyle olunca da aslında günlük hayattaki konuşma ve diyaloglarımızdan aslında pek azının hafızamızda yer ettiğini söylemek ve düşünmek pek de yanlış olmaz. Ancak eğer ki karşınızdaki kişi onunla ilk tanışmanızda anlatmış olduğunuz bir şeyi veya kendinizle ilgili paylaşmış olduğunuz pek çok küçük detayı doğru bir şekilde hatırlıyorsa bu kişinin sizden gerçekten hoşlanıyor olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğundan emin olabilirsiniz.

null

Sizinle Zaman Geçiriyorsa

Öncelikle sizinle zaman geçiren birinin sizi önemsediğinden emin olabilirsiniz. Çünkü biriyle zaman geçirmek için ona ayırdığınız zamanı başka bir yerlerden, örneğin ya başka biriyle yapacağınız bir görüşmeden ya da hobilerinizden veya kendinize ayıracağınız zamandan, kısmanız gerekeceğinden bu zamanı gerçekten birlikte bir şeyler yapmak isteyeceğiniz birine ayırmanız oldukça muhtemel. Bu yüzden eğer karşınızdaki kişi size zaman ayırıyor, sizinle görüşmek için planlar yapıyor ya da sizin görüşmek için yaptığınız planlara ayak uyduruyorsa sizinle zaman geçirmekten keyif alıyor da denebilir. Hatta öyle ki ilişki uzmanları da karşınızdakinin sizden gerçekten hoşlandığının en büyük kanıtlarından birinin sizinle zaman geçirmek istemeleri olduğunu söylüyorlar. Çünkü biriyle zaman geçirmenin onunla telefonda konuşmaktan ya da mesajlaşmaktan çok daha fazlası olduğunu ve sizinle bu yollarla iletişime geçmektense yüz yüze görüşmeyi çok daha fazla tercih ettiklerini gösteriyor.

null

Sizin Etrafınızdayken Gerginse

Hoşlandığınız birinin yanındayken elinizin ayağınıza dolandığını, sürekli söylediğiniz bir şeyler yüzünden sonrasında kendinize kızdığınızı ve “midenizde kelebeklerin uçuştuğunu” biliyoruz. İşte tüm bu belirtiler, yapılan araştırmalara göre de hoşlandığımız birinin yanında çok daha kaygılı ve stresli olduğumuzun birer göstergesi de diyebiliriz. Bu kontrol edemediğimiz durum zaman zaman bizleri her ne kadar çok daha zor durumlara sokuyor olsa da aslında vücudumuzun duygusal bir uyarana verdiği oldukça doğal tepkiler oluyor. Bu yüzden sizden gerçekten hoşlandığından emin olamadığınız birini buluşma sırasında dikkatlice gözlemlemeye çalışın. Eğer her zamankinden çok daha gergin, zaman zaman kekeleyerek konuşuyor ve vücudu da kontrol edemediği bazı gerginlik belirtileri ortaya koyuyorsa hislerinizde haklı olabilir, onun sizden gerçekten hoşlandığını düşünebilirsiniz.

Yukarı Kaydır