Önümüzdeki 5 gün boyunca
Sputnik
GLOBAL NEWS

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karagöz: "Ekrem İmamoğlu'na Dava Açacağız"

30 May 2023

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs Genel Seçimleri’nin ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından veri aktarım sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karagöz, 14 Mayıs Genel Seçimleri’ne yönelik veri girişinin devam ettiği süre zarfında kuruma yönelik açıklamalarından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu dolayı dava edeceklerini belirtti.

Anadolu Ajansı’nın manipülasyon yaptığına yönelik iddialara yanıt veren Karagöz, ilk gelen verilerin eleştirilmesine de değinerek, “Bu seçimde bize ilk Elazığ'dan veri gelmiş. 59 seçmen var o sandıkta. Hemen saymışlar, imza altına almışlar. Burada Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 47 oy var. Sayın Kılıçdaroğlu'na 12 oy var. Bu veri bize saat 17.03'te gelmiş. Yani 59 oyu 3 dakika içinde saymışlar, imza altına almışlar ve bunun görseli oluşmuş. 17.13'te Erzurum'dan gelen bir sandıkta 35 oy var. Çok hızlı bir şekilde saymışlar. 30 oy Recep Tayyip Erdoğan'a, 5 oy Kemal Kılıçdaroğlu'na” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Genel Seçimleri sırasında Ekrem İmamoğlu’nun Anadolu Ajansı’nı ‘manipülasyon’ yapmakla suçladığını vurgulayan Karagöz, konunun hukuk birimine taşındığını ifade ederek, “Hukuk birimimiz gerekli düzenlemeleri yaptı, kendisine dava açacağız. Bizim en büyük sermayemiz itibarımız ve ona en ufak zarar gelmesin diye elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. 2 bin 500 arkadaşım gece-gündüz çalışarak Anadolu Ajansı'nın itibarlı bir kurum olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Ama buna rağmen bize birisi hala 'Manipülasyon yapıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz' diyorsa bu bizim itibarımıza yönelik bir saldırıdır, tabii ki dava açacağız.” cümlelerini kullandı.

Açıklamalarının son bölümünde Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine olan verilerin ANKA tarafından kasti olarak geç girildiğini vurgulayan Karagöz, “Bu seçimde Sayın Kılıçdaroğlu'nun önde bulunduğu bir durum olmadı ama siz bazı tutanakları elinizde tutarsanız, bazı tutanakları abonelerinize servis etmezseniz o zaman olur böyle bir durum” dedi.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?