Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ZOOM

Adnan Oktar Kült Örgütü

29 Kas 2022

"Maşallah hocam" dedirten 8 bin 658 yıllık hapis cezasına çarptırılması ile gündemi işgal eden; bu kararı da "Elhamdüllillah" minvalinde tepkiler ile karşılayan zat Adnan Oktar'ı ve kültünü kaleme aldık. Son derece şaşırtıcı detayların yer aldığı Oktar dosyasını gelin birlikte inceleyelim...

2 Bardak
Hazırsak başlayalım. 

1980'li yıllarda tanımaya başladığımız bu sima, 90'larda bir ekole dönüştü. Mehdiyet inancını temel alan kült örgütü; her geçen gün 'parodi' olduğu düşüncesini kuvvetlendirdi. Çoğu zaman mizah mezesi yaptığımız bu örgütün ve liderleri Adnan Oktar'ın maskesi ise 2018 dolaylarında sıyrılmaya başladı. O güne kadar ekran başında gördüğümüz ve 'kedicik' diye nitelendirdiğimiz oldukça estetikli hanımefendilerin örgüt mağduru olduğu pek aklımıza gelmezdi. En azından "sen ben gibi" halktan kimseler olayın iç yüzünden bihaberdi.

Zengin ailelerin çocuklarına göz diken Adnan Oktar kültü; cinsel istismar, şantaj ve tehdit suçlamaları ile gündeme geldikten sonra sır perdesi iyiden iyiye aralandı ve Oktar hakkında son derece şaşırtı gerçekler ortaya çıktı... Bu gerçeklere gelmeden Oktar'ı biraz daha yakından tanıyalım...

"33. DERECE MASONUM" YALANI


Dini bir figür olarak boy gösteren Adnan Oktar; ateizm, materyalizm, satanizm, komünizm, faşizm, Siyonizm ve ateist Siyonizm'e karşı bir tavır koydu. Yayın yaptığı mecralarda Mehdilik, Mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman ve Kur'an mucizeleri gibi konuların üzerinde durdu. 2012'de ise son derece karşı olduğu Masonluğa soyundu; A9 TV'de bir törenle 33. derece masonluğa kabul edildiğini açıkladı. Ne var ki bu olayın ardından, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Oktar'ın derneğe kabul olduğuna ilişkin iddiaları yalanladı.
Kendisine ilişkin söylediği ne ilk ne de tek yalandı elbette bu... Hatta yalanlanmaya gerek bile duyulmayan farklı iddiaları da vardı. Bunlar arasında Hz. Muhammed'in soyundan geldiği; yani seyyidlerden olduğu ve soyunun Davud'a dayandığı iddiası da yer alıyor. Bununla da yetinmeyen masonumtrak seyyidimiz, müritlerine hadislerde sözü edilen kutsal kişi Mehdi olduğunu söylemişti... Sonradan kendisi bunu inkar etti. Yine de ona inanlar yok değildi çünkü bu iddiaları öylesine savurmuyor; kendince kanaat önderliğine soyunuyordu.

PARANOİD ŞİZOFRENİ İDDİASI


Adnan Oktar, yedi farklı hastaneden paranoid şizofreni olduğuna dair rapor almış ve askerliğe elverişli olmadığı gerekçesi ile askerlikten muaf tutulmuştu. Ancak Oktar'ın Vekili Avukat Kerim Kalkan ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin raporunu dayanak göstererek, Adnan Oktar'ın ruh sağlığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu öne sürdü. Buna Binaen Oktar 2000 yılında bedelli askerlikten yararlanarak askerliğini yaptı.

Geçmiş yıllarda Oktar'ın uyuşturucu kullandığı öne sürüldü ve kokain kullandığına ilişkin doktor rapor hazırlandı.

Çıkar amaçlı örgüt ile suçlanan Oktar, Atatürk karşıtlığı ile de biliniyor. Tüm bunları uzun uzadıya detaylandırarak daha fazla can sıkmamak adına Oktar hakkında daha ilgi çekici iddialara hızlı bir geçiş yapabiliriz.

"YOLDA GÖRDÜĞÜ GÜZEL KADINLARIN ÖRGÜTE ALINMASI İÇİN KOMUT VERİYORMUŞ"


Oktar'ın cinsel istismar ve şantaj ile alıkoyduğu kedicikleri, adaletin Oktar üzerinde tecellisi ardından itirafçı oldular. Mağdurların anlatıları medyada büyük ilgi uyandırdı. Yapılan tüm acımasızlıkların ardında Oktar'ın şahsi saçmalıkları da dikkat çekmeyi başardı... Çünkü kendince son derece manasız 'prensipleri' vardı.

Sabahları uyanır uyanmaz ilk işi kendisi için hazırlanmış 4 -5 takım elbiseden birini tercih etmek olan Oktar, bu kıyafetleri kendisine yarı çıplak kediciklerin sunmasını istiyormuş. Giyim konusunda muhtemelen son derece hassas olan Oktar, giymeden önce çoraplarının ve saatinin fön makinesi ile ısıtılmasını da çok önemsiyormuş.

Ardından gazete okumaya koyulan Oktar'ın bir diğer fantezisi; gazeteyi yine kendisine yarı çıplak halde kediciklerinin tutmasıymış.

Mehdimizin dışarı çıkma vakti geldiğinde ise kendisine yalnızca erkekler eşlik ediyormuş. Bu erkekler de en az kedicikler kadar bakımlı ve süslü kişilerden seçiliyormuş elbette... Biz de kediciklerin yalancısıyız. 

Dışarı çıkacağı zaman halka karışmak ve görünür olmak adına çoğunlukla avm'leri tercih eden Oktar, yemlerini avm'de dağıtıyormuş... Yani yanında gezdirdiği yakışıklı çocukları masum avlarına karşı kullanıyor; güzel kadınlarla tanışmalarını sağlıyormuş. Oktar müritlerinin telefon yerine telsizle haberleştiği de aktarılanlar arasında yer alıyor...

Hatta bununla da kalmıyor; yolda gördüğü ve beğendiği kadınların örgüte alınmaları adına komut veriyormuş...

"SAÇMA SAPAN HAREKETLERİ TAMAMEN STRATEJİ"


Adnan Oktar'ı hepimiz enteresan tavırları ile tanıyoruz. Yayında sergilediği garip davranışların tamamı kendisini saf ve masum gösterme amacı taşıyormuş meğer. "Kim inanır bunun örgüt kurduğuna" psikolojisi yaratmak için seyrettiriyormuş bize o ilginç pozları...

ÜVEY BABASININ TACİZİNE MARUZ KALMIŞ


Çok zor bir çocukluk geçirdiği bilinen Oktar'ın geçmişte üvey babasının tacizine maruz kaldığı; etrafındaki herkesin de aslında kendi sahip olmak istediği özelliklere sahip olduğu öne sürülüyor. Elbette böyle bir kimliğin travmatik bir geçmişe sahip olması hiç şaşırtıcı değil... 

ADNAN OKTAR ÖRGÜTÜ DAVASINA BAKIŞ


11 Temmuz 2018'de, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Adnan Oktar, Oktar Babuna ve 176 kişi hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "çocukların cinsel istismarı", "cinsel saldırı", "siyasi ve askeri casusluk", "rüşvet ve resmi  belgede sahtecilik", "tehdit", "şantaj", " özel hayatının gizliğini ihlal", "kişisel verilerin kaydedilmesi" ve "tarihi eser kaçakçılığı" suçları dâhil olmak üzere 30 ayrı suçtan gözaltına alındı.

Gözaltı operasyonunda, Oktar'ın villasında ve canlı yayınlarını seyrettiğimiz A9 TV kanalının stüdyosunda 50'den fazla silah, çelik yelek, zırhlı araç ve tarihi eserler ele geçirildi. Ardından Oktar tutuklanarak Silivri Cezaevine gönderildi. daha sonra Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Bu süreçte tüm mal varlığına el konuldu. 

Perde arkası son derece kirli bu örgüte yönelik düzenlenen iddianame, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Adnan Oktar için 870 yıl 6 ay hapis cezası istendi. 11 Ocak 2021'de bu ceza 1075 yıl 3 aya yükseldi. Bu cezaya örgütün diğer üyelerinin cezaları da eklendi ve Oktar 9 bin 803 yıl 6 ay hapis ve 400 bin lira para cezasına çarptırıldı. 17 Kasım 2022'de son yargılanmasında ise 8 bin 658 yıl hapis cezası aldı.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?