tatimoons
ASTROLOJİ

Başak Burcu Evlerde

31 Oca 2023

Astroloji haritamızın 12 evindeki her bir burcu anlattığımız serimizde, sıra geldi titiz mi titiz Başak burcuna. Zodyak’ın en mükemmeliyetçi, en kontrolcü ve en pratik işçi arıları olan Başak burcu; bulunduğu eve düzen ve kontrol getiriyor diyebiliriz. Haritanızda Başak burcunun bulunduğu evde neler oluyor gelin birlikte bakalım!

23 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasında doğan Başak burçları Zodyak’ın altıncı burcu ve yönetici gezegeni Merkür. Biz başak burçlarını en çok düzen takıntıları ve titizlikleriyle tanıyoruz. Oldukça çalışkan, düzenli ve planlı olmayı seven Başaklar hizmet etmeyi seviyorlar. Yönetici gezegeni Merkür olduğu için özellikle detayları anlama becerisi ile analitik çözüm üretebiliyorlar. Bu da Başakların iş konusunda pratik ve becerikli olduğunu, oldukça çalışkan olduğunu gözler önüne seriyor. Başakların kötü şöhreti ise mükemmeliyetçi ve kontrolcü yapılarından geliyor. Etrafınızda her detaya takılan, eleştiri yağmuruna tutan ve düzeltmeye çalışan biri varsa Başak etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bundan önceki Yengeç burcu evlerde ve Aslan burcu evlerde yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Sıra geldi Zodyak’ın altıncı burcu olan Başak burcunun evlerde nasıl olduğuna;

unsplash

1.Ev Başak


1. ev yükselen burcumuzu göstermenin yanı sıra; dış görünüşümüzü, hayatta rotamızı nereye çevirdiğimizi, benliğimizi ve insanların bizi dışarıdan nasıl gördüğünü gösterir. Yükselen burcu Başak olan kişileri oldukça detaycı, meraklı ve eleştirel yapılarından tahmin edebilirsiniz. Bu kişiler hayatta kendilerine bir ideal belirlemiş; bu idealin en mükemmel haline ulaşana kadar çalışan ve didinen kişiler olacaktır. Ayrıca Başak burçları doğallıktan yana olduğu için; yükselen başaklar doğal, saf bir dış görünüşe sahiptir.

unsplash

2.Ev Başak


Maddi ve manevi yatırım becerimizi, nasıl para kazandığımızı ve kendimize verdiğimiz değeri gösteren ikinci evde Başak burçları tahmin edebileceğimiz gibi oldukça çalışkan ve planlıdır. İş hayatında da mükemmeliyetçi olacağı için her ayrıntıya takılır ve en iyisini yapmaya çalışır. Eleştirmenlik alanında epey ses getireceğinizi söyleyebiliriz sevgili Başaklar!

unsplash

3.Ev Başak


Yükseköğretim öncesi dönemi, kardeşler, akrabalar, yakın çevreyi ve nasıl iletişim kurduğumuzu gösteren bu evde başak oldukça pratik bir iletişim tarzı kurar. Hızlı düşünür, hızlı konuşur ve detaylara hakim olurlar. Öğrenme sürecinde ihtiyacı olan bilgileri alır, gereksiz bilgilerle asla boş vakit harcamaz. Ancak akraba, kardeşler ve yakın çevreyi bolca eleştirebilir.

unsplash

4.Ev Başak


Ev, aile, yuva, atalar ve karmaları anlatan 4. Evde Başak burcunun nasıl bir evde yaşadığını tahmin etmek zor olmasa gerek… Oldukça düzenli, temiz bir evde yaşarlar. Bir Başak burcunun evine girdiğiniz anda oldukça derli toplu, her şeyin uyumlu olduğu; hatta dolabındaki elbiselerin bile renklerine göre ayrılmış olduğunu görürseniz şaşırmayın. Bu kişiler hem kendi evlerine hem çevresine karşı oldukça titiz ve tertipli olacaktır. Bir Başak burcu ev arkadaşınız varsa ya eviniz çok düzenli olacak ya da biri başınızda sürekli temizlik yapmanız konusunda dırdır edecek!

unsplash

5.Ev Başak


Aşk, flörtler, şans, eğlence ve çocukları temsil eden bu evde Başak flört hayatında da oldukça seçicidir. Flörtlerinde bilgi ve zekaya çok önem verirler. Ama ilişki içerisinde eleştiri yapmaktan asla geri durmazlar. Eğlence konusuna geldiğimizde ise Başak burcu boş eğlencelerle vakit kaybetmektense üreteceği aktiviteleri tercih ederler. Örneğin hafta sonu dans etmeye çıkmak yerine workshoplara katılmak onun için daha verimlidir. Başak burcu astrolojide masumiyet ve bekareti temsil ettiği için; çocuk konusuna pek sıcak değildir.

unsplash

6.Ev Başak


Sıra geldi Başak burcunun kendini en iyi hissettiği sağlık, hizmet, meslek ve gündelik hayatımızı temsil eden eve. Başak burcu burada sağlık ya da hizmet sektöründe çalışıp başarılı olabilir. Pratik olması, analitik zekası ve doğuştan hizmet etme içgüdüsü bu evde işkolik olmayı verecektir. Ancak fazla çalışmak bu kişileri yorgun düşürüp hasta olmalarına sebep olabilir. 6. Evi başak burcu olanlar sindirim ve sinir sistemine dikkat etmeli…

unsplash

7.Ev Başak


Ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık ve açık düşmanlarımızı gösteren bu evde Başak burcu aşk evliliğindense mantık evliliği yapmaya daha çok meyillidir. Eşine karşı daha mantıklı ve gerçekçi yaklaşacağı için pek de romantik olamayabilir. Ancak hizmet etmeyi seveceği bu konum “hanımcı” bir eş profilini verebilir. Ancak eleştiri uzmanı Başak burada eşini eleştirileri yüzünden bıktırabilir, bizden söylemesi…

unsplash

8.Ev Başak


Cinsel yaşamı, manevi konuları, gizemli olayları, ameliyatları, eşten gelen kaynakları ve miras konularını anlatan bu evde Başak burcu eşinin kaynaklarını en iyi ve en titiz şekilde yönetir. İyi bir analizci olduğu için finansal kaynaklarda doğru bir yönlendirme yapar. Ayrıca kontrolcü ve takıntılı olmaları bu evde tam bir “stalker” özelliği verir. Burada tıpkı bir dedektif gibi insanların özellerini ve karanlık yönlerini araştırır.

unsplash

9.Ev Başak


Uzak ülkeler, yabancılar, akademik konular, felsefe, din ve seyahatleri sembolize eden bu evde Başak burcu tam bir örnek öğrencidir. Çalışkan, meraklı, çabuk anlayan bir zekaya sahip oldukları için üniversite hayatları oldukça başarılı geçer. Akademisyenlikte de başarılı olabilirler. Ayrıca yabancı dil öğrenmeye de yatkınlardır.

unsplash

10.Ev Başak


Otorite, kariyer, statü ve toplumun bizi nasıl gördüğünü gösteren bu evde toplum tarafından çalışkan ve pratik insanlar olarak görülürler. Hizmet ederler ancak hizmetlerinin karşılığını mutlaka almak isterler. Bu nedenle Başak burcu bu evde altı boş olan bir iş yapmaz. Kariyer hayatına tırnaklarıyla kazarak ulaşmıştır. İletişim, denetçilik, ticaret ve sağlık alanlarında kendilerini parlatabilirler.

unsplash

11.Ev Başak


Sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi, grupları, dernekleri ve gelecekle ilgili hayallerimizi gösteren bu evde Başak burcu yardım derneklerinde ve organizasyonlarda çalışmaktan oldukça keyif alır. Arkadaşlarına karşı oldukça eleştirici bir üslupta bulunabilir; onları değiştirmeye çalışabilir. Zaten çevresinde çok fazla insan bulundurmaz, arkadaşları konusunda da oldukça titiz ve seçicidir.

unsplash

12.Ev Başak


İç dünyamızı, en derin korkularımızı, rüyalarımızı ve gizli düşmanlıkları anlatan bu evde Başak burçları çalışmaktan pek de hoşlanmaz. Normalde ne kadar verdiği hizmetin karşılığını görmek istese de bu evde karşılık almaz. Eleştirmen dili burada çalıştırmaz, fikirlerini açıkça söylemekten çekinir. Başak burcu bu evde kişiye sinir sistemi ve ruhsal hastalıklara karşı dikkatli olmalıdır.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?