Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Pinterest
STİL

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınların Stili

03 Şub 2023

Her kadın ideal vücut ölçülerine sahip olmak ister. Kıyafet seçimi yaparken vücuduna yakışıp yakışmayacağını düşünmeden satın almak ve o kıyafet ile vücudunun harika göstermesini diler. Fakat gerçek hayatta bu dileğin gerçekleşmesi için belli kurallara uymanız gerekir. Çünkü her insanın vücut yapısı başkadır. Giydiğinizi kendinize yakıştırmak istiyorsanız vücut yapınızı çok iyi bilmeli ve ona göre giyinmelisiniz. İşte bu nedenle sizler için vücut yapılarına uygun giyinme ipuçlarını paylaşacağım bir seriye başlıyorum. İlk vücut tipimiz ise armut vücut tipine sahip kadınlar için stil önerileri olacak. Tüm armut tipi kadınlar hazırsa başlıyorum.

Pinterest

Armut Tipi Vücut Nedir?


Armut tipli vücut armut meyvesinin insan vücudundaki görünümüdür. Küçük göğüslü, ince bir bel, dar omuzlar ve de dolgun kalçalar armut vücut tipine sahip kadınların vücut hatlarını oluşturur.


Armut Vücut Tipinin Özellikleri


Her insan kum saati vücut tipi gibi orantılı bir vücuda sahip olamayacağı için vücut tipine uygun giyinmenin önemi burada ortaya çıkar. Çünkü vücut tipinize göre bir stil yarattığınızda kusur olarak gördüğünüz hatlar kapanır ve güzel olan bölgelere dikkat çekerek orantılı bir vücut yaratırsınız. İşte bu noktada bir illüzyon yaratarak giydiğiniz her parçanın size yakışmasını sağlarsınız. Armut vücut tipinin en önemli özelliği ise üst bölgenin, alt bölgeye göre daha dar ve zayıf olması. Bu oran da vücudun üst bölgesi ile alt bölgesi arasında bir dengesizlik yaratır. O zaman armut tipine sahip bir vücut yapınız varsa tek yapmamız gereken denge yaratacak kıyafetler ile vücudu dengelemektir.

Pinterest

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınlar Hangi Bölgelerine Dikkat Çekmeli?


Armut vücut tipine sahip kadınlar dikkatleri üst bölgelerine çekecek şekilde kıyafetler tercih etmelidir. Kısaca sizin vücudunuzda vurgulamanız gereken en önemli bölgeniz ince belinizdir. İnce belinize vurgu yapıp geniş kalçalarınızı gizlediğiniz zaman, bir de omuzları geniş gösterecek kıyafet seçtiğiniz zaman kum saati görünümü yaratmanız mümkündür. Daha net anlaşılabilmesi için bölge bölge stil tüyolarını paylaşmaya başlıyorum.

Pinterest

Armut Vücut Tipi İçin Stil Tüyoları


Eğer armut şekline benzer bir vücudunuz varsa ve dengeli bir silüet yaratmak istiyorsanız işe üst bölgenizden başlamalısınız Yaka seçimi, kol kesimi, iyi bir sütyen seçimi ve bel vurgusu ile kalçalarınızı dengeleyebileceksiniz.


Armut Vücut Tipi İçin Yaka Seçimi


Armut tipi vücutlar için en önemli stil tüyosu yaka seçimidir. Yaka seçiminiz mutlaka geniş bir alna yayılmalıdır. O nedenle armut tipli kadınlar için en uygun yakalar kayık yaka ve kare yakalardır. Çünkü bu yakalar dar olan omuzlarınızı geniş gösterecek bir illüzyon yaratır. Özellikle kayık yaka derinliğine ve uzunluğuna göre sabrina ve bateau yaka olarak da adlandırılan yaka çeşidi omuzlarınız ile kalçanızı orantılar ve dikkati bel bölgenize çeker.

Pinterest
Kayık yakalar dışında kare yaka, düşük omuzlu yaka çeşidi ve de degaje yaka – özellikle kalın askılı – armut vücut tipi için en doğru seçimlerdir. Ayrıca yaka detayında süs, aplike gibi materyaller kullandığınız zaman da dikkati üst bölgenize çekeceğiniz için kalçaları kamufle etmeyi başaracaksınız. Armut vücut tipinin uzak durması gereken yaka çeşidi ise dar, uzun ve derin yakalar üst bölgenizi dikey olarak bölüp daha da daraltacağı için hoş bir görüntü vermez.


Pinterest

Armut Vücut Tipi İçin Kol Kesimi


Armut vücut tipine sahipseniz kıyafetleriniz için seçmeniz gereken kol tipleri arasında çan, yarasa, flüt, truvakar ve balon kollar bulunur. Fakat bu seçimi kol boyunuza göre yapmalısınız. Eğer kısa kollu bir üst seçimi yapacaksanız flüt, yarasa, çan ve balon kol seçimi armut vücut tipi için en uygun kol kesimidir. Uzun kollu bir parça seçiminiz içinse manşetleri dar olan ve bilekte ya da truvakar kesimli kol tercih etmelisiniz. Bu vücut tipinde uzak durmanız gereken kol kesimi arasında uzun kollu parçalarda manşetlerinin İspanyol, bol ya da geniş olan, kısa kolu parçalardaysa kolunuza yapışan kısalıkta ve darlıkta olan kıyafetlerdir.

Vogue Runway

Üst Bölge İçin Tercih Edilecek Ürünler


Armut vücut tipine sahip kadınlar ceket, palto, tişört, kazak ve gömlek seçimlerine çok önem vermelidir. Çünkü üst bedenleri için tercih edecekleri her parça silüetlerine etki edecektir.

Armut Vücut Tipi İçin Ceket ve Manto Seçimi


Armut biçimli vücuda sahipseniz ceket ve palto seçiminize büyük bir önem vermeniz gerekir. Çünkü bazı ceketler sizi baştan aşağı dümdüz ve geniş bir vücuda sahipmişsiniz gibi gösterecektir. Crop ceketler, uzun kalça altında biten blazerlar, kısa bomber ceketler – bel hizasında bitmiş olmalı – vücuda oturan tek düğmeli ceketler en doğru ceket seçiminiz olacaktır. Kısa kruvaze ceketlerden de mümkün olduğunca kaçmalısınız.

Pinterest
Armut vücut tipinin manto seçimi için ilk dikkate alması gereken şey silüetinin zarif görüneceği şekildeki kesimlerdir. A kesim, prenses kesim gibi bele oturan model mantolar size hem zarafet katar hem de dengeli bir vücut yaratır. Bornoz tipi mantolar belden bağlandığı için vurgu bel bölgenizde kalır ve kalçalarınız kamufle olur. Ayrıca trençkotlar size çok yakışır. Kısa ve kalçada biten tüm mantolar ise sizin için tabu olmalıdır. Ayrıca düz kesim kaban ve mantolar da sizi olduğunuzdan geniş gösterir.

Pinterest

Armut Vücut Tipi İçin Kazak, Gömlek ve Tişört Seçimi


Üst bölgeniz için tercih edeceğiniz gömlek, kazak ya da tişört seçimlerinde dikkatin üst bölgesinde kalmasına özen göstermenizi tavsiye ediyorum. Kısa ya da crop kazak ya da bodyler, iki cepli gömlekler, belinizde biten trikolar, yatay çizgili ya da fırfırlı tişörtler, wrap bluzlar armut vücut tipi için en doğru seçimlerdir. Baskılı, parlak, büyük desenli ya da süsleme detaylı giyimler dikkatlerin üst bölgenizde kalmasına neden olur ve bu şekilde kusursuz bir görünüme kavuşursunuz. Armut vücutlu kadınların uzak durması gereken üstlerin başında kalçayı kapatan kazaklar, gömlekler ya da tişörtler gelir.

Pinterest

Alt Bölge İçin Tercih Edilecek Kıyafetler


Armut vücut tipine sahip kadınlar alt bedenleri ve tüm vücutları için tercih edecekleri pantolon, jean, etek, şort ve elbise modellerini çok dikkatli seçmelidir. Çünkü en ufak bir hatada kalçanızın olduğunda daha büyük görünmesine sebep olursunuz.

Armut Vücut Tipi İçin Elbise ve Etek Seçimi


Eğer kalçalarınızdan memnun değilseniz etek ve elbiseleri forma gibi giymelisiniz. Çünkü armut vücut tipini en iyi kamufle eden parça etekler ve elbiselerdir. A kesim etekler, büzgülü etekler, etek ucuna doğru genişleyen diz altı veya midi etekler armut tipli kadınlara en çok yakışan etek modelleridir. Uzak durmanız gereken etek modeli ise ne kadar çekici olursa olsun kalem eteklerdir. Tabii kalçanızı ön plana çıkarmak isterseniz başka...

Pinterest
Armut vücut tipi için elbise seçimi yaparken de A kesim, X kesim, belden oturan kesimli modeller, prenses kesim elbise modelleri ve alt kısmı geniş olan tüm modelleri tercih edebilirsiniz. Anvelop model elbiseler ise armut vücut tipli silüetler için biçilmiş kaftandır.

Pinterest

Armut Vücut Tipi İçin Pantolon, Şort ve Jean Seçimi


Şort, kot pantolon ya da kumaş pantolon seçimlerinizin hepsinde yüksek veya orta bel seçmeniz gerektiğini eminim ki biliyorsunuzdur. Düşük bel kalçanızı olduğundan geniş göstereceği için uzak durmanız gereken bel kesimidir.

Armut vücut tipine en yakışan kot pantolon modeli flare jeanler, düze kesim, wide leg ve bootcut kesimli kot pantolonlardır. Kısa boylu iseniz flare jeanlerden de vazgeçmemenizi özellikle öneririm. Eğer flare kot pantolonu stilinize daha iyi kombine etmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Skinny jeanler ne kadar trend olursa olsun sizin için asla uygun değildir.

Pinterest
Armut vücut şekli için en uygun pantolon kesimi düz kesim pantolonlardır. Ayrıca İspanyol paçalı kumaş pantolonlar, uzun topuklularla tercih ederseniz kısa flare pantolonlar da sizin en doğru kumaş pantolon seçimidir. Havuç kesim, dar paça kumaş pantolonlar ise kalçanızı olduğundan daha geniş göstereceği için tercih etmemelisiniz.

Pinterest

Armut Vücut Tipi Kadınlar Nasıl Gelinlik Seçmeli?


Tüm gardırobunuzu size verdiğim tüyolar ışığında düzenlerseniz insanlar her zaman sizin harika bir bele sahip olduğunuzu görecek ve kimse de kalçalarınıza odaklanmayacaktır. Vakti geldiğinde gelinlik seçimi yapacağınız zaman da bu önerilerle yaka, kol, etek seçimi yapabilirsiniz. Daha fazlası için de vücut tipinize uygun gelinlik seçme tüyolarını içeren içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Pinterest

Armut Vücut Tipi Ünlüler Kimlerdir?


En bilinen armut vücut tipine sahip ünlüler arasında Jennifer Lopez, Shakira, Rihanna, Kim Kardashian, Beyoncé, Kristen Davis ve Christina Aguilera bulunmaktadır. Daha fazla örnek isterseniz onların stillerini inceleyebilirsiniz.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?