Pinterest
STİL

Acı Kahve ve Vanilya Tonlarına Merhaba Deyin!

26 Oca 2023

Sevgili moda severler, 2023 kış dönemi artık “Kışın da beyaz mı giyilir!” algısını kırmaya yönelik bir akımla geliyor. Zira günden güne, tondan tona açılıyor, yavaş yavaş soğuk havalarda bile “Vanilya Kız” olmaya başlıyoruz. Vanilya ve toprak tonlarına nasıl geçilir diye merak ediyorsanız, gelin rehberimize bir göz atın!

1.5 Bardak
Öncelikle sizi rahatlatmak isteriz; artık siyah giymenin son derece “yaşlı” ve “demode” olduğunu, sanıyoruz ki hepimiz biliyoruz. Zira kendini kapatmanın, kusur örtmenin rengi olan siyah artık yerini biraz cesarete ve yaratıcılığa, toplumsal olarak toprağa geri dönüş, toprağa basıp enerji atma aşkına ve tam da bu sebeple, toprak tonlarına bırakıyor. Eskiden siyah ile kahve tonlarını kombinleyince alerji yapan bünyeler artık rahat bir nefes alıyor, çünkü neden olmasın!

Woody
1) Vanilya ve tonlarına giriş

Bu tonlardan bunca süre neden uzak kaldık inanın bilmiyoruz. Vanilya ve tonları son derece klas, hafif ve nötr tonlar olmalarının sayesinde genellikle hem giyilen her renkle kombinlenebiliyor hem de göze son derece sade geliyorlar. Tek kusurları, kusur örtememeleri. 

Yani kiloluların ellerinin direkt siyaha gitmesini anlıyoruz fakat, artık bunun da çaresi var. Oversize modası ile, vanilya tonlarını “bol modellerden” tercih ederek hem kilo örtebilir hem de trendi yakalayabilirsiniz. Eskiden “Siyah kusur örter.” diyorduk fakat şimdi: “Vanilya tonu ve oversize olan şeyler de kusur örter.” diye güncellemek istiyoruz!

Hello Magazine
Vanilya tonlarına giriş yaparken, buna boğazlı bir kazak veya uzun kaşe bir kabanla başlayabiliriz. Gözcü dizisinde Naomi Watts’ın stili ve renk tercihleri sanıyoruz ki izleyenlere vanilya tonlarını sevdirmeyi başarmıştı. 

Biz size onun kadar tepeden tırnağa “vanilyalanın” demiyoruz, fakat ufak ufak tercihlerinizi bu tonlardan yana kullanmaya başlayabilirsiniz. 

“Vanilya Kızı” akımına kendini adamış J-Lo, Meghan Markle gibi isimleri de unutmayalım ve hatırlatalım; Vanilya ve tonları beyaz tenlilerden çok buğday ve koyu tenlilere yakışıyor. Fakat yine de üzülmeye gerek yok; Zira Naomi Watts beyaz tenli ve sarışın olmasına rağmen gayet güzel kombinlemiş. Yani vazgeçmiyoruz.

Outfit Trends
2) Vanilyayı benimsedikten sonra “hafif kahvelere” geçiyoruz.

Öncelikle bünyeyi siyahtan arındırıp her renkle kombinlenebilir vanilya tonlarına alıştırdık. Şimdi sıra biraz tonlar arası oyunlarda. Vanilya tonları her renkle uyarken tonu biraz koyulaştırıp sütlü kahve ve vizon tonlarına geçmek isteriz. Biz özellikle vizon rengine gerçekten de aşığız. Çünkü hem çok klas hem de çok kaliteli duruyor.

Vizon veya sütlü kahve tercihlerinizi özellikle, kaşmir bir kazak, deri bir çanta veya kaliteli bir montta kullanabilirseniz, uzaktan bakınca kesinlikle: “Bu kız bu işi biliyor!” dedirteceksiniz!
Eğer vizon veya sütlü kahve tercihleriniz varsa, geri kalanında aman dikkat tekrar siyaha bürünmeyin. Mümkünse kalan giyim parçalarında vanilya, beyaz veya antrasit (koyu gri) veya kamel renginden destek almaya çalışın.

Koton
3) Acı kahveyi seviyoruz! 

Kahveyi sütlü sevenlerin bile bir noktada acı kahveye geçiş yapacağını hepimiz biliyoruz; Çünkü kahvenin tadına en çok böyle varıyoruz. Ve adım adım vanilya ve kahve yolculuğumuzda sona yaklaşıyoruz. Şu noktada hepsini kombinleyebiliriz. Vanilya, vizon ve acı kahve.

Bu üç tonu aynı giyimde kombinlediğinizde çok kaliteli ve klas duracağınız kesin.
Örneğin, vizon rengi deri bir tayt, vanilya tonlarında boğazlı bir kazak ve üzerine atacağınız acı kahve deri görünümlü mat bir mont. İşte size son derece zevkli ve siyahtan uzak bir kombin. Üstelik bunu giydiğinizde kendinizi hala siyahta olduğu kadar konforlu ve güvenli hissedebileceksiniz. Sonuçta denemeden bilemezsiniz değil mi?
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?