Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

9-15 Ocak Haftalık Burç Yorumları

09 Oca 2023

Haftaya Ay, Aslan burcundayken giriş yapıyoruz. Pazartesi ve salı günleri gibi, sevgiyi görmek, önemli hissetmek gibi beklentiler karnımıza minik tekmeler atabilir. Özellikle pazartesi günü Ay günü (moon day) olduğu için, etkiyi pazartesi daha kuvvetli hissetme ihtimalimiz yüksek. Sevdiklerimizin üzerine çok düşmek yerine, hazır duygular yüksekteyken, onların köklerini araştırmak, güzel bir strateji olabilir. Hafta ortasından sonuna kadarlık süreçte ise; havalanmış duygularımız daha mantıklı bir düzlemde incelenmeye alınabilir. Hafta boyu Plüton, Merkür ve Güneş Oğlak burcunda hareket ettiğinden, duygularımızda yükseliş olsa bile mantık süzgecimizin aralıkları sık. Yani, içeriden duygular yükselir; ama, bunu dışarıya göstermekte ya da öne çıkarmakta temkinliyiz. İkizler burcunda gerileyip içimizdeki savaşçıyı dalgalandıran Mars, hafta sonuna doğru direkt hareketine devam ediyor. Girişimlerimiz ve önemli başlangıçları yapmak için yavaş yavaş kolları sıvayalım. Haftaya Merkür retrosu da biteceğinden, rahatlamak için biraz daha dişimizi sıksak, yerinde bir hareket olabilir. Size özel etkilerden faydalanmak için, burcunuzla birlikte Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın!

5.5 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Koç ve Yükselen Koçlar duygularını yaratıcılık alanlarında deneyimlemeye itildikleri bir haftaya başlıyor. Gücü feminen enerjiden gelebilir, iş ve özel alanlarında aktif ve ivedi hareketlerdense; kapsayıcı bir yerde durmak, yaratıcı enerjiyi optimumunda kullanmayı sağlayabilir. Hafta sonuna doğru Koç yönetici gezegeni Mars, direkt hareketine devam edeceği için, hafta ortası gibi düzelmesinden önceki son kriz dalgasını gökyüzüne salabilir. Etkinin bilincinde olunduğu sürece ani parlamalardan kendini sakınmak, sosyal ilişkilerin lehine olur. Diğer yandan Jüpiter Koç burcunda hareket ediyor. Şans bu hafta da Koçlardan yana. Akışta kalıp, şansını kendin yaratmak ve gökyüzünün Koçlara uzanan uğurlu elinde neler olduğunu fark etmek, Koçlar için güzel bir strateji. Hafta sonu Koçlar duygularını tam karşıdan alıyorlar. Daha naif hissetmek ve dengeli hareketler, duygularla uzlaşmakta Koçların yardımcısı olur.


Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Haftaya duygu derinliği yüksek bir giriş yapıyor. Hayatı konforlu bir yerden görmek, diken üstünde durmak yerine rahatlığın ve rahat hissettiren işlerin ve insanların alanında kalmak Boğa ve Yükselen Boğalara iyi gelir. Yurt dışı bağlantıları ve büyük resim planları hala hayatınızın açık olan konularından, keza şans noktası da Boğalar için buralardan titreşim gönderiyor. Sistematik düşünmek, sınırları deneyimlemekte, aynı zamanda size hizmet etmeyen sistemlerde düzenlemeler yapmak ve kariyer alanınızda yeni fırsatlara ayılmak bu haftaki konularınız. Merkür gerilemesi bu hafta da devam edeceği için; rahatlamayı çok düşünmekte değil, dengeli ve yerinde alınan kararlarda bulabilirsiniz. Parasal alanınızda gerilemekte olan Mars hafta sonuna doğru direkt hareketine devam edecek. Bu harekete geçmeden önce son darbesini yapabilir. Ani harcamalar ya da hızlı para kayıplarına mahal vermemek için son birkaç gün gelir-gider dengesine dikkat etmek yerinde bir tavır olur.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

İletişim ve ifadede yaratıcı, aynı zamanda nispeten sahiplenici ve hırçın bir noktadan haftaya başlanılabilir. Sohbetleri yıkıcı bir yerinden tutmak yerine yaratıcı enerjiyi sönümlendirmeyecek şekilde, zerafeti elde tutmak, daha rahat hissettirebilir. Hafta boyunca İkizler ve Yükselen İkizlerin sınavı, üst başlıkta: Duygu ve sistem dönüşümleri. Hayatta izlediğiniz stratejilerin ne kadar akılcı olduğuna ve size hangi alanlarda hizmet edip, nerelerde sizi geri tuttuğunu fark edebilirsiniz. Dönüşüm anlamında mental bir zorlanma hissediyorsanız, biraz yavaşlamak ve düşüncelere saplanıp kalmamaya çalışmak yerinde bir hareket. Malum, Merkür hala geri, aceleye gelmez. Size bu haftanın en güzel haberi: Mars gerilemesi bitiyor! Sizi geri tutan ya da birden parlatan bir enerji varsa bu, hafta ortasına doğru son sancılarını gökyüzüne salıp, akabinde hayatınızdan çıkacak. Altından kalkamadığınızı hissettiğiniz ya da sizi zorlayan planlarda sosyal çevrenize danışmak, sizi beklemediğiniz bir şekilde rahatlatabilir. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Haftaya, para ile duygusal bağınızı sorgulayan bir başlangıç yapabilirsiniz. ‘Gelir kaynaklarınız sizi maddi olarak rahat ettirmenin dışında, bulunduğunuz ortam ve kurduğunuz ilişkilerle manevi olarak da destekliyor mu?’ sorgusu hafta başında aklınızda tınlayabilir. Güneş ve Plüton Oğlak’ta ilerlerken; Merkür de yine Oğlak Burcunda ama geri hareketinde. Burası sizin ikili ilişkiler alanınızda olduğu için, romantizme ve ikili ilişkilerinizde sınırları belli eden bir yandan da duyguları deneyimlemeye de hevesli bir portre çiziyorsunuz. Gerileyen Merkür, sizi aşk ve ikili bağlantılarınızı düşünmeye biraz fazlaca itebilir. Çok düşünmenin hiç düşünmek olduğunu unutmayın. Bir süredir iç dünyanız ve ‘kendinizi iyi hissetmek’ konusunda dengesiz hissediyorsanız; bu enerjinin sönümlenmeye başlayacağı sizin için haftanın en güzel haberi! Bundan önce hafta ortası gibi son hareketini yapabilir. Kendinizi yapılandırmak için, öncelikle iç dünyanızda kendinize yeterince sarılıp sarılmadığınıza bakın deriz. Buna gerçekten ihtiyacınız var.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Gökyüzü, hafta başında Aslan ve Yükselen Aslanların duyguları havalandıran bir başlangıç yapıyor. Güneş ve Plüton hafta boyunca iş alanlarınızda hareket ederken, Merkür ise aynı alanda geri harekette. İş arkadaşlarınız konusunda çok detaylı düşünmek ve kılı kırk yarmak size fazla hizmet etmez. Bunun yerine kendinizi ve çevrenizdekileri rahat hissettirebileceğiniz bir alanda durmak ve bu ifadeye hakim olmak da bir seçenek. Sosyal ilişkilerinizde ve ekip çalışmalarında bir süredir ikircikli hissediyorsanız, bunu gerileyen Mars’a bağlayabiliriz. Neyse ki hafta sonuna doğru Mars direkt hareketine geçiyor ve sosyal alanlarınız rahatlıyor. Düz harekete geçmeden son gergin dalgasını yollayabilir. Bu etkiyi içselleştirmeyip, sosyal ilişkilerinizde parlamaktan kendinizi geri tutmanızı öneririz. Hayat felsefeniz ve büyük çaplı hayalleriniz için şanslı bir dönemdesiniz. Bu şansı kaçırmamak için, etrafınızın farkında olmak Aslan ve Yükselen Aslanlar için önemli.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Haftaya, Ay, Başak ve Yükselen Başakların tam arkasındayken başlıyoruz. Bu da Başakların iç dünyasına yönelmeye itildikleri ve içsel bir sorguya düşebilecekleri bir etkiye işaret. Paniğe kapılmak yerine neler hissettiğinizi ve neden bunları hissettiğinizi düşünebilirler. Güneş ve Plüton direkt, Merkür ise geri hareketiyle Başakların yaratıcılık alanlarında hareket ediyor. Yaratıcı kanal, sizi dönüşüm ve sistem güncellemesine itiyor. Bu vadede fazla düşünmenin size destekten çok köstek olacağını unutmayın. Bir süredir önünüzü göremiyorsanız ya da kendi idealinizde planlar kurmak üzere dengesiz bir itici güç hissediyorsanız bu enerji hafta sonuna doğru dengelenmeye başlayacak. Mars gerilemesi biterek Başak ve Yükselen Başakları daha rahat hissedebilecekleri, gelecek planlarını daha rahat kurgulayacakları zamanlara işaret ediyor. Büyük çaplı planlar için, Merkür’ün gerilemesinin bitmesini, yani gelecek haftayı beklemek daha rahat düşünmenizi sağlayabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Haftaya sosyal odaklı bir duygusallıkla başladığınız görülüyor. Arkadaş çevrenizde ve ekip çalışmalarında Aslan burcunun sahipleniciliğinde, dramatik bir hava mevcut. Hafta boyunca Plüton ve Güneş, aile ve kökleriniz alanında ilerlerken, Merkür ise aynı alanda geri hareket yapıyor. Konforlu, güvende ve otantik hissetmek Terazi ve Yükselen Terazilerin bu haftaki konuları. ‘Ev’ hissini yakalamak üzere çok fazla zihinsel baskı hissedebilirsiniz. Bu enerjinin size ket vurmasına izin vermek yerine içsel konuşmalara seyirci olmak ve kendinizi hissetmeye çalışmak, duygularınızı anlamlandırmanız konusunda yardımcı olur. Hayat felsefeniz ve büyük resimdeki planlarınız konusunda 2-3 aydır ikilik ve dengesiz bir enerji hissediyorsanız, bu etki hafta sonuna doğru son tekmesini atıp hayatınızdan çıkacak. Kendinizi sıkmanın etkileri sertleştireceğini unutmayın. Aşk konusu bu hafta ve uzun süre boyunca şanslı olduğunuz alan. Üzerinizdeki ilginin tadını çıkarın!

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Haftaya gelecek planlarınızın yolunda olup olmadığınızı sorgulayan bir duygu kalabalığında başlangıç yapıyorsunuz. Tuttuğunuz yol ve idealleriniz arasında bir duygusal denge kurmak ya da bu alana geçmenin yollarını düşünmek sizi rahat hissettirir. Hafta boyunca Güneş ve Plüton sizin kendinizi ‘daha iyi’ ifadeniz konusunda düşünmeye itiyor. Aynı alanda gelecek hafta sonuna kadar gerileyen Merkür ise ‘o kadar da düşünme’ der. Kafanızda kısır döngüye düştüğünüzü fark ettiğinizde, düşüncenin vadesinin dolduğunu hatırlayabilirsiniz. İş hayatınızda şans sizden yana. Mayıs ortasına kadar devam edecek bu etkiden yararlanabilirsiniz. Şansı en iyi şekilde idame etmek için, insan ilişkilerinizi gözlemlemek ve sohbetlerinizde ideallerinizden bahsetmek size yardım eder. Size ‘dönüşüm’ için karmaşık sinyaller gönderen gökyüzündeki bu etki, hafta sonuna doğru hafifliyor. Sadece perşembe günü dolaylarında bu etkinin son dalgasını hissedebilirsiniz. Stratejinizi takip ettiğiniz sürece ortada sorun kalmaz…

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Haftaya hayat felsefenizin, duygusal güdülerinizle nasıl bir etki halinde olduğu düşünceleriyle başladığınız görünüyor. İnandıklarınız kalbinize dokunuyor ve size güç veriyor mu yoksa, sizi bir köşeye sıkıştıran kanallara mı dadanmışsınız? Bunu fark etmek, Plüton ve Güneş seyri, sizi hayatınızın daha rahat hissettiğiniz alanlarına çekebilir. Gerileyen Merkür ise, sizi kalıp-içi ve motomot düşünmeye zorlasa da ‘konfor alanının’ sizin için ne anlama geldiğini ve hayatın diğer alanlarında nasıl sirayet edebileceğinin bir ön gösterimini sunar. Bir süredir ikili ilişkiler alanınızda hissettiğiniz zorlayıcı etkiler varsa, güzel haber…! Bu etki perşembe günü dolaylarında sönümlenmeye başlayacak. Etki bitmeden hemen önce, duraksayacak gezegen, son dalgasını gönderebilir. Bu sebeple hafta ortası gibi ikili ilişkilerinizi zorlamamanız, ivedi hislerin esiri olmamak, zamanı daha iyi yönetebilmenizi sağlar.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Haftaya dönüşmek isteyen duygularınızın itici gücüyle başlıyorsunuz. Duygularınızı çözümlemenize mani olan karışıklıklar gün yüzüne çıkabilir. Paniğe kapılmayın ve bunu duygularınızı daha derinden fark edebilmek için bir şans olarak kullanın deriz. Güneş sizin evinizde ve Plüton da direkt hareketinde. Halihazırda etrafın ilgisini üzerinizde hissediyorsunuz. Bir yandan da gizemli bir çekiciliğiniz var. Şans kapılarınız ise; içsel dönüşümünüz ve farkındalık konularından açık. Daha köklenmiş hissetmek ve maddi manevi rahat hareket etmek için bir denge kurmada şanslısınız. Evinizde devam eden Güneş’in de ışığı üzerinizdeyken, hangi konularda desteklenip hangi konularda hayatla uyumsuz kaldığınızı gözlemleyebilirsiniz. Aklınızın berraklaşması için gelecek hafta sonunu beklemek sizi rahatlatır. İş hayatınızda ve/veya arkadaşlarınızla hissettiğiniz zorlayıcı bir enerji varsa, güzel haber: Bu etki, hafta sonuna kadar sönümlenmeye başlayacak.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Haftaya, duygularınızın ikili ilişkiler tarafından yükselişe geçtiğini görerek giriyorsunuz. Bir yandan da gökyüzü Oğlak tarafından döndüğü için Güneş ve Plüton sizin iç dünyanızda hareket ederek spiritüel taraflarınızı meta düzleminde aktive ediyor. Ayın sonlarına kadar, olan bitenlere isim koymakta ve kendinizi algılamakta bilindik mantıksal algoritmalarınızı kuramamak normal. Bunun yerine, gökyüzünün sizi ittiği yere gidip, iç dünyanızda kendinizi hissetmeye yönelebilirsiniz. Merkür gerilemesi de devam ediyor. Aklınıza, eskiden nasıl hissettiğiniz, eski ilişkilerde nasıl içsel süreçlerden geçtiğiniz sıkça gelebilir. Bu gölge alanlar üzerine düşüncelere boğulmaktansa, kat ettiğiniz yolu fark edip kendinize teşekkür etmek için fırsat yaratabilirsiniz. Perşembe günü Mars gerilemesi bitiyor. Gerileme sizin mantık ve kendini ifadenizi baskı yaptığından, hafta sonu ve sonrasında bu alanlarda da rahatladığınızı hissedebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Haftaya, duygu durumunuzun iş hayatı ve iş arkadaşlarınızda yoğunlaştığını fark ederek uyanıyorsunuz. İş ile duygularınızı ayırmak ve aşırı dramadan kaçınmak lehinize işler. Bu enerjiyi, işinizin duygu dünyasına ne ölçekte etki ettiğini gözlemlemek için kullanabilirsiniz. Diğer taraftan, gökyüzü Oğlak enerjisi ile titriyor. Bu da sizi sosyal çevrenizde ve ekip çalışmalarınızda uyguladığınız stratejilerin, (örn; daha kararlı ve farkında davranmanın) sosyal ilişkilerinizi daha güvenli bir yerden ilerletebileceğinizi size öğretiyor. 2-3 aydır köklenmek ve yaptığınız işler ve gerçekte hissettiğiniz kendiniz arasında bir sürünceme hissediyor olabilirsiniz. Bu etki, hafta sonuna doğru sakinleşecek ve daha rahat hissetmeye başlayacaksınız. Finansal alanınızda 5 ay kadar etkisini hissedebileceğiniz şekilde şans kapılarını size aralıyor. Fırsatları kaçırmamak için metanetinizi koruyun ve çevrenizden gözünüzü ayırmayın deriz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?