Bir Stil İkonu: Alexa Chung
STİL

Bir Stil İkonu: Alexa Chung

İngiliz sunucu, model ve eski moda editörü olan Alex Chung, profesyonel kariyerlerinin yanı sıra sokak modasına yön veren en önemli isimlerden ve bugün stil odağımızda!

Editör :Irmak Asaad
Yayın Tarihi :14 Ara 2020
Süre :2 Bardak

Moda anlayışıyla adından çokça söz ettiren Alexa Chung, günümüzün en popüler stil ikonlarından. Öyle ki sektörün kraliçesi Anna Wintour bile zamanında Chung’ı yeni jenerasyonun Kate Moss’u olarak tanımlamış. Biz de bu stil ikonunun tarzında öne çıkan noktaları sizler için inceledik. Keyifli okumalar dileriz.

null

Birkin İlhamı

 Jane Birkin hayranlığını kendisi de belirten ve ondan kombin ilhamları aldığını saklamayan Alexa Chung, Birkin’in stilinin imza parçalarından olan hasır sepet çantaları sıklıkla görünümlerine dahil ediyor. Her gün en az bir kere Jane Birkin’i Google’da arattığını dile getiren Chung midi bir beyaz elbise, puantiyeli çorap ve balerin ayakkabılarından oluşan romantik görünümünü yine Birkin’den aldığı ilhamla hasır sepet çanta ile tamamlıyor.

null

Deri Dokusu

Alexa Chung’ın kombinlerinde sıkça deri parçalara rastlıyoruz. 2016’da Dave Gardners’ın Lou Lou isimli gece klubündeki doğum günü partisine katılırken de karşımıza deri kalem eteği ile çıkıyor. Chung, deri kalem etek gibi klasik bir parçayı, sloganlı ve renkli bir sweatshirt ile kombinlemeyi tercih ediyor. Koluna taktığı mini çanta ve yin yang yüzüğü ile kombinini tamamlayan Chung, eğlenceli bir gece şıklığı yakalıyor.

null

Yazdan Kışa Geçiş

 Alexa Chung’ın dolabının vazgeçilmez parçalarından biri kesinlikle lacivert kazaklar. Chung, lacivert kazaklar her ne kadar potansiyel olarak sıkıcı tasarımlar olsalar da kendisinin en büyük takıntılarından biri olduğundan bahsediyor. Öyleki Chung, yaz elbiselerini kış mevsimine taşımanın bir yolu olarak da lacivert kazaklarından yardım alıyor ve bunu tabii ki bir diğer takıntısı olan bilekli Converse’leri ile yapıyor.

null

Kadife Ceketler

 Kış aylarında Alexa Chung’ın stilinde en çok yer verdiği parçalardan biri ise fit bir kadife ceket oluyor. Moda dünyasında bazen öne çıkan bazen ise hak etmediği kadar geri planda kalan kadife ceketler aslında kışın görünümlerinize daha zengin ve şık bir hava katmak için yatırım yapmanız gereken önemli parçalardan oluyor. Chung da birçok şekilde kullandığı bu kadife ceketini askılı bir bluz ve straight fit bir jean pantolonun üstüne giyerek kışın da şıklığı elden bırakmıyor.

null

Mini Etekler

 Alexa Chung’ın yıllardır değişmeyen bir diğer tutkusu ise mini etekler hatta mini olan her şey de diyebiliriz. Mini şortlar, mini elbiseler ve en çok da mini etekler onun stilinin vazgeçilmezleri oluyorlar. Günlük görünümlerinde en çok tercih ettiği mini parçalar ise denim mini etekler oluyor. Chung günlük stilinde mini denim etekleri gömleklerle, çizgili t-shirt’leriyle ve kolsuz romantik bluzlerle kombinleyerek sade ve şık yaz görünümleri oluşturuyor.

null

Siyah Mus Çoraplar

Alexa Chung mini ve midi kıyafetlerinden kışın da vazgeçemediği için külotlu çoraplardan yardım alıyor ve tercihini siyah parlak mus çoraplardan yana kullanıyor. Stiline böylesi tartışmaya açık bir parçayı en şık şekilde katmayı da başarıyor. Örneğin Paris Fashion Week görünümlerinden birinde bej kazak ve deri mini şortuyla dokuları karıştırdığı kombinine bir de bu çorapları ekleyerek hem mevsime uyum sağlıyor hem de şıklığına şıklık katıyor.

null

Vintage Tavır

Alexa Chung’ın görünümlerinde sıklıkla vintage parçalara da rastlıyoruz. Alexa Chung; London Fashion Week’de yeşil kumaş pantolon, siyah balıkçı yaka bir kazak ile oluşturduğu klasik kombinini vintage bir deri ceket ile tamamlayarak görünümünü bambaşka bir seviyeye taşımayı başarıyor.

null

Converse Tutkusu

  Alexa Chung’ın en büyük obsesyonlarından biri ise bilekli Converse ayakkabılar oluyor. Chung, hemen hemen her kombininde kullandığı Converse’leri şık kombinlerine de eforsuz bir yorum katmak adına kullanmayı tercih ediyor. Örneğin Hollywood’da ev sahipliği yaptığı bir partide NK iMode marka neon pembe gecelik elbiseyi topuklu bir ayakkabı yerine Converse ile tamamlayarak oluşabilecek abartılı görünümü aşağı çekiyor ve zahmetsiz bir şıklık kazanıyor.

null

Omuza Atılan Kazak

 Alexa Chung her ihtimale karşı yanında bulundurduğu kazaklarla bir stil ifadesi oluşturuyor. Alexa Chung’ın üstünde, kombininin temel parçası olarak gördüğünüz bir kazağı aynı gün çekilen başka bir fotoğrafta adeta tamamlayıcı bir aksesuar olarak görebilirsiniz. Makrome beyaz elbisesi ve siyah uzun paltosunu da gardırobunun klasik parçalarından olan çizgili kazağını omzuna atarak tamamlıyor.

Yukarı Kaydır