STİL

Balenciaga Springfield Kasabası’nda!

11 Eki 2021

Fransız moda evi tüm zamanların en ikonik çizgi film dizilerinden biri ile bir araya gelirse nasıl mı olur? İşte Balenciaga bizim için bu soruya yanıt veriyor! Paris Moda Haftası kapsamında, koleksiyonundan parçaları 10 dakikalık bir The Simpsons bölümü ile eğlenceli bir şekilde sunan Balenciaga, hem moda severlerden hem de bu ikonik çizgi dizinin fanlarından tam not aldı!

Her attığı adımla büyük sansasyon yaratan markalardan olan Balenciaga, yine herkesin ilgisini üstünde topladı. Markanın kreatif direktörü Demna Gvasalia oldukça yaratıcı ve eğlenceli bir projeye imza attı. Balenciaga koleksiyonundaki parçalar bir senaryo üzerinden The Simpsons karakterleri üzerinde tanıtıldı. 

Bu bölüm yaratılırken The Simpsons karakterlerinin ve çizgi dizinin ruhuna zarar verilmemeye ve reklam gibi görünmemesine dikkat edildi. Bu ikonik iş birliğinden ortaya çıkan bölüm en sevilen karakterlerden olan Homer’ın eşi Marge’a doğum günü için bir hediye almayı unutmasıyla başlıyor. Marge’ın Balenciaga sevgisini öğrenen Homer hemen Balenciaga’ya bir mail atıyor ve gönderebilecekleri en ucuz şeyi göndermelerini istiyor.

Balenciaga’nın gönderdiği muhteşem elbiseye bayılan Marge, maalesef elbiseyi iade etmek zorunda kalıyor. Marge’ın elbise ile birlikte gönderdiği mektubu ise Balenciaga ekibinin hemen Springfield Kasabası’na yol almasına ve kasabanın en sevilen karakterlerini Paris’te düzenlenecek defilelerinde model olarak podyuma çıkarmak istemesine sebep oluyor!

Eğlenceli detaylar tabii ki Paris’teki moda şovunda da devam ediyor! Kim Kardashian ve Kanye West’in ikonik kıyafetleriyle şovu ön sıralardan izlemesinden Vogue dergisinin editörü Anna Wintour’u ön plana çıkaran eğlenceli sahneler dikkat çekiyor.

Ayrıca Fransa ve Amerika kültüründeki farklılıklar üzerinden yapılan espriler de çizgi diziye ayrı bir eğlence katıyor. Balenciaga’nın ikonik stillerinin The Simpsons karakterleri üzerinden tanıtıldığı bölümde en çok sevilen parçalar ise tabii ki Marge’ın giydiği elbiseler oldu!

Balenciaga’nın yaratıcılığı ile ayakta alkışlanmasına neden olan bu keyifli bölümü Balenciaga’nın Youtube kanalından izleyebilirsiniz!

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?