ASTROLOJİ İlişkiler

Aralık Ayında Bizi Neler Bekliyor?

01 Ara 2022

Ajandalarımıza son kez 2022 yazacağımız ay. Yılın son ayı: Yani aralık..! Merkür ve diğer gezegenler sırasıyla Yay burcundan Oğlak burcuna geçerken, biz de renk değiştiriyoruz. 8 Aralık İkizler Dolunayı ayın en belirgin etkisi. Tüm ay, duygusal enerjimiz şarj edildi ve duygularımızın zirvesi, aynı zamanda Mars’ın hala gerilemekte olduğu İkizler evinde, İkizler edasıyla yaşıyoruz. Bu Dolunay, çoklukla yakın çevremizle ilişkilerimize selektör yapıyor. Bazı burçlara ise 'Ya hep ya hiç!' dedirtiyor. Koç evine geçecek Jüpiter ise, bazı burçları hiç yoktan aşık edebilirken; gökyüzü özellikle aralık ayının ilk çeyreğinde çoğumuza ‘biraz susmayı becerirsen her şey yoluna girecek’ diyor. 2023’e nasıl giriş yapacağımız, etkileri dönüştürerek 2022’yi nasıl noktaladığımıza bağlı. Aşağının kontrolünü almak için, yukarıyı anlamak hayat kolaylaştırır. Peki bu ay yukarıda neler oluyor? Astrolojik etkilerden yararlanmak için yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

7 Bardak

İletişim ve Düşünce

7 Aralık ile beraber, Merkür, Oğlak evine geçiş yapıyor. Bu etki, iletişimlerimizi, ifade ve düşünme şeklimizi daha rasyonel ve ayakları yere basan bir yere çeker. Bize ölçüyü getirir. Daha rasyonel oluruz. Her denilenlere kanmak ve çekilmek yerine kendiliğimizin farkına varıp planlarımıza riayet ederiz. Bu konumlanma, işimizde ve kariyer alanımızda olduğu kadar, eylemlerimizin dokusunda da basit ve pratik olmayı hedeflememize imkan verdiği için, mevcut Yay enerjisinin de canlandırıcı etkisi ile 10 günlük işi 3-4 günde halledebilmek gibi bir disipline ve tempoya sahip olabiliriz. Bu kıymetli enerjiden faydalanmaya bakın deriz. Keza, ay sonunda yine saydığımız konularda bir geri hareket söz konusu olabilir. Merkür 29 Aralık’ta retro hareketine giriyor. İşlerinizi o zamana kadar halledip bağlantılarınızı kurduğunuza emin olun. Gerilemeye kalsın istemezsiniz…


Yakın Çevre Kritik Alanda

Ay, İkizler burcunda ve İkizlerin ziyaretçisi olan, aynı zamanda geri hareketine devam eden Mars ile kavuşum halinde bir Dolunay yaşıyoruz. Aynı zamanda 22 Aralık’a kadar Güneş de Yay’da. Yani, İkizlerin tam zıt karakterinde olduğundan, ana arterimizde; aksiyon ve duygular aksımızda muazzam bir akım söz konusu. Ay ve gerileyen Mars’ın İkizler burcundaki hareketi duygularımızın kontrolünü zorlaştırırken, yaptığımız eylemlerde kendimizi bile sonradan takip edeceğimiz, tepkisel bir moda girebiliriz. Bu vadede alabileceğimiz en iyi pozisyon, olaylardan biraz geri durup, temkinli yaklaşmak. Büyük resim görünmediği sürece meseleleri zorlamamak ve en önemlisi kimseyle tartışma başlatmamak. İkizler burcu yakın çevremizi ve kardeşlerimizi temsil ettiğinden, gerilimlerin bu alanlarımızda olması muhtemel. Konularımıza bilinçle eğildiğimizde ve hızlı hareket etmekten kendimizi alıkoyduğumuzda, sosyal ilişkilerimiz için tehlikeyi en aza indirebiliriz.


Jüpiter ve Mars

Bu uzun vadeli ve önemli bir haber çünkü Jüpiter devrini 12 senede tamamlar. 12 senedir Balıkta olan Jüpiter, bu ay Koça geçerek, haritalarımızda Koçun bulunduğu evin frekansını artırır. Yeni Aydan hemen önce, 21 Aralık’ta Jüpiter Koç burcuna geçiş yapıyor. Jüpiter’in bulunduğu evin etkisini artırma özelliği olduğundan, Koçun girişkenliğini hissedebilir, projelerimize can suyu vermeye niyetlenebiliriz. Koçun elementi ateş olduğundan, sosyal alanda fazla coşku ve birden parlama gibi özellikler de gösterebiliriz. Mücadelemizi, işleri kızıştırmadan, Jüpiter’in keyfiyle verirsek, yoldan da keyif alırız. Jüpiter’in Koç etkisini genişletmesiyle egolara hava basılabilir. Mars da gerilemede olduğu için enerjimizi kontrol altında tutmakta ve dıştan gelebilecek yapıcı olmayan etkilere karşı gardımızı almakta fayda var. Kimsenin sizi kaosun içine çekmesine izin vermeyin… bu siz olsanız bile!

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Aralık ayı Mars gerilemesinin en yoğun hissedeceği zaman olabilir. Mars, Koçların yönetici gezegeni olduğundan Koç ve Yükselen Koçlar, laf dalaşlarına ya da kışkırtmalara girmekten kendilerini geri tutabilirlerse başları ağrımaz. Koçlar için ayın teması yakın çevresinde bulunanlar. Zaman geçirdiğiniz iş arkadaşlarınız, komşunuz, ev arkadaşlarınız gibi fiziksel alanınızda bulunan kişilerle ilişkilere biraz uzaktan bakabilmek, ilişkilerinizi sağlıklı tutar. Dürtüsel davranmaksa hiç beklemediğiniz büyük etkiler doğurabilir… Dikkat! Aralık ayının en belirgin etkisi 8 Aralık İkizler Dolunayı da yakın çevre ilişkilerine dair kararlar, hayatından çıkartacağı insanlar ya da ciddi konuşmalar faslında da kuvvetli bir titreşim söz konusu. Gökyüzünün rengi Yay’dan Oğlak’a kayarken, ayın ilk çeyreğinden sonra Koç ve Yükselen Koçların maddi konuları ve iş alanları rahatlasa da ay boyunca iletişim, en dikkat etmeleri gereken konu! Uzun vadeli ve güzel haberse, 21 Aralık’ta Jüpiter’in Koç’a geçmesi. Şans gezegeni Jüpiter, birkaç ay boyunca Koçta… Yani her alanda şans, Koç ve Yükselen Koçlarla!

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Aralık ayına başlarken Boğaların hayat konuları maddiyat ve sağlık. Boğa ve Yükselen Boğalar için girilecek yeni anlaşmalar, sıkı bir şekilde kontrol edilmeli, finansal konuları tehlikeye atabilecek sözler almaktan ve vermekten kaçınmalı. Kafanızda pürüzler varsa, sezgilerinizi dinleyin ve biraz daha bekleyin. Kendinizi daha sağlıklı ve güzel hissetmek, aralık ayının başında sizin için daha önemli olacak. Kasım ayında Yay Yeni Ayının etkileri, kendini bu ay 8 Aralık’ta İkizler Dolunayı ile nihayete erdiriyor. Bu da Boğalar için geçen ay başlatılan; ortaklı girişimleriniz, yeteneklerinizi ortaya koyduğunuz ve samimi yaklaşımlar işinize ve şirketinize değer katar. 8 Aralık civarı, kariyer alanınızda topladığınız meyveler, doğru yolda olduğunuzu ve yeteneklerinizi kullanabildiğiniz bir alanda durduğunuza işaret olabilir. Ayın son çeyreği romantik yükselişlere gebe. Aklınızdan çok sezgilerinizi dinlerseniz, kalbinizin size ne fısıldadığını daha kolay duyabilirsiniz. Diğer yandan uzak çemberinizden kıskanılma eğiliminiz çok yüksek, hem romantik hem de kariyer alanınızda güzel giden ilişkileriniz başkalarını kıskandırabilir. 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

İkizler için zorlayıcı bir zaman olabilir. Negatif basmak istemeyiz fakat, konuşmayı çokça seven hatta yer yer patavatsızlığa doğru kayma enerjisi yüksek olan İkizler ve Yükselen İkizler, Zodyak’ın her burcu gibi aralık ayının ilk çeyreğinde biraz susabilmeyi ve her şeye laf yetiştirmemeyi, enerjisini kendine saklamayı öğrenmeli. Bunu en zor yapabilecek burçlardan biri olduğu için bir tık zorlanabilir. Fakat, unutmayın: Astrolojide kötü etki diye bir şey yok, gelişebilmek ve daha çok gelişebilmek var! Bunu yararınıza kullanabilirsiniz. 8 Aralık Dolunayı da sizin evinizde gerçekleşeceği için; yakın çevrenizde, kararı sizden taraflı bir yaprak dökümüne gidilebilir. Aralık ayının ortasından itibaren enerjetik olarak rahatlıyorsunuz keza şansınız da dönmeye başlıyor. Zamanında sorun olan şeylerin sorun olmadığını, kayıpların kazanca dönüştüğünü ya da geri döndüğünü görebilirsiniz. Hayatınızda yaptığınız çevresel değişimler, ruhsal değişimleri de tetikler. Samimiyetle kalbinizin tam ortasından gittiğiniz yol, İkizler ve Yükselen İkizlerin tüm ölü enerjisinin deri değiştirebileceği bir mevsim. Samimiyetinizi ve ilişkilerdeki mesafenizi koruyun deriz…

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Aralık ayının ilk çeyreğinde kariyer alanında zorlanabilirsiniz. Fakat, hoşgörüyü elden bırakmadığınız sürece -ki Yengeç istedi mi bu alana demir atar- aşamadığınız hiçbir zorluk, hiçbir ilişki sıkıntısı yok. Yengeç ve Yükselen Yengeçlerin duyarlı tutumu sadece çevresine değil, kendine karşı da durması gereken bir tavır. Hatta bu dönem kendinizi ve sağlığınızı öncelemenizde fayda var. Unutmayın, siz iyi olmadığınız sürece kimseye sürdürülebilir bir şekilde iyi gelemezsiniz. 8 Aralık Dolunayını atlattıktan birkaç gün sonra eski iç ferahlığınıza kavuşuyorsunuz. Hem karşınızdakileri hem de kendinizi daha oturaklı hissedebilirsiniz. Ay sonunda geri hareketine başlayacak Merkür, ağzınıza geleni söylemekte sizi zorlayabilir. En çok siz üzüleceğiniz için, kelimelerinizi seçerek konuşmak, büyük resimde yine en çok sizi rahat ettirir. Ayın sonunda Merkür retromuz var! Yengeçler özellikle iş konularını ay sonuna kadar kolaylamaya çalışırsa, 2023'e daha rahat girebilir...

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Aralık ayı Aslan ve Yükselen Aslanlar için enerji kontrolünü öğrenmek, kaçakları tespit etmek için güzel bir zaman. Hassas ve korumacısınız, zaman zaman verdiğiniz kadar alamadığınızı düşünüyorsunuz belki… 8 Aralık İkizler Dolunayı zamanı bu duygularınız yoğunlaşabilir. Fakat, bunun normunuz olmadığını sadece zamanın bir öğretisi olduğunu hatırlayın. Muazzam duygusal enerjinizi doğru kullanabilmek adına aralık size abartmamayı, doğru zamanda konuşup doğru zamanda susmayı öğretir. Başkalarıyla uğraşmaktan ziyade kendinize dönüp daha zinde hissetmek için ne yapabileceğinizi bulabilirsiniz. Aralık sonunda şans, size kapılarını açıyor. Hem hayatınızda size hizmet etmeyen şeyleri çıkarmak üzere hem kariyerde hak ettiğiniz yerden gözünüze çarpan bir sinyal olabilir. Sizi daha mutlandıracak bir yaşam alanı ve daha mutlu olabileceğiniz bir iş ortamı mümkün.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Aralık ayı teması Başak ve Yükselen Başaklar için ev konuları ve yakın çevresi. Bu iki alanda çıkabilecek aksaklıklar ya da yanlış anlaşılmalar, değişken Başakların dengesini zorlayabilir. Neyse ki istediğinizde kırılmayıp ve kırmayıp, kıvrılmayı çok iyi biliyorsunuz. Gerileyen Mars ve 8 Aralık İkizler Dolunayı sizi içten içe bir sürtüşmeye sürüklese de; size yoğun gelen anlarda 2-3 saniye durmak, hayat kurtarıcı olabilir. İlişkilerde nezaketi kuralınıza olarak düşünün, rahatsız hissettiğiniz zamanlarda konuşmaktan geri durun deriz. Yakın çevrenizden özellikle feminen enerjiler, sizi aynalıyor. Temas halinde olduğunuz ablanız, anneanneniz ya da anneniz ise; onlara iyi gelebilmenin bir yolunu bulabilirsiniz -bu konuda sizden iyisi yok! Sizi geren şeylere karşı nötr duruş sizi güçlendirebilir, ama gerginliğin temelinin sizin içinizde olduğunu görmek ise size bilgelik verir! Ay ortasında romantik enerjiniz yükseliyor. Güven hissettiğiniz flörtünüz ya da yeni bir ilişkiniz varsa; bu dönem bu ilişkinin derinleşme zamanı. 29 Aralık’ta retro hareketine başlayacak yönetici gezegeniniz Merkür… Aralık sonuna iş bırakmayın, yeni yıla daha temiz bir kafayla girebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Aralık ayı, Terazi ve Yükselen Terazilerin yumuşak karınlarına denk geliyor: Hak ve adalet arayışı! İş alanında, romantik ilişkilerinde ve yakın çevresinde al ver dengeleri stabil mi? Yoksa, Terazi hep kendini daha fazla verirken mi buluyor? Tam tersine çok alıcı bir pozisyonda kendini ilişkisiyle zehirliyor da olabilir. Bu ikiliğin hangi tarafında olursa olsun dengesi kayık her platform Terazi ve Yükselen Teraziye zarar verir. 8 Aralık İkizler Dolunayı, Terazinin içinde rahat ettiği zerafetini koruyarak hakkını aramayı ona öğretebilir. Ayın ilk çeyreği için, İletişimde zerafet Terazinin teması. Ayın geri kalanında ise; ev ve yuva kavramı önem kazanıyor. Olduğu mekanı daha da benimsemek üzerine aktive olmak ya da kendine rahat edebileceği yeni bir alan kurmak konusunda çekim hissederken bu konuda destekliler de. Ayın ilk çeyreğindeki öğretiyi kapan Teraziler, yılbaşına en huzurlu versiyonuyla girer. Ev demişken, Teraziler, gönlüne girecek ve gönlünü alacak; onun evi olabilecek biriyle karşılaşabilir. Bu çok kuvvetli bir etki çünkü Jüpiter Terazi ve Yükselen Terazilerin aşk evine giriyor!

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Aralık ayına özellikle finansal kaynaklarının korunması konusunda pür dikkat başlamalı Akrep ve Yükselen Akrep. Ayın ilk günleri buna dikkat etmek paranızı çokça bereketlendirebilir/ kayıpları asgariye çeker. Duygusal bağlamda anlaşılmadığını gördüğü ya da hiç anlamadığını fark ettiği bazı konular/insanlar ayyuka çıkabilir. 8 Aralık İkizler Dolunayı Akrep ve Yükselen Akreplerin ortak para ve ortaklı işler alanında gerçekleşiyor. Münferit okunabilen bir dönüşüm enerjisi de mevcut. Gökyüzü Akrepleri almış karşısına ‘kendine dönüş’ diye tutturuyor. Jüpiter'in Koç devrine başlaması ise Akrep ve Yükselen Akreplerin zihinlerini ve düşünme kabiliyetlerini yükseltebilir, takım çalışmalarında hünerlerini daha rahat sergileyebilir. Strateji yeteneklerine yetenek eklenir. Akrepler için gönlünce çalışacağı, fark edeceği ve yardım edeceği bir döneme giriliyor. Sonunda hayalinizdeki işi icra etmeye başlamanız ya da mevcut işinizi ilmek ilmek dokuyarak güzel bir yere getirmeniz çokça destekli!

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Sezon Yay ve Yükselen Yayların sezonu, gözler Yayların üzerinde. Peki Yayların aklı nerede? Kafalar mı karışık kalp mi? Bunu anlayabilmek Yay ve Yükselen Yaylar için önemli. Atarlı tavırlarınızı tutup, daha anlayışlı, derinden bir kanaldan algılamanız mümkün mü? Hayatınızda gerilimler ve gerilemeler olsa da kendine ayılmak için ne lazım? Yaylar bir süre kendilerini yayacak fırsat bulmuş olsalar da aralık başı Yaylar için kafa karıştırıcı olabilir. Çok fazla şeyle birden ya da bir şeyle çok fazla uğraşmaları gerekebilir. Karşı burcunuzdan İkizlerden aldığınız açılar, dikkat dağıtıcı olduğu için; Yayların da bir o kadar ayık kalması gerekiyor ki, her iş kendi kadar zamanda bitsin, daha uzun ya da aceleci ve özensiz değil. Ayın son çeyreğinden, 20 Aralık'tan itibaren Jüpiter döngüsü Yayların libidolarına çalışacak. Ruhlarının lider titreşimlerini, aşk, yaratıcılık ve yaşama sevinçlerini daha geniş ve yüksek hissedebilirler. Bu da kariyer anlamında göze çarpan bir başarıya işaret eder.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Yenilenme, fark etmek, dönüşme, dönüştürme ve yeni sınırlar belirlemek için destekli enerjiler var. Hislerini dinlemeyen Yükselen ve Güneş Oğlaklar için ise bu destek ‘zorlayıcı’ bir şekilde hissedilebilir. Dönüşmesi gerekeni dönüştürmezseniz, hayatınızın o alanı tehlikeye attığınızı unutmayın. 8 Aralık Dolunayı ile genişleyecek bu enerji, ayın ilk çeyreğinden sonra Oğlakları yakar soğuklardan sıcak iklimlere geçiriyor diyebiliriz. Ay ortasında hayatları için büyük bir karar almak ya da tercih yapmak gibi bir durum söz konusu olursa temkinli ve 360° düşünmek gerekir. Her açıdan güvenemediğiniz bir karar vermeyin, böyle bir durumu ve şartı hayatınıza sokmayın deriz. Sıra sıra gezegenlerin Oğlak evine geçmesi, kafaları teker teker Oğlak ve Yükselen Oğlaklara çeviriyor. Onlar ise sürüncemeler içerisinde ve aslında ne olduğunu da çok net göremiyor olabilirler. Duyguları hesaplamaya çalışmak, çalışmaz. Sadece kendinizi idrak etmek için biraz düzenli yalnız zaman geçirmek, sizi yumuşatacaktır. 

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Kovalar da Zodyak’ın neredeyse tüm burçları gibi aralık ayına parmak ucunda, hiçbir şeyi üstelemeden bir giriş yaparak ortamı koklarsa iyi eder. Ayın ortasına kadar işlerini olabildiğince kolaylayıp aralık ortasını hafif geçirmeye, olabildiğince dengede kalmaya ve dinlenmeye ayırırsa enerjisini güzel kullanabilir. Bu ay, Kova ve Yükselen Kovaların içlerinin derinden rahatlamasını sağlayacak etkilerle bezeli. Etki derinden olduğu için bunu hızlı değil zaman içinde işlendiğini görecekler. Zaman içinde damla damla akan değişimlerin birkaç aya hayatlarının neredeyse her alanının istedikleri gibi dönüştüğünü görebilirler. Kova ve Yükselen Kovalar için 2 seneden fazla süren zorlayıcı bir dönem söz konusuydu: Namı diğer Satürn döngüsü! Artık döngünün son demlerini yaşayan Kovalar için alçaktan giden kara bulutlar dağılmaya yüz tuttu. Bahardan sonra Kova ve Yükselen Kovalar için Satürn döngüsünü 30 sene konuşmayacağız. Satürn mazeretçi Kovaların elini ayağını bağladı; ama canını dişine takıp aksiyon almak isteyen Kovaları manen donattı. Eğer maddi karşılığı hala göremediyseniz, bir kenara 2023 Mart yazın ve bekleyin.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Ev, yuva konuları ve bu alanlarınızdan okunan finansal meseleler Balık ve Yükselen Balıkların aralık ayı konuları. Kendinizi güvende ve üst versiyonunuza daha yakın hissetmek için, ortamınızı içselleştirmek ve duygusal bağ kurmak çok önemli. Bu nedenle, dönem ‘yuvamla bağımı kesen ne?’ diye sorma zamanı. Öte yandan huzurlu olabilmek için huzursuz ortam yaratmak da kendiyle çelişir. Güvenli alanınızı etrafınıza güven ve huzur saçarak da oluşturabilirsiniz. Özellikle aralık ilk çeyreği, kalp kırmamaya çalışın. 21 Aralık’ta şans gezegeni Jüpiter Balıklara bir veda busesi kondurabilir. Bu dönem daha ferah ve geniş hislerinizin farkına varırsınız. 2023’e cebiniz kadar, iç dünyanızı ve arkadaş çevrenizi de dolu ve bereketli hissetmek istiyorsanız; bu alanları özen göstermeniz şart. Arkadaşlarınızı boşlamayın, normalde girmeyeceğiniz işlere girip riskler de almayın.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?