pexels
ASTROLOJİ

Astroloji 101: Haritamızdaki Evler

07 Nis 2022

Eğer biraz olsun astrolojiyi takip ediyor ve burç yorumlarınızı okuyorsanız, bu ara her yerde bir “ev” muhabbeti döndüğünü fark etmişsinizdir. Astrologlar artık sadece burç yorumu yapmıyorlar. Astroloji haritasını bir bütün olarak ele almayı ve harita okumanın pratik bilgilerini de bizlerle paylaşmaya başladılar. Biz de şimdi astroloji 101 ile sizlere haritanızdaki evlerin ne olduğunu anlatacağız ve böylece, gelecek kehanetlerinizi aydınlatacağız.

pixabay
İnternetten bilgi araştırmanın çok kolaylaştığı bu günlerde, astroloji takipçileri de yalnızca astrologların yönlendirmesine ihtiyaç duymamaya başladı. Artık, pek çok yerli ve yabancı içeriğe kolayca ulaşabilme avantajı ile geleceğimizi öğrenebilmemiz ve astrolojiyi A’dan Z’ye keşfedebilmemiz hiç de zor değil. Fakat bunun için bazı temel bilgiler hakkında da bilgi sahibi olmakta yarar var. Mesela, astroloji haritanızdaki evlerinizin ne anlama geldiğini bilirseniz, bundan sonra dolunayların sizi hangi konularda daraltıp içinizi sıkacağı hakkında net bilgiye ulaşabilirsiniz. Çünkü her ev, hayatımızdaki bir tema hakkındadır. 

Britannica
Bir astroloji haritasında 12 ev vardır. 1. evden 12. eve kadar olan yolculuk ise dış görünüşümüzden başlayarak bilinçaltımıza yani içsel dünyamıza doğru bir rota izler. 12 evi dolaşırken, iş hayatımız, ailemiz, evimiz, çocuklarımız, flörtlerimiz, sevgililerimiz, eşlerimiz, seyahatlerimiz, eğitimimiz, sağlığımız, ölümümüz, dostlarımız, düşmanlarımız, korkularımız, psikolojimiz gibi sayısız konuda kendimizle ilgili keşifler yaparız. Örneğin, hangi meslekler bizim için uygun, nasıl bir şehirde yaşayabiliriz, üniversitede hangi bölümü tercih edersek gelecek için iyi bir karar vermiş oluruz, nasıl biriyle evleniriz ve kaç çocuğumuz olur gibi soruların cevabı bu evlerde bulunuyor. 

Pixabay
Şimdi sizler için bu on iki evi açıklayacağız ancak önce astroloji haritanızı nasıl çıkaracağınızı öğrenmek ister misiniz? O zaman sizi buradaki linke alalım. Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfaya doğum tarihinizi ve doğum saatinizi gireceksiniz. Karşınıza tam 12’ye bölünmüş bir çember çıkacak. İşte, astroloji haritanız hazır. Çemberin iç noktasında 1,2,3… diye sıralanmış bölümleri görebilirsiniz, bu rakamlara göre evleriniz adlandırılıyor. Evlerin içinde gezegenlerin ve burçların sembolleri var. Bu sembollere göre arama motoruna 1. evde Aslan burcu, 5. evde Jüpiter gibi bilgiler yazarak kendinizle ilgili eğlenceli astrolojik bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Pexels
1. Ev ve Anlamı: 1. ev haritamızı başlatır ve yükselen evimizdir. Yükselen burcumuz, bizim dış görünüşümüzü, iç dünyamızı ve nasıl biri olduğumuzu anlatır, bu yüzden 1. evimiz de bu konulardan bahseder. “Ben” evidir. Kendimizi dış dünyaya nasıl gösteriyoruz, nasıl kıyafetler giymeyi seviyoruz, toplum bizi nasıl görsün istiyoruz ve hayattan beklentilerimiz nedir gibi sorular, bu evin cevaplayacağı konulara değinir. Eğer siz de “insanlar beni ilk görüşte soğuk buluyor ama sonradan seviyor” diyorsanız 1. evinizi mutlaka kontrol edin. 

Pexels
2. Ev ve Anlamı: 2. ev değerler evidir. Hem para gibi maddi şeylere hem de kendimize verdiğimiz değeri buradan anlayabiliriz. Paranın bize nerelerden geleceğini, potansiyel para kazanma şekillerimizi, ürettiğimiz her şeyi ve onlara biçtiğimiz maddi değeri verir. Eğer bir iş görüşmesine gitmeden önce ne kadar maaş almak istediğinizi belirliyorsanız, o zaman bilin ki bunu 2. eviniz ile yapıyorsunuz. 

3. Ev ve Anlamı: Burası kardeşlerimizi, kuzenlerimizi ve düşünce yapımızı gösteren bir evdir. Yani iletişimle ilgilidir. Nasıl konuştuğunuzu, kendinizi nasıl ifade ettiğinizi, düşüncelerinizi ne kadar doğru aktarabildiğinizi merak ediyorsanız, 3. evinizde ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını da bu ev yönetir. Influencer olma potansiyeliniz de bu evde gizli. Ayrıca üniversiteye kadar olan eğitim hayatımız da 3. eviniz ile gösteriliyor. 

pixabay
4. Ev ve Anlamı: 4. evimiz ailemizi, atalarımızı, onlardan gelen karmalarımızı, yetiştirilme biçimimizi, ailemize karşı olan tavırlarımızı belirtir. Burada içinde doğup büyüdüğümüz evimizi görürüz, yuva kavramının bizim için ifade ettiği anlamları ve yuva hissini nerede yakalayacağımızı keşfederiz. Ayrıca ileride nasıl bir ev ve aile kuracağımızı da bize 4. ev söyler. 

pixabay
5. Ev ve Anlamı: Evet, haritamızda pek çok konuya cevap buluyoruz ama havalar ısınırken ve bahar yavaşça gelirken gevşeyen gönül yaylarımız için potansiyel flörtlerimizi hepsinden daha çok merak etsek ayıp olmaz herhalde... 5. evimizde flörtlerimizi görebiliriz. Güzel gezegenler 5. evimizde konumlandığı zamanlarda flörtler ve yeni tanışmalar için bereketli bir enerjide oluruz. Ayrıca cinsellik de 5. evimizde yönetilir. Burada yine güzel bir gezegen varsa muhtemelen libidonuzda da büyük artışlar meydana gelecektir. Cinsellikle bağlantılı olarak çocuklarınızı da bu evden öğrenebilirsiniz. Kaç çocuk istediğinize karar veremiyorsanız 5. evinize bakarak neticeye ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin!

Pixabay
6. Ev ve Anlamı: Pek çok astrolog bu ev için kölelik evi diyor. Çünkü 6. ev hizmeti temsil eder. Günlük işlerimiz, faturalar, temizlik gibi her şey buradan yönetilir. Ayrıca iş hayatımızda verdiğimiz hizmeti, çalışma performansımızı ve iş arkadaşlarımızı da temsil eden 6. evi iyi incelemekte fayda var. Çünkü bazen farkında olmadan bize hizmet etmesi gereken kişileri iyi yönetemeyip onların sorumluluklarını da üstlenebiliyoruz. 6. evin kölelik evi yönünü sert bir biçimde yüzümüze vurmaması için sorumluluk alanlarımızı iyi fark edip sadece kendi görevlerimizi yerine getirmemiz bizim için hayatı daha kolay kılacaktır.

pexels
7.Ev ve Anlamı: 1. evin karşısında yer alan 7. ev, “bana karşı sen” temasıyla karşımıza çıkıyor. 1. evde kendimizi diğer insanlara nasıl tanıttığımızı öğreniyorduk, 7. evde ise “diğer insanlar” hakkında bir şeyler öğreneceğiz. Örneğin, evinize gelecek tamircinin işini nasıl yapacağı veya iş ortağınızın paranızı alıp kaçabilme potansiyelini burada görebilirsiniz. Diğer insanlar ve ortaklıklardan bahsedince tabii ki bir ömür boyu “ortaklık” kurmak üzere imza atacağınız eşinizi işin içine dahil etmezsek ayıp olur. 7. evinizi inceleyerek evliliğiniz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

pixabay
8. Ev ve Anlamı: Haritanızın en gizemli evlerinden birine hoş geldiniz! 8. ev manevi konular, okültizm, içgüdüler ve 6. his ile alakalıdır. Fal bakmaya olan yeteneğiniz veya Nirvana’ya ulaşıp ulaşamayacağınızı buradan görebilirsiniz. Bunun dışında ölümün yerleştiği evdir. Potansiyel ölüm şeklinizi bu evde bulabilirsiniz. Örneğin 8. evde Boğa burcu varsa yemek yerken boğulma tehlikeniz olabilirmiş. 8. evinizdeki Balık burcu da suda boğulabileceğinizi gösterirmiş. O zaman İkizler burcu konuşmaktan nefessiz kalarak ölecek diyebiliriz değil mi? İşin şakası bir yana astrolojiyi kendinizi korkutmak için değil, hayatınızı daha güzel yönetebilmek için kullanmanız gerektiğini ekleyelim.

pexels
9. Ev ve Anlamı: 9. ev eğitim, uzak seyahatler felsefe, din, olaylara bakış açınız, hukuk, basın ve yayın gibi konular ile çalışıyor. Üniversite hayatınız ve devamındaki yükseköğretimleriniz ile ilgili potansiyelleri gösteriyor. Felsefe ve din gibi kendi özel düşünceleriniz ile yol alacağınız genel meselelere bakışınızı kazandırıyor. Dünyayı dolaşan bir gezgin olabilir misiniz veya yurt dışı tatiller için önünüz açık mı buradan keşfedebilirsiniz. 

pexels
10. Ev ve Anlamı: 10. eve gelene kadar para kazanma potansiyellerimizi, iş ortamımızı ve çalışma arkadaşlarımızı öğrendik. Şimdi sıra, kariyerimizde ne kadar yükseleceğimizi ve toplumda görünen, tanınan başarılı biri olup olmayacağımızı görmekte. 10. ev dış dünya üzerindeki gücümüzü gösterir. Ayrıca iş hayatındaki yöneticileri ve eşinizin ailesini ki özellikle annesini ve onlarla olan ilişkileri bu evden kontrol edebiliyorsunuz. Umarız 10. eviniz sizi iyi insanlarla karşılaştırır!

pexels
11. Ev ve Anlamı: Sosyal hayatımız, geniş insan gruplarının içindeki görünürlüğümüz, arkadaşlık ilişkilerimiz ve nasıl bir arkadaş olduğumuz 11. evimiz aracılığıyla belirgin hale geliyor. Arkadaş çevremizdeki popülerliğimiz, insanlarla birlikteliklerimiz veya kalabalıklar içindeki yalnız duruşumuz… Aklınıza bu konularda takılan sorular için adresiniz burası. Ayrıca dostlarınızı ve düşmanlarınızı tanımak için de 11. ev eşsiz bir deneyim sunacak size.

pexels
12. Ev ve Anlamı: Evlerin yolculuğunda son durağımız olan 12. evden selamlar. 1. ev ile hayata ilk adımımızı atmıştık ve sırasıyla yaşam yolculuğumuzda maceralarla karşılaşmıştık. Şimdi biraz içe dönme ve kendimizle baş başa kalma zamanı. 12. ev hayatla mücadelemizi anlamlandırdığımız yerdir. Burası başımıza gelen zorlu olaylardan dersler çıkarıp ruhsal güç kazandığımız değerli bir sığınak bizim için. Hani insanın iyi şeylerin değerini bilmesi için önce kötüyle karşılaşması gerekir derler ya, işte tam da 12. ev için söylenmiş sözler bunlar. Her şeyi görüp yaşarız ve bu evde onları muhakeme ederek tecrübe kazanırız. Psikolojimiz, ruhumuzla ilgili her şey, maneviyatımız, kendimizle olan savaşımız burada gerçekleşir. 12. ev bizi biz yapar ve astroloji haritamız burada kapanır. Gerisi yeni başlangıçlar için uğrayacağımız 1. evimize kalıyor. 


Kaynaklar:


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?