tatimoons
ASTROLOJİ

Balık Burcu Evlerde

04 Nis 2023

Burçların doğum haritamızda yerleştiği eve göre verdiği enerjiyi anlattığımız serimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Kapanışı da bitişleri sembolize eden Balık burcu ile yapıyoruz. Hayal gücü ve sanatsal çalışmalarda oldukça yaratıcı olan; gerçeklikten bir anda rüyalar alemine dalan Balık burcu bulunduğu eve maneviyatı getiriyor. Bakalım hangi evinizde nasıl bir enerji bulacaksınız?

20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan Balık burcu Zodyak’ın son burcudur. Klasik yöneticisi Jüpiter, modern yöneticisi ise Neptün’dür. Zodyak’ın en son burcu olduğu bir astrolojik yılı bitirir; dolayısıyla bitişleri sembolize eder. Oldukça sezgisel ve hisli bir burçtur, manevi yönü kuvvetlidir. Karşısındaki kişilere karşı duyarlı olurlar, empati yetenekleri yüksektir. Aynı zamanda sanat konusunda oldukça yeteneklidirler. Ancak kırılgan, bir anda kurban psikolojisine giren, kafasında senaryolar üreten, melankolik yapıları en büyük kusurlarıdır. İlaç ve madde bağımlılığı da verebilir.

Bundan önceki Oğlak burcu evlerde ve Kova burcu evlerde yazılarını okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz. Kapanışı Balık burcu ile yapalım; bakalım hangi evinize maneviyat ve sezgisellik getirecek…

unsplash

1.Ev Balık


1.ev yükselen burcumuzu göstermenin yanı sıra; dış görünüşümüzü, hayatta rotamızı nereye çevirdiğimizi, benliğimizi ve insanların bizi dışarıdan nasıl gördüğünü gösterir. Balık burcu bu evde kişiye sezgisellik, empati ve duyarlılık verir. Bu kişiler oldukça fedakardır; ancak kurban pozisyonuna bir anda geçmeleri işten bile değildir. Kafalarında senaryolar oluşturup onlara göre hareket edebilirler. Büyüleyici görünürler, tıpkı bir şifacı gibidirler.
 

unsplash

2.Ev Balık


Maddi ve manevi yatırım becerimizi, nasıl para kazandığımızı ve kendimize verdiğimiz değeri gösteren 2. evde manevi konulara maddi konulardan daha çok önem veren Balık burcu; finansal konulara pek de önem vermez. Para kazanma konusunda sorumluluklardan kaçabilir. Ancak değişken bir burç olduğu için parayı kontrolsüz harcayabilir. Sanattan para kazanma ihtimali yüksektir.
 

pexels

3.Ev Balık


Yükseköğretim öncesi dönemi, kardeşler, akrabalar, yakın çevreyi ve nasıl iletişim kurduğumuzu gösteren bu evde Balık burcuna sezgisel bir zihin verir. İletişim kurarken bir anda senaryolar üretip karşısındakine küsüp tavır alabilir. Kardeşlerine ve yakın çevresine karşı çok anlayışlı ve fedakardır. Ancak dolandırılma, kandırılma ve aldatılma durumlarına açıktır.

pexels

4.Ev Balık


Ev, aile, yuva, atalar ve karmaları anlatan bu evde Balık burcu ailesine karşı oldukça fedakardır. Hayatındaki her şey için ailesini suçlayabilir, kendini sürekli kurban pozisyonuna düşürebilir. Ailesinde aldatılma ve kandırılma gibi durumlar yaşanmış olabilir. Ev dekorasyonunda daha romantik enerjilerden hoşlanırlar, sanatsal tablolara bayılırlar. Evleri deniz ya da göl kenarında olabilir.

unsplash

5.Ev Balık


Aşk, flörtler, spor, şans, eğlence, hobiler ve çocukları temsil eden bu evde romantik Balık burcu flörtlerine hemen bağlanabilir. Aşk için her şeyi yapar, kendisini ve duygularını feda eder. Bu nedenle kandırılmaya ve aldatılmaya, sonucunda depresyona girmeye çok müsaittir. Partnerini aşırı idealize edebilir, onsuz yaşayamam durumuna geçebilir. Çevrenizde 5. Evi Balık burcu olan biri varsa aman gözünü siz açın! Hobi olarak resim çizebilir, hikayeler yazabilir.
 

unsplash

6.Ev Balık


Sağlık, hizmet, meslek ve gündelik hayatımızı temsil eden 6. evde Balık burcu iş hayatında sorumluluk alamayabilir. Sağlık ve hizmet sektöründe çalışabilirler; iş arkadaşlarına yardım etmeyi severler. Bir yandan da kendilerine en iyi gelecek olan yoga, şifacılık, tarot ve meditasyon gibi konularda çalışabilirler. Ancak bu konum ruhsal hastalıklar verdiği için oldukça dikkatli olmalıdırlar.

unsplash

7.Ev Balık


Ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık ve açık düşmanlarımızı gösteren 7. evde romantik Balık burcu tam olarak aşk evliliği yapar. Eşine karşı oldukça hassas ve fedakardır. Karşısındakini de kendisi gibi romantik ve anlayışlı olsun ister. Eş ve ortak konusunda kandırılmalara ve aldatılmalara açık olabilir. Eşine tam anlamıyla bağımlıdır.
 

unsplash

8.Ev Balık


Cinsel yaşamı, manevi konuları, dönüşümleri, gizemli olayları, ameliyatları, eşten gelen kaynakları ve miras konularını anlatan bu evde Balık burcunun sezgileri oldukça güçlüdür. Olacak olayları önceden hissedebilir. Eşten ya da dışarıdan gelen paralar konusunda oldukça şanslıdır; ancak sorumluluk sahibi olmaması nedeniyle para hemen gelip gidebilir. Maneviyata önem verdikleri için parayı yardım kurumlarına bağışlamayı tercih edebilirler.
 

unsplash

9.Ev Balık


Uzak ülkeler, yabancılar, akademik konular, felsefe, din ve seyahatleri sembolize eden 9. evde Balık burcu din ve felsefe konularına oldukça önem verir. Dua ve ibadet etmeyi sever, ruhlarına iyi geldiğini düşünürler. Üniversite hayatlarında da hayalperest öğrenci oldukları için dersler ve sınavlar konusunda zorlanmalar yaşayabilirler. Balık burcu bağımlılık da verdiği için okul hayatında uyuşturucu ve alkol bağımlılığına karşı temkinli olmalıdır.
 

unsplash

10.Ev Balık


Otorite, kariyer, statü ve toplumun bizi nasıl gördüğünü gösteren 10. evde Balık burcu maddi konuları önemsemediği ve hırslı olmadığı için yüksek statü sahibi olmayabilir. Onlar için maddiyat gelip geçici, maneviyat ise kalıcıdır. Bu nedenle insanlara yardım edebilecekleri mesleklerde daha başarılı olabilirler. Toplum onu merhametli, duygusal ve sezgisel yönüyle tanır. Ancak hiç belli olmaz; sanata olan yeteneği ile milyon dolarlık bir sanat eserinin yaratıcısı da olabilir…
 

unsplash

11.Ev Balık


Sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi, grupları, dernekleri ve gelecekle ilgili hayallerimizi gösteren 11. evde Balık burcu arkadaşlarına o kadar merhametli ve anlayışlıdır ki, bu durum iyiliklerinin suistimal edilmesi ve dost kazığı yemesine sebep olabilir. Bir gün arkadaşlarıyla kalabalık ortamlarda gönlünce eğlenirken, ertesi gün evinde kendi kendisiyle baş başa kalmak isteyebilir. Dernekleri de sembolize eden bu evde Balık burcu birçok yardım derneğinin üyesi olabilir.

pexels

12.Ev Balık


Geldik Balık burcunun kendi evi olan; iç dünyamızı, en derin korkularımızı, rüyalarımızı ve gizli düşmanlıkları anlatan 12. eve… Balık burcu bu evde iyi niyetinin ve merhametinin başkaları tarafından kullanılmasından ve yıpranmaktan oldukça korkar. Bu yüzden hassas ve duyarlı yönünü göstermekten çekinir, başka maskeler takar. Bu kişiler geçmişte yaşadığı olayları kafaya takıp kendini yıpratmaya oldukça meyillidir. Rüyaları oldukça hareketlidir, rüyalarında olacak olayları görebilirler. Madde bağımlılığına dikkat etmeleri gerekir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?