Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
7-13 Kasım Haftalık Burç Yorumları
ASTROLOJİ

7-13 Kasım Haftalık Burç Yorumları

07 Kas 2022

Ay tutulması haftasına geldik! Gerçekleri apaçık yüzümüze vuran Dolunayın en kuvvetli halinden bahsediyoruz… Bir yandan Boğa Tutulması, bir yandan kadersel konularımızı tetikleyen Güney Ay Düğümü yansıtmaları burcunuzun iklimini nasıl aynalayacak? Mars gerilemesi içimizin bir yanını üşütedursun; diğer yanımızsa, Venüs, Güneş ve Tutulma günü Güneş’e cazimi Merkür’ün şahlandırıp etrafa saldığı Akrep sıcaklığı yükseliyor. Hem geleceğin önizlemesi hem de geçmişin projeksiyonu olabilecek bir hafta bizi bekliyor diyebiliriz. Bu kuvvetli astrolojik etkileri fark etmek ve hayatı daha kolay yönetebilmek adına Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

4 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Boğa burcu Ay tutulması Koç ve Yükselen Koçların finansal karar ve istikrarına isabet ediyor. Bu konulardaki sorgumalar artabilir. Plan ihtiyacı ve gelir-gider dengesini rayına oturtma isteği gelebilir. Hem maddi hem de manevi olarak sizden çıkanlar, dönüşerek size geliyor mu? Sosyal hayatınızda ve iş yaşamınızda zamanınızı paylaştığınız kişilere doğru mesafede misiniz? Yoksa biraz geri çekilmeniz gereken ilişkilerin içine dalmış olabilir misiniz? Yanlış insanlara doğru mesafede olmak yeri geldiğinde iyi bile olabilirken, doğru insanlara yanlış mesafede olmak, ilişkiyi kör edebilir. Etrafa selektif bakmanız gereken bir süreç içerisindesiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Ay tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor. Zaten içinde olduğumuz tutulma etkilerinin Boğa hattındaki izleri, Boğanın geri dönmeyeceği davranış kalıplarına işaret edebilir. Aklınıza takılan ama artık hayatınızdan uzaklaştırmak istediğiniz konu ve insanlar varsa, şu aralar bu elemelerin 'nedenini' ve 'nasılını' görmek için güzel bir zaman. Sezgileriniz size hizmet etmeyen koşullara işaret ederken, içsel gücünüz de bırakamadıklarınızı bırakmak için size güven veriyor. Tutulma etkileri ile birlikte Akrep’te Merkür’ü kalbine alan Güneş, gündeminizdeki konuların ana hatlarına ışık tutup, her şeyi sizi için daha net bir hale getirebilir. Gözünüzü açık tutun deriz.

İkizler ve Yükselen İkizler Bucu

Salı günü gerçekleşecek Tutulma, durmadan artan bir hisle sizi de bir garip hissettiriyor mu İkizler? Bir yöne/karara doğru belli bir itim hissetmeniz ve zamana güvenerek hareket etmeniz, şu aralar, sizi ara ara içine düştüğünüz boşluktan kurtaracak. Sakin davranmanın sizi ‘farkında’ tutacağını unutmamanız gerek. Siz yavaş davranmak isteseniz de analizler ve kurgularla örülü zihniniz, şu aralar uçmak isteyebilir. Onlara uymazsanız tüm düşünceler kaynaklarına geri teslim olurlar. Hem kuvvetli hem de güçsüz hissettirebilecek bir hafta. İkizler ise; koşullara doğru yaklaştıklarında ne hissettiklerini seçebildiklerini görebilirler.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Salı günü Ay tutulması gerçekleşiyor. Önceden göremediklerinizi, size hizmet etmeyen durumları ve kişileri açıkça görebilmeniz şu aralar daha olası. Çevrenizdeki insanlara özenmek ve onları dikkatle seçmek en doğal hakkınız. Çevrenize bir güven duvarı örmek ve burada huzurlu hissetmek istiyorsunuz sadece. Sizi ne mutlu ediyor? Hayatınızın temalarını masaya yatırıp hayatı, size en hayırlı kısmından tutmak istiyorsunuz. Bir yandan, yetenekleriniz ve kimliğinizle parlamak, diğer yandan da çevrenizle ilişkilerinizi dengede tutmak zorlayıcı olabilir. Ne yaparsanız yapın ‘sakince’ yaptığınız sürece kontrolde kalacaksınız.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Yılın son tutulması aydınlanmalarıyla geliyor. İnsanların sizi nasıl gördükleri, sizin kendinizi kariyer alanında huzurlu hissedip hissetmediğiniz, duygularınızın bileşenleri… Şu an apaçık gözünüzün önünde beliriyor. Hayat alanlarınızı sakince dengede tutarak hareket etmek, öte yandan tepenizde parlamak isteyen yıldıza mani olmayacağınız bir davranış şekli olası mı? Hem işinizde kendinizi mutlu hissetmeniz hem de kazancınızın iyi olabileceği bir strateji mümkün olabilir. Zamana güvenin. Haftanın ilk yarısında biraz fevri hissetseniz de hafta sonuna doğru, kendinizi daha ılımlı ve empatik bulabilirsiniz. Minik arkadaş toplantılarınızı da bu zamanlara denk getirirseniz, rahatınıza.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

8 Kasım Ay tutulması neredeyse 10 gündür kendini belli ediyor. Başaklar için; hayatın yönü, hayallerin tutarlılığı ve hedeflere ulaşmada geri çekici koşullar Ay'ın aydınlatacağı alanınız. 'Gerçekten ne istiyorum?' diye sormak, kendine direkt ve basit olmak önemli. İstediklerinizi takıntı haline getirmezseniz daha kolay elde edebilirsiniz. Unutmayın, hiçbir şey kafanızdaki kadar ‘büyük’ etki etmeyecek. Büyüttüğünüz için erteliyorsunuz aslında, sonra yapmak istediğiniz için değil. Başka bir taraftan görmek gayet mümkün. Projelerinizi gerçekleştirmek için güvenilir kaynaklar bulmak, örnek almak, işi destekler ve sizi rahatlatabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Salı günü gerçekleşecek tutulma, Terazilere ‘Hayatımda ve işimdeki enerjimi doğru kullanabiliyor muyum?’, diye sordurtuyor. Bu etki hemen bir hafta on gündür, Terazilerin kafasında yer etmişken, tutulma ile size en iyi gelecek koşullar daha da netlik kazanıyor. Hem maddi hem de zamansal olarak tükettiğiniz enerjiden tasarruf etmek ve kendinizi daha rahat hissedeceğiniz bir alan açmak mümkün mü? Çevrenin etkileri size ne kadar geçiyor? Her zaman çözüm sizde olmayabilir ve her şeyi üstlenmek zorunda da değilsiniz. Hayatınızda emeğinizin karşılığını alamadığınız taraflardaki ortaklıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Belki de çözüm, alanlardaki ortaklarınızdadır.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Salı günkü tutulmanın vurgununu en derin yaşayan burçlardan biri Akrep ve Yükselen Akrepler. Zaten yaklaşık 10 gündür bu his vardı ve hız kesmeden artış gösteren bir halde de etki devam ediyor. Genel meselenizse; stratejilerinizi ne hayat planlarınızdaki akılcılık. Geride bırakmak istemediğiniz kişi ve şartlar, siz bıraktığınız anda küçülmeye başlıyor. Kararlarınız çizgilerinizi pekiştiriyor ve artık ‘sonunda’ daha net görebiliyorsunuz. Bir süredir kafa yorduğunuz şeyleri aklınızla değil, kalbinizle anladığınızı fark edebilirsiniz. İçinize doğan kararların sadece fevri kararlar olmadığını, size fırsatlar sağlayabilip sağlayamayacağını kontrol edin, uzun vadede doğru yolda olduğunu hissetseniz de tutulma size keskinlik getirebilir. 

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Yılın son tutulması, etrafta dönenleri ve oluşan desenleri daha iyi anlamanızı sağlıyor. İşlerin iç yüzü, gerçekliğinizin sınırları ve parametreleri belirginleşiyor. Zaman içinde ne kadar değiştiğinizi bu dönem fark edebilirsiniz. Güney Ay Düğümü kavuşmaları geride bırakmanız gereken, durup durup hortlayan bir davranış kalıbınıza işaret edebilir. Şu aralar çevrenizin desteğini daha çok istediğiniz bir zamandasınız. Şu ara, yakınlarınızla kaliteli zaman geçirmek, onların onayını ve desteğini hissetmek isteyebilirsiniz. Farkındalıklarınızı bir yere not etmenizde fayda var. Çünkü, Güneş size doğru yaklaşıyorken, sizin için en avantajlı yollar da belirginleşmeye başladı. Tutulma ile içinize doğan şeyler, uzun zamandır beklediğiniz o tamamlanma hissine işaret olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Tutulma; hem hayallerinizi hem etrafınızı değiştirebilen etkilerde Oğlak! Neredeyse 1 haftadır belirginleşmeye başlayan değişimlerden fark etmiş olabilirsiniz. Hiç değişmez dediğiniz şeyler değişmeye başlamıştır... En başta da siz! Fark ettiyseniz her şey zincir halinde ilerliyor, siz başka bir hayal kurup ufak bir adım atıyorsunuz ve tavrınızdan arkadaş çevrenize kadar her şey değişmeye başlıyor. Bir yandan, uzun zamandır alttan alttan planladığınız şeyler, öte yandan hızlı karar almanız gereken konular… Neyse ki değişim için zorlanmıyor, yavaşça her şeyi kabul edebiliyorsunuz. Oğlaklar için algıların kapılarının açıldığı zamanlar. Kendindeki değişimi fark etmek, bu zamanın Oğlaklara katkısı olabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Salı günü tutulmasından en çok etkilenen burçlarından biri de Kovalar. Onlar için fırsatlar ve konular bir geçmiş-gelecek kısıtından ziyade; zamanlar arasında çizgilerin belirsizleştiği, başka bir evrenden geliyor sanki. Rotanızı tutabilmek ve yolunuzda kalmak için, dengede kalabilmek şart. Ne yaparsanız yapın ‘dengeli’ olmasını esas haline getirirseniz optimum kazanç sağlarsınız. Hayatın size çizdiği yolu algılamak için kendinizle kaliteli zaman geçirmeniz ve Satürn’ün enerjisini kendinize bükmeniz mümkün. Planlamaya ayrılacak 3-4 gün, hayat kurtarabilir.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Salı günü gerçekleşecek Ay tutulması Balık ve Yükselen Balıklar için uzun soluklu bir yolun kuvvetli kavşaklarından birini oluşturuyor. Balıklar bir süredir hayatları için kapsamlı ve belirleyici planlar yapmanın ve ardından, sadeleşip önünü daha iyi görmenin peşindeydi. Bu ay tutulması ise planların aktif hayata nasıl dökülebileceğine ışık tutar nitelikte. Aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Unutmayın, hızlı davranarak değil, zamana yayarak hayatınızı yönetebilirsiniz, tutulma sizi hızlı kararlara sevk edebilir. Hafta ortasından itibaren sakinleşmeye başlıyorsunuz. Yakın çemberinizle zaman geçirmek, bu dönem sizi dengeleyebilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?