www.bbc.co.uk
KÜLTÜR/SANAT

Ağustos Ayı Ankara Etkinlik Takvimi

31 Tem 2023

Deniz ile vedalaşarak tatilini çoktan tamamlamış ve de kalan sıcak günleri Ankara’da geçirmek zorunda olanlara müjde! Konserler, festivaller, tiyatrolar derken ağustos ayı Ankara’da dolu dolu geçmeye hazırlanıyor. Eğer siz de iş çıkışlarınız veya hafta sonlarınız için keyif dolu bir plan arayışındaysanız, hemen aşağı kaydırın.

2 Bardak

mobilet.com/tr
Akşamınızı Tiyatro ile Güzelleştirin: Bütün Çılgınlar Sever Beni 
 
Bütün Çılgınlar Sever Beni, 1 Ağustos akşamı saat 21.00’da Oran Açık Hava Sahne'de izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Aslen Stefan Tsanev’in kaleme aldığı ve Hüseyin Mevsim'in yönettiği bu oyunun başrollerini Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Çağlar Yalçınkaya üstleniyor. 12 yaş üstünün izlemesine uygun olan bu oyun, 80 dakika olup, tek perdeden oluşuyor. Oyunda, eşinin sadakatini test etmeye çalışan Yosif (Mert Fırat), eski dostu Angel’dan (Çağlar Yalçınkaya) yardım istiyor. Fakat, Angel’ın gelişi ile Yosif, Angel ve Maria (Öznur Serçeler) kendilerini bir aşk üçgeninin içinde buluyor. Kısacası, kıskançlığın üst düzeyde etkisini gösterdiği bu hikayenin harika bir komedi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İSF Sanat’ın organizasyonunu üstlendiği bu oyuna bilet almak veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz.

blog.obilet.com
Bu Festival Kaçmaz: Süper Müzik Fest
 
IF Performance’ın düzenlediği Süper Müzik Fest, Ankara Cer Modern’de 4, 5 ve 6 Ağustos tarihlerinde dinleyicisini müziğe doyurmaya geliyor. Bu festival kapsamında 4 Ağustos’ta Pinhani, Fatma Turgut, Ozbi ve Kendimden Hallice, 5 Ağustos’ta Mor ve Ötesi, Hey Douglas, The Away Days ve Hayki ve 6 Ağustos tarihinde ise Manga, Yeni Türkü, Sena Şener ve Hedonutopia’nın sahne alması planlanıyor. Festival alanında yapılacak alışverişlerde sadece IF Performance’ın uygulamasının kullanılabileceğini ve nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapılamayacağını da söyleyelim. Festival programını daha detaylı incelemek isterseniz, www.ifperformance.com’u veya www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz.

tr.pinterest.com
Kulakların Pasını Silmeye Geliyor: Duman
 
Senden Daha Güzel, Her Şeyi Yak, Seni Kendime Sakladım ve Aman Aman gibi herkes tarafından bilinen şarkılara imzasını atan ünlü müzik grubu Duman, 11 Ağustos Cuma akşamı saat 21.00’da sevenleri ile buluşuyor. Atlantis Yapım ve IF ortaklığı ile Armada AVM Açık Hava’da düzenlenen bu konserde, katılım ayakta olup, herhangi bir oturma düzeni bulunmamaktadır. Konser için bilet almak veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz. En sevilen şarkıların çalınıp söyleneceği bu konseri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

dergi.salom.com.tr
Kaçıranlara Müjde: Amadeus
 
Müzik tarihinin dahiyane bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri’nin benzersiz hikayesini konu alan Amadeus, beşinci sezonu ile bir kez daha sahnede. Başrollerini Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer’in paylaştığı Amadeus, 17 Ağustos akşamı saat 21.00’da Oran Açık Hava Sahnesi’nde Ankara’daki seyircisi ile yeniden buluşmak için hazırlanıyor. Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve Işık Kasapoğlu tarafından da yönetilen bu oyun, 70 kişilik kadrosu ile 4 sezon boyunca kapalı gişe oynadı. Sahnelendiği günden beri başarıdan başarıya koşan bu oyun, 2022 Afife Tiyatro Ödülleri’nde de birçok önemli ödüle layık görüldü. İSF Sanat’ın organizasyonunu üstlendiği bu oyuna bilet almak veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz.

www.ntv.com.tr
Unutulmaz Bir Gösteri: Anadolu Ateşi
 
Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi, seyircisi için 27 Ağustos akşamı Oran Açık Hava Sahnesi’nde! Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın imzasını taşıyan ve tam bir kültürel şölen sunan bu gösteriyi hala izlemediyseniz, bu sefer biletinizi ayırtmayı unutmayın. İSF Sanat’ın organizasyonunu üstlendiği bu gösteriye bilet almak veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Not: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde gerçekleşen Müzede Yoga etkinlikleri ağustos ayında da devam etmektedir. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?