Vogue
STİL

Akrep Burcu Kadınının Stil Kodları

26 Eki 2021

Akrep burcu kadınlarının en bilinen karakteristik özelliği seksi olmasıdır. Seksilik üzerine fazlasıyla yapıştığı için özellikle stil konusunda burcunun diğer özellikleri görmezden gelinir. Fakat akrep kadınları stilini belirlerken her ortamda seksi olmak yerine çoğunlukla gizemli seksiliği tercih eder. Üstelik tutkulu olduğu kadar kararlı, kontrollu olduğu kadar da uçlarda gezinen karakteristik özelliklerini giyim tarzına nasıl yansıttacağını çok iyi bilir. Tüm bunları merak ediyorsanız akrep burcu kadınının stil dosyasını masaya yatırıyoruz.

Pinterest

Kumaş Seçimi Dantel ve Saten


Akrep burcu kadınları kumaş tercihinde en fazla dantel ve saten kumaş kullanır. Onları diğer burçların kadınlarından ayıran en önemli stil kodu bu seçimleridir. Çünkü her iki kumaşın kullanımı kolay görünse de kombine etmesi oldukça meşakkatlidir. Özellikle saten kumaş, kullanım açısından sınırlı ve oldukça kolay kırışan bir kumaş olduğu için tasarımcılar dahi koleksiyonlarında oldukça az yer verir. Fakat akrep kadını saten kumaş sever ve giyer. Çünkü elbisesi ya da eteğinin kırışmaması için hiç oturmadan ayakta kalmaktan çekinmez. Eh, akrep burcunun ne kadar kararlı olduğunu bildiğimiz için biz hiç şaşırmıyoruz.

Pinterest
Dantel kumaş bugüne kadar seksi olarak kodlanmasına rağmen içinde romantikliği de barındırır. Hatta bir parça da gizem... Dantel çoğunlukla elbise kumaşında kullanıldığı için birçok kadın danteli elbisede kullanmayı tercih eder. Fakat akrep kadını o kadınlardan değildir. Elbette dantel elbise giydiği ya da satın aldığı zamanlarda vardır fakat o dantel kumaşı gömleklerde sever. Çünkü dantel gömlekler ona gizemli ve romantik hissettirir. Üstelik çoğunlukla dekoltesiz kullanarak ters köşe yapar. Tabii dikkat çekmeyi makyajındaki renklere bırakarak her daim kendine baktırmayı başarır.

Pinterest

Olmazsa Olmaz Renkleri Siyah ve Bordo


Siyah hepimizin vazgeçilmezi olsa da onun bir sahibi var! Hiç tartışmasız siyah renk akrep burcu kadınına ait. Akrep kadınları stili için en fazla siyah rengi kullanır. Çünkü o siyah renk ile öyle bir ışık saçar ki güneş yanında güneş tutulmasındaymış gibi karanlığa bürünür. Gece, gündüz, öğlen ya da ikindi hiç fark etmez, siyahı her saate farklı şekilde kombine etme gücüne sahiptir. Çoğunlukla baştan ayağa siyah giyer ama biraz renk katmak istediğindeyse birçoğumuz gibi tercihini beyaz, gri ya da kırmızı renkler ile detaylandırmak yerine bordo, yeşil gibi koyu tonlarından seçimini yapar. Bu bile akrep kadınına şapka çıkarmamız için yeterlidir.

Pinterest
Seksi akrep burcu kadınlarının dikkat çekmek için renge ihtiyacı yoktur. Kırmızı renk seksilikle özdeşleştiği için onu Koç burcu kadınlarının himayesine bırakır. Akrep kadını bordo renk ile aşk yaşar. Hatta ayakkabıdan çantaya, mücevherden eşarba kadar tüm aksesuarlarda bordo renk onun için olmazsa olmazdır.

Vogue

Materyalde Vazgeçilmezi Deri


Deri seksidir, akrep burcu kadını ise seksi kelimesinin sözlük anlamıdır. Eh, durum böyle olunca materyallerden deri akrep burcunun dolabı için o kadar önemli bir konuma oturuyor ki tutabilene aşk olsun. Tabii, bu noktada söz konusu sadece deri ceket değil. Elbise, şapka, etek, gömlek ve hatta deri trençkot bile akreplerin tekelindedir.

Pinterest

Ayakkabı Tercihi


Akrep burcu kadınının ayakkabısı hangisi diye sorsanız birçok kişiden stiletto cevabını alırsınız. Fakat günümüzde stiletto her kadının dolabında bulunuyor. Üstelik iş veya gece hayatında oldukça fazla kullanılıyor. Akrep kadını ayakkabı tercihi yaparken ona yakıştırılanı değil, kendine yakışan modeli seçer. O model de su götürmez bir şekilde diz üzeri çizmedir. Tabii kombine ederken her zaman çorapsız bacağa; elbise ya da kısa etek ve gömlek ile birlikte tercih eder.

Pinterest

Günlük Giyim Stili Gizemli


Akrep burcu kadınının sokak stili ya da günlük giyimi gizemlidir ve aksesuarlar üzerine kuruludur. Sokak stilinde denim pantolon, şık bir ayakkabı ya da bot,, tişort ve deri ceket kombinesi onun için çoğu zaman yeterlidir. O stilini aksesuar tercihi ile şahlandırır, seçimlerini ise her zaman büyük modellerden yapar. Büyük çanta, devasa kolyeler, omuzlara inen küpeler, yerlerde sürünen atkılar ya da altında ünlü biri olup olmadığı merak ettiğiniz kocaman şapkalar takar. Gündüz akrep kadını dekoltesini minimum düzeyde tutar. Hatta gün içinde görebileceğiniz en seksi dekoltesi boynudur. Daha fazlası için özel bir yemeğe davet edilmesi gerekir.

Vogue

Gece Stili Seksi


Akrep kadınının gece stili fazlasıyla seksidir. Bu seçim, burcunun karakteristik özelliklerinden de biri olan dikkat çekmeyi sevdiğinden gelir. Davetler, düğün, dernek ya da akşam yemeği olması sadece seksiliğinin miktarını belirler. Çünkü seksiliğini gideceği yere göre şekillendirecektir. Özel davetlerde akrep kadını dekoltesini bacak ya da göğüsten tercih edebilir. Hatta kıskandırması gereken birisi varsa her iki dekolteyi de aynı anda kullanarak küllerinden doğabilir. Fakat özel biriyle yemeğe gidecekse derin omuz dekoltesi ona arzu ettiği seksiliği verecektir.

Pinterest

İş Stili Kontrollü


Her ne kadar tutkulu, uçlarda yaşayan, sınırları zorlayan bir burç olsa da, akrep burcunun iş hayatındaki stil kodu kontrollüdür. Tabii bu seçim stilinden ödün vereceği anlamına gelmez. Deri kumaşı deri ceket yerine kalem etek olarak, saten kumaşı ise elbise yerine blazer cekette kullanır. Kurumsal firmada çalışıyorsa ceket, bluz, elbise ve etek vazgeçilmezidir. Rahat giyineceği bir alanda çalışıyorsa kalem etek ile kazağı ya da skinny jeans ile şık bir bluzu kombine eder. Böylece akrep burcunun stilindeki en önemli özellik olan seksiliği dozunda yansıtır.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?