Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

31 Ekim - 6 Kasım Haftalık Burç Yorumları

31 Eki 2022

Akrep etkili bir Güneş tutulmasını henüz geride bırakmışken, sonunda bizi Ay tutulmasına çıkaracak bir geçiş haftasındayız. Bu iki yanı tutulmalarla çevrili geçiş haftası, burcunuza göre sizi hangi konularda ‘tutuyor’ dersiniz? İlerlemek için neyi geride bırakmak gerek? Devam eden; Jüpiter, Uranüs, Neptün ve Mars retroları hayatınızın hangi bölümlerini etkileyebilir? Güneş, Venüs, Ay Düğümü ve Merkür’ün Akrep burcundan seslenişleri sizin hangi hayat alanlarınızda tınlıyor? Öğrenmek ve haftanızı planlamak için öz burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

4 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Tutulmaların geçiş haftasında Koç ve Yükselen Koçlar, hayatlarında yeni konular açmasalar da var olan işlerini başka açılardan görebilmeye açık olabilir mi? Gerileyen Mars, en çok Koçları etkileyebildiği için, yeni konular açmak, sizi de biraz zorlayacak olabilir. Devam eden işlere otantik havanızı katmak ve yakınlarınızla daha samimi bir ortam yakalamak için harika bir zaman. Gezegenlerin Güney Ay Düğümü ile seri kavuşumları, parasal durumlarınızı güvene almanız için sizi uyarıyor. Paranız güvende mi? Ayrıca Güney Ay Düğümü kadersel etkileri tetiklediği için; yüzleşmeleriniz, sizin için büyük resmin kapılarını aralayacaktır. Tabii eğer görmeye hazırsanız...

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Boğalar gelecek hafta, Ay tutulmasına da ev sahipliği yapacaklar. Geçtiğimiz hafta bir de Güneş tutulması ile dalgalandığımız için, Boğalar değişimler için zorlanıyor gibi. İlişkilerinizdeki fazla tutukluk ya da tutkun haller sizi yıldırıyor olabilir. Şu sizi rahatlatabilir: Her zaman her şeyi yönetemezsiniz, fakat durumları yönlendirmek elinizde. İnsanlar ‘size karşı’ olmak zorunda da değil. Konu ve olaylarınızdan sadece insanları tanıdığınızı ve hayatın sizi karşısına alıp durmadığını fark ederseniz, hayat deneyiminizi derinleştirebilirsiniz. Güney Ay Düğümü etkileri göklerde dalgalanırken, daha geniş ve derin bir görüşün tam zamanı!

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

İkizler ve Yükselen İkizler şu ara ‘iş konuları’ ve gelecek mevzuları ile kafayı bozmuş olabilir mi? Biraz kendi üzerinize gitmeyi sevseniz de bunların nereye varacağını bilmek güzel olurdu. Sadece boş boş kendinize yükleniyor musunuz? Yoksa, hayatınızı incelikli ve net bir şekilde planlayıp büyük resmin farkındalığı ile ilerlemek için mi sancılanıyorsunuz? Tam tutulmaların arasındaki bu hafta gökyüzü İkizlere ‘biraz dinlen, bu kadar kendini yormana gerçekten gerek var mı?’ diye sorar vaziyette. Zorlandığınız şeyleri hoşlandığınız şekilde yapmak, huzurlu modunuzu çağırabilir. Bu aralar işleri fazla zorlamamanızda da fayda var. Yeni planlar yerine, eskilerin süpürdüğü fırsatlara da bakmak, İkizler için fena bir fikir değil gibi.


Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Tutulmaların hafta arası. Benliğin sınırlarını tartmak, ilişkilerinde nasıl bir pozisyonda olduğu şu aralar Yengeç ve Yükselen Yengeçlerin daha da fazlaca aklına takılıyor olabilir. Gerçekten kendiniz olmak ve yeteneklerinizi kullanmak için uzun vadeli planlarınız sizi destekliyor mu? Gökyüzü Yengeçlerin kendini bulması için bir serzeniş halinde. Bu aralar ilişkilerde ve insan çevrelerinde değişimler muhtemel. Resmi geniş görmek, daha iç rahatlatıcı gelebilir. ‘Tamamlanmak için bazı konuların kapanması da gerekir’. Ayrıca; hızla kararlar vermek yerine, sessiz kalmak ve izleyici olarak demlenmek de büyük resimde aktif bir davranış modeli olabilir…

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Güneş tutulmasını geride bırakıp gelecek hafta da Ay tutulmasını karşılayacağımız bu ara hafta Aslan, tutulmaların yoğun etkisinde kaldığını hissediyor mu? Yepyeni koşullar ve büyük planlar için hazır gibi. Hayat ağırdan seyrediyor görünse de köklü değişimler, kendini ilmek ilmek gösteriyor gibi. Güney Ay Düğümü kavuşumları, ev konularınızı veya size yuva gibi hissettiren yer veya insan çevrenizle ilişkilerinizi, anlamlarınızı yeniden sorgulatabilir. Bunu kendinize bir tehdit olarak değil, ilişkilerinize köklenme süreci, algınıza bir filtre temizliği olarak görmek sizi rahatlatabilir. Etkileri zaman içinde göreceksiniz, heyecanınızı kontrol altında tutup, bekleyin…

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Geçtiğimiz hafta Güneş tutulması Başak ve Yükselen Başakların iş hayatında daha tutulabilir ve daha planlı olması için yaydığı etkiyi zirve noktasına çıkarmıştı. Başaklar, bir yandan bu etkiyi daha birkaç ay hissedecek; öte yandan, gelecek hafta gerçekleşecek Ay tutulmasının hislerini de göğsünde yumuşatmaya başladı bile. Akışa bırakmak ve ifadelerinizde impulsif olmak yerine stratejik davranmak size avantaj sağlayabilir. Ay tutulması işiniz hakkında daha büyük planlarınızı ve büyük planda gerçekten istediklerinizi iyiden iyiye aydınlatmaya hazırlanıyor. Unutmayın; yolunuzdaki taşları görmek de yolunuzu görmenin bir parçası. Net bir karar almak yerine ‘fark edişler silsilesi’ için hazır olun. Bu kararlarınızı köklendirip demlendirecek, gerekli bir zaman!

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Güneş tutulması, Teraziler için; maddi planlamalara hakimiyetin ve yönetimi ele almanın ne denli önemli olduğunun altını çizmeye çalışıyor. İş alanlarında ve finansal hareketlerde keskin olmak yerine esnek kalabilmek Terazilerin üstüne basa basa öğrenmeye çalıştığı bir öğreti. Yarattığınız eski fırsatlar, getirdiklerini size şimdilerde gösterecek olabilir. Yeni açılacak kapılar için riskler almayı düşünebilirsiniz. Daha garantili yolları tercih ederek, deneyime yol vermek, Terazilerin lehine. Hak edişinizi gözden geçirip, ne verdiğinizi ve karşılığında ne aldığınızı görmek isteyebilirsiniz. Öz farkındalığınızı yükseltecek, öğretici bir sorgulama evresi bu.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Ne kadar ani kararlar vermek isteseler de hayat Akrep ve Yükselen Akreplere stratejik olurlarsa kazanacakları konusunda birçok ipucu veriyor. Her şey mümkün olamaz mı? Belki kaybettikleriniz size kazandıracak belki kaybetti sandıklarınızın size başka bir taraftan kazandıracak. Akışa kapılmak yerine onu fark etmek ve stratejide kalmak Akrepler için elzem. Hayat süpürdüklerini tekrar önünüze çıkarabilir. Sizi tamamlayan ya da bir hissettiğiniz kişiler kendini belli edebilir. Romantik bir partner, ideal bir iş ortağı, gelecek vadeden bir arkadaşlık şimdilerde size göz kırpabilir. Gökyüzünün enerjisi ve kendinizi anlatma tarzınız gayet emin olduğu için, ne istediğinizi ve kim olduğunuza getirdiğiniz anlayışı gündeminizde tutmak; size de bu tarz insan ve şartları getirebilir.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Tutulmaların arasında kalan Yay ve Yükselen Yaylar, hayattaki partnerlerinin seçimlerine mercek tutuyor. Farklı hayat alanlarının yönetimi de Yaylar için önemli. Keskin kararlar yerine ‘dur bir bakalım’ kartını oynarlarsa, gelecek senenin başında istedikleri net görüşe kavuşacaklar gibi… Günlük şartlarınıza ışık tutacak Ay tutulmasına az zaman kalmışken, mikro işlerdeki düzenlemelerin ve aksatılmayan minik rutinlerin hayatınıza ne kadar büyük bir etki ile dokunduğunu fark edeceksiniz. Etraftaki bolca laf, sizi bile bir nebze darlayabilir. Sohbetlerinizi dedikodu değil, geyik gibi yaparsanız, şu ara daha az başınız ağrır. Nispeten kabuk içinde hissediyorsunuz. Burada kalmak size kazandıran ve kaybettiren durum ve kişileri görmeniz için çok iyi. Gözlerinizi açın ve sadece izleyin deriz!

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Tutulmaları ortalayan Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, gelecek planlarını belirginleştirmeye itiliyor. Seçimler ve yön tayin etmeye çalışmak, Oğlakları şu aralarki gündemi. Fakat, karar vermek yerine seçenekleri enine boyuna düşünmek, kararların berraklaşmasını beklemek daha kolay ve destekli yol. İlişkileriniz şu ara sizin için önemli. Gördüğünüz şefkat, verdiğiniz sevgiyi karşılıyor mu? Hak ettiğinizi alıyor musunuz? Aklınız karışabilir. Aslında sabır gösterirseniz, göreceksiniz, kalbiniz net. İlişkilerinizi biraz açıktan almak ve güler yüzlü tavırlarınız, bazı alanlarınızda yeteneklerinizi de daha da ortaya çıkarabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Kova ve Yükselen Kovalar için deri değiştirme zamanı. Öğreniyorsunuz ki; ne olduğunuzu ve istediğinizi anlamak, doğal olarak sızılı bir süreç. Uzun vadeli planlarınız ve belirlediğiniz önceliklerinizin önünü açacağı bir dönem. Planlamadıklarınız, sonrasında ayağınıza taş olabilir. Minik rutinler ise, uzun vadeli bolluğun kapısını açabilir. Finansal durumunuzu kontrol altında tutmak için gelir gider dengesini aksatmamak, işinize gelir. Kendinizi sorgu masasında hissetmeniz normal. Hayatınızı yönetmek ve bunu planlamak gündeminiz olduğu gibi; yöneticilerle veya sorumluluğunuz olan kişilerle ilişkileriniz de, açılabilecek konularınız arasında. Kova ve Yükselen Kovalar için bu zaman, büyük planda kalma zamanı.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Tutulmalar hattında, tam bir geçiş evresindeyiz. Balıkların gelecek planları ve yapmak istedikleri başlangıçlar, hatta ülke değiştirmek gibi çok köklü değişiklikler de gündemleri halinde olabilir. Zamanında yarattığınız fırsatlar, şimdi kapınızı çalabilir; yarım bıraktığınız işleri tekrar düşünmeniz gerekebilir. Önümüzdeki Ay tutulması, görünürlük temanızı bir dürtecek gibi. Şimdiden hissiyatına girdiğiniz tutulma, yakın çevrenize yapacağınız yardımı onların görünmez desteği olduğunuzu herkese gösterebilir. En istediğiniz ile en ihtiyacınız olan şey uyumlu mu? Kararlarınızı alırken gerçeklik sorgusu çok normal. Panik yapmadığınız sürece, değişen koşul ve duygu durumlarınızın altında ‘gerçek’ olanı görmeniz kolaylaşabilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?