Önümüzdeki 5 gün boyunca
pinterest
ASTROLOJİ

Astrolojide Juno Asteroidi: Kadersel Eşiniz

30 May 2023

Astrolojide birçok gösterge bize aşk hayatımız ve evliliğimiz hakkında ipucu verebiliyor. Kadınlarda Mars gezegeni beğendiği erkek tipini, Güneş ise ideal eşini veriyor. Erkeklerde ise Venüs gezegeni beğendiği kadın tipini verirken, Ay evleneceği kadını gösterebiliyor. Ancak bunların dışında kadersel planda sadakat, bağlılık ve biraz da kıskançlık dolu ilişkimizi gösteren bir asteroid var. Gelin sizi Juno ile tanıştıralım!

Juno, Mars ile Jüpiter arasında bulunan 11. Büyük asteroid. Roma mitolojisinde Tanrılar Kraliçesi ve Evlilik Tanrıçası olarak betimlenir. Yunan mitolojisinde Hera olarak da bilinir. İngilizcede June olan Haziran ayı aslında ismini Juno'dan almıştır. Haziran ayı da genelde düğünlerin başladığı, etrafımızdaki kişilerin evliliklerine ve bağlılık yeminlerine şahit olduğumuz bir ay olduğu için; Juno’nun anlamını da az çok kestirebiliyoruz. Uzun süreli ilişkiler, evlilikte neyi aradığımız, sadakat, bağlılık ve aradığımız ruh eşi hakkında bilgi verir.

pinterest
Mitolojik hikayesine bakıldığında; Juno Zeus ile (Jüpiter) resmi bir aşk evliliği yapan tek tanrıçadır. Juno, Zeus ile evliliğinde defalarca aldatılmasına rağmen; evlilik kurumunu çok ciddiye aldığı için hep sadık kalmıştır. Juno ilişkisini adalet ve eşitlik kavramlarıyla yaşamış; aldatıldığında ise bu kavramların bozulduğunu düşünmüştür. Bu da onun kıskançlık krizlerine girmesine ve intikam almasına sebep olmuştur. Juno astrolojide de Terazi ve Akrep burçlarıyla temsil edilir. Terazi burcu aşk ve birlikteliği simgelerken; Akrep burcu da Juno’nun kıskançlık ve intikam duygusunu gösterir.

pinterest
Mitolojik hikayesinden yola çıkkıldığında Juno; biriyle uzun süre ciddi ve bağlılık dolu bir ilişkiye girmek anlamına gelir. Bu nedenle düğün gibi benzer seremoniler, örf ve adetler, ciddi ilişkiler gibi konularda Juno bize bilgi verecektir. Astrolojide de Juno, bulunduğu burca göre sadakat dolu bir evlilik yaşayacağımız kişi hakkında bizlere ipucu verebilir. Bakalım sizin Juno burcunuza göre kadersel eşiniz nasıl olmalı?

Juno Koç
Kişinin kadersel eşi cesur, dışa dönük, lider ruhlu, bencil ve agresif olabilir. Dominant karakteri sebebi ile ilişkiyi o yönetmek ister. Erken yaşta evlilik verebilir.

Juno Boğa
Sabit fikirli, inatçı, konforundan ödün vermeyen; aynı zamanda maddiyata düşkün bir eş profili verebilir. Maddi ve manevi güven ortamı ilişki için önemlidir.

Juno İkizler
Konuşkan, çocuksu, iletişimi kuvvetli ve meraklı bir eş profilini bize gösterir. Bilgi ve donanım önemli olduğu için bu kişiyi okuldan ya da seminerlerden bulabilir. Eşin yaşı küçük olabilir.

pexels
Juno Yengeç
Juno bu konumda duygularının dikkate alınmasını ve onu sarıp sarmalamasını ister. Özellikle karşısındaki kişi onu koruyup kollamalı, sahiplendiğini hissettirmelidir. Birlikte olacağı kişinin iyi bir anne ya da baba figürü olmasını ister.
Juno Aslan
Cömert, eğlenceyi seven, sanatsal yönleri olan ve aynı zamanda lüks yaşayan eşleri tercih ederler. İlgi çekici bir eş olmalıdır. Partneri egoist olabilir, ilişkiyi yönetmek isteyebilir.
Juno Başak
Çalışkan, sorumluluk sahibi, düzenli ve tertipli bir eş profili verir. Eşi işkolik olabilir. Evlilik içerisinde bol bol eleştiri olacağını tahmin etmek hiç de zor değil…

pexels
Juno Terazi
Juno Terazi burcunda güçlü bir konuma sahiptir. Eşini sosyal, sanatsal tarafı ağır basan, nazik, kibar ve giyinmeyi bilen kişilerden seçer. İlişki içerisinde uyum onun için çok önemlidir.
Juno Akrep
Gizemli, tutkulu, çekici ve güçlü bir eş profilini tercih eder. Özellikle bu ilişki içerisinde bol bol kıskançlık, entrika, sahiplenme ve intikam görürüz. İlişki içerisinde derin ve tutkulu bir cinsellik de ön plandadır.
Juno Yay
Akademik kariyeri iyi olan, bilge, esprili, sportmen ve hareketli bir eş profili ister. Bu kişi aynı zamanda yabancı uyruklu ya da farklı kültürden biri olabilir. Bol bol seyahat edip yeni kültürler keşfedeceği bir eş ister.

pexels
Juno Oğlak
Başarılı, sorumluluk sahibi, itibarlı bir eş profili ister. Bu konumda güven ve sorumluluk duygusu, sadakat ön planda olur. Geç evlilik verebilir ya da eş yaşça büyük olur.
Juno Kova
Zeki, entelektüel ve marjinal kişiler eş profiline hitap eder. Eşi özgür ruhlu, yeniliklere açık ve isyankar olabilir. Eşini arkadaş çevresinden, sosyal ortamlardan ya da derneklerden bulabilir. Oldukça farklı bir evlilik olacaktır.
Juno Balık
Bu konumda kişiler eş profilini kafasında yaratır ve buna uygun birini kafasındaki eş profiline benzetmeye çalışır. Bu açıdan ilişkide bol bol hayal kırıklığı yaşayabilir. Burada gerçek anlamda kadersel eş verebilir, geçmişten gelen biriyle ilişki yaşayabilir.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?