Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Astrolojik Ruh Eşi ve Ruh İkizi
ASTROLOJİ

Astrolojik Ruh Eşi ve Ruh İkizi

01 Eki 2022

Hayatlar boyu aradığınız aşk ya da en zor zamanınızda elinizden tutup sizi çıkaran rehber bir arkadaş… Bu ruh eşi ve ruh ikizi astrolojik olarak nedir? Astroloji haritalarımızdan, hatta küçük bir sohbet içerisinde bile onu/onları nasıl fark ederiz? Hadi gelin…

2 Bardak
Astroloji rehberine göre; sinastriye bakıldığında, yani söz konusu partnerlerin haritaları çakıştırıldığında ya da karşılaştırılmalı olarak bakıldığında, ruh eşi ya da ruh ikizi olma ihtimali gözlemlenebiliyor. Bu kavramların anlamları ne?, derseniz de, iş ruhumuzun tekamülüne -yani gelişmesine dayanıyor. Bu inanışlara göre, ruhumuzun gelişmesi için ya da gelişimini belli bir seviyeye getirdikten sonra tek başına ulaşamayacağı marjinal bir evrime girebilmesi için; ruh eşimiz ve ruh ikizimiz devreye girebiliyor.

Ruh İkizi

Teori; ikircikli dünyaya inen ruhların 2’ye bölünerek yeryüzünde bedenlendiğini söyler. Ruhlar birbirinin aynısı değil; ama tamamlayıcısı görevi görür. Diğer açıdan da birbirlerine kozmik bir bağ ile bağlı olabilirler. Biri acı çekiyorsa diğerinin de bunu hissettiği ya da biri ruhsal açıdan genişliyorsa diğerini de bu etkiye maruz kaldığı bir bağa sahip olduklarını söyleyebiliriz. Öteki yandan, yan yana gelseler dahi; muazzam bir eşleşmeden ziyade, bir itici güç de uygulayabilirler. Çünkü, ikili dünya şartları onları zıt gösterebilir. Aynı siyah-beyaz ya da sessiz-gürültülü tezatlıkları gibi. Ancak, frekansları uyumluysa bir eşleşme söz konusu olabilir.
Ruh ikizimizle aynı ülkede ya da aynı dünyada yaşamak zorunda değiliz. Hatta hayatlarımız boyunca birbirimizle karşılaşmamış da olabiliriz. Ruh ikizi denilen kavramın, ruh eşinden ayrılan en belirgin özelliği ise, teorinin ruh ikizinden sadece bir tane olduğunu söylemesi. Rehber ruhlarımız (ruh eşlerimiz) bol olabilse de sadece bir ruh ikizimiz var.

Ruh Eşi

Genel düşüncenin ve halk arası söylemlerin aksine, ruh eşimizin illaki bizim romantik partnerimiz olması gerekmez. Tabii, bu da olabilir. Fakat, ‘rehber ruh’ görevi gören ruh eşimiz; bizim annemiz, babamız, kardeşimiz ya da bir komşu teyze bile olabilir. Bu rehber görevindeki ruh eşlerimiz bize hayatı kolaylaştırıcı bir etkiyle ferahlamamızı ve genişlememizi sağlayabilirler. Onları örnek almak ya da sadece onların yanında durmak bile bize yeter. Bazen dedikleri bir lafla ya da direkt bir tesirle, bu hayattaki yolumuzda bizim elimizden tutabilirler.
Nasıl, bir yolun/yordamın ismini koyamasak bile gerçekliğini hissedebilirsek, ruh eşini de bu şekilde açıklayabiliriz aslında. İlla bize ‘iyi’ olan insanlardan bir şey öğrenmek zorunda değiliz örneğin. Bazen sert, katı ve hatta bize uzak duruşlar da bizi eğitir. Onlar da ruh eşimiz olabilir.

Ruh İkizi: Haritadaki ‘Ay’

Bu rehbere göre; ruh ikizi karmik bir bağlantıyı içerdiğinden, astroloji haritalarında ay bağlantıları ile gözlemleniyor. Bu nedenle de astroloji haritalarımızda ruh ikizine dair bir emare arıyorsak; haritamızdaki ayın konumuna ve ay düğümlerine (kuzey ve güney ay düğümü) bakmamız gerekir. Bunun nedeni ise; Kuzey Ay Düğümünün bu hayattaki misyonumuzu tamamlamak için sahip olmamamız gereken özellikleri anlatması. Güney Ay Düğümümüzün de (Kuzey Ay düğümünün tam zıt derecede zıt burcunda) eski hayat enerjilerimizi ve bir nevi geride bırakmamız gereken özellikleri anlatması.
Ay burcumuz, bizim bu hayattaki gizlide kalmış yönlerimizi ve iç dünyamızı anlatır. Dişil, gizli ve çoğunlukla bastırmaya çalıştığımız enerji bu. Örneğin; haritamızdaki Ay, Aslandaysa karşımızda da Güney Ay Düğümü Aslan biri varsa, bu, karşımızdakinin; bizim bu hayattaki iç dünyamızı ve saklamaya çalıştığımız duyguları yaşamlar boyunca deneyimlediği anlamına gelir. Bir şekilde bizi biliyor gibi bir şey. Bizim Kuzey Ay Düğümümüz ya da Ay’ımız karşılaştırdığımız insanın herhangi bir ay düğümüne ya da ay’ına denk geliyorsa da astrolojik ruh ikizliği düşünülebilir.

Ruh Eşi: Haritada ‘Güneş’

Haritamızdaki güneş, yani öz burcumuz, bizim parladığımız alanı gösterir. Burcunuz Koç ise, karşınızdakinin Kuzey Ay Düğümü ya da Güney Ay düğümünün aynı, yani Koç olması, bir ruh eşi emaresi olarak sayılıyor. Tam tersi halde karşınızdakinin güneş burcu Boğa ise; sizin de Güney ya da Kuzey Ay Düğümünüzün Boğa olması, yine bir ruh eşi göstergesi.

Güneş burcumuz, bizim tekamülümüz için bu dünyada elimizde olan araçlarımızı gösteriyor. Karşımızdakinin de herhangi bir Ay Düğümünün bizim Güneş burcumuz olması, birlikte çalışabileceğimiz, birbirimize öğreteceğimiz şeyler olduğunu gösterir. Bir nevi, birbirimizin rehber ruhu oluruz ve bu hayattaki gelişimimize yardım ederiz.
Tabii, bu saydıklarımız ruh eşi ya da ruh ikizi olmanın ilk emareleri. Bağlantılarda ilk bakılabilecek evler. Bunlar tuttuktan haritada başka yerler ve gezegenler konumları (tepe noktası, ayakucu, başucu noktaları, Mars, Jüpiter, Plüton, Neptün vs.) tespit edilerek haritanın ne dediği daha çok belli olabilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?