pinterest
ASTROLOJİ

Astrolojide Lilith: Karanlık Yönümüz

15 Haz 2023

Astrolojiye olan ilgi arttıkça Güneş burcunuzu, yükseleninizi ve hatta belki Ay burcunuzu bir şekilde öğrenmişsinizdir. Peki, Kara Ay olan Lilith’i hiç duydunuz mu? Bu çok da bilinmeyen asteroid bize aslında en karanlık ve en kötü yönlerimizi gösteriyor. Siz Lilith burcunuza göre en karanlık yönünüzü öğrenmek ister misiniz?


Bizler Lilith efsanesini Adem’in ilk karısı olarak biliyoruz. Tıpkı Adem gibi topraktan yaratılmış; eşi tarafından ezilmeyi ve ona boyun eğmeyi reddetmiş bir kadın olarak. Bu boyun eğmeyi reddedişi ile özgürleşmeyi ve ataerkil güce boyun eğmemeyi sembolize ediyor. Ayrıca bizler Lilith için ilk feminist de diyoruz.

pinterest

Astrolojide ise Lilith bizim iç gölgemizi sembolize ediyor. Normalde biz Ay’ın aydınlık, parlak yüzünü görürken; Lilith Ay’ın arkada tarafta kalan en karanlık yüzünü gösteriyor. İçimizdeki en karanlık yönümüzü, iç otoritemizi, ifade etmek istediğimiz yönlerimizi ve hatta baştan çıkarıcı güçlerimizi temsil ediyor. Doğum tarihinizi ve saatinizi biliyorsanız; astro.com ile Lilith burcunuzu hesaplayabilirsiniz. Bakalım sizin en karanlık yönünüz ne?

Lilith Koç

Öfke dolu, yıkıcı bir kişilik. Lilith Koç burcunda iken içten içe öfke patlamaları yaşayabilir, daha kavgacı bir insan olabilir. Otoriteyle ve kendisinin hükmedemediği insanlarla zıtlaşabilir. Yüksek bir cinsel dürtü verir.

Lilith Boğa

Bu kişiler içten içe para hırsı yaşayabilir. Para onlar için çok önemlidir. Bu nedenle hırs ve kıskançlık duygularıyla sarılmış olabilir. Bunun yerine kendi maddi ve manevi kaynaklarının farkında olup onlara sahip çıkmalıdır. Ayrıca konfor alanından çıkması gerekir.

Lilith İkizler

Yalan, dedikodu, iftira… Oldukça iyi konuşur ama keskin bir dilleri vardır. En büyük silahları zihinleridir ve onu nasıl kullanacaklarını iyi bilirler. Bazen karşıdakini sadece dinliyor gibi yaparlar. Ciddi ilişki yaşamakta zorlanırlar, her zaman akılları diğer seçeneklerdedir…


unsplash

Lilith Yengeç

Daha anaç bildiğimiz Yengeç burcu; o anaçlığı, ilgiyi ve sevgiyi hep dışarıda arar. Onun için yetersiz gelebilir. Başkalarının rahatı ve konforu için kendini yıpratmaması gerekir.


Lilith Aslan

Lilith Aslan burcunda oldukça ilgi çekici ve büyüleyici bir aura verir. Kendinden oldukça emindir ancak egoyu fazla çalıştırırsa otoritelerle büyük problemler yaşayabilir. Aşk, eğlence ve cinselliğe fazla düşkün olabilir.


Lilith Başak

Tek bir kelime; mükemmeliyetçilik… O kadar takıntılı ve mükemmeliyetçilerdir ki; bu durum meslek hayatını hatta sağlığını bile etkiler. Sürekli hata ve kusur arar. Yaptığı eleştirilerin dozunu ayarlayamayabilir.


unsplash

Lilith Terazi

İlişkilere pembe gözlüklerle bakan kişi… Önceliği hep karşıya veren, hep fedakarlık yapan, kendini savunamayan ve sınır koyamayan kişilerdir. Genelde sorunlu kişileri alıp onları düzelteceğini düşünürler. Yalnız kalmamak için yanlış ilişkiler kurmamayı öğrenmeleri gereklidir. Düşmanları çok olabilir.

Lilith Akrep

Bazı astrologlar Lilith’in direkt olarak Akrep burcuyla ilişkili olduğunu söylüyor. Güç, kıskançlık, seks ve ölüm tam olarak bunu anlatabiliyor. Bu sebeple Lilith Akrep kişiye psişik güçler, büyük sezgiler ve şifacı ruh verebilir. Ancak bunu abartı yaparsa iş büyü gibi tehlikeli işlere kadar gidebilir. Yoğun bir cinsel hayatları vardır.


Lilith Yay

Din ve felsefe konularıyla bağdaştırdığımız Yay burcunda Lilith ya inançsız ya da fanatizm boyutunda inançlı olabilir. Yeni şeyler deneyimlemeyi seven ve maceralara açık olan Yaylar bu deneyimlerinden dolayı kötü problemler yaşayabilirler.

unsplash

Lilith Oğlak

Başarı ve statüyü seven Oğlak burcunda Lilith güç takıntısı verir. Sürekli onaylanma ve insanların işlerini halletme ihtiyacı duyar. Emir verme ihtiyacı ile meslek hayatında yıpranabilir.

Lilith Kova

Özgür, sıra dışı ve asi olduğu için kendini bir yere ait hissetmeyebilir. Kitlelerce dışlanabilir, arkadaşlarından kazık yiyebilir. Daha sıra dışı ilişkilere çekilebilir, değişik bir cinsel hayat yaşayabilir.

Lilith Balık

Hayal dünyasından çıkmayı reddeder. Sezgileri ve spiritüel yetenekleri güçlüdür. Ancak kafasında çok fazla senaryo yaratıp buna göre hareket edebilir.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?