Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

2-8 Ocak Haftalık Burç Yorumları

02 Oca 2023

2023’ün ilk haftası, yılın çıkış şarkısıdır diyelim mi? Peki nasıl bir şarkı bu? Bu, Mars’ın geri hareketindeki son hafta. Demek, gökyüzü radyosunda, yükselişli-inişli, ateşli bir şarkı çalacak. Kulağımızı Venüs’e açtığımızda ise; 3 Ocak’ta Kova tonundan haftaya giriş yaptığını duyuyoruz. Ay sonuna kadar devam edecek Kova mizaçlı Venüs; ‘Kalbimin uyduğu, aklıma da eş mi?’, ‘Macerama ortak olabilir mi?, ‘Yolu beni heyecanlandırır mı?’ diye sorduruyor bizlere… Romantik partneriniz varsa aklınıza o gelebilir ya da hem bireysel hem de ikili ilişkiler anlamında bir kalp-zihin birliği yoklamasına girebilirsiniz. Şarkı gitgide heyecanlanıyor, değil mi? Cumartesi günü, yeni yılımızı bir de Yengeç makamından bir Dolunay ile taçlandırıyoruz. Duygularımız bas bas bağırırken, aklımızın bir üst perdeden; ‘Canım bir dakika, bir şey deniyorum’ dediği bir haftadayız yani… Herkes aynı şarkıyı dinler, başka yerini sever tabii. Kendi yerinizi tutmak için burç yorumunuzla birlikte Yükselen Burcunuza da bakmayı unutmayın! İşte sizin için bir şarkı...

4.5 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Sizin için finans ve iş alanları tınlıyor Koç ve Yükselen Koçlar! Biraz açıktan alırsanız, bu hafta size iyi gelebilir. Haftalık modunuzu ayarlamak için yakın çevrenize alınmamak gibi bir strateji izlemek size iyi gelir. Keza iş ortamında da insanları üstelememek yerine niyetlerine bakmanız ve içinize ne doğduğunu hissetmeniz, büyük resminizde belirgin bir ton farkı yaratır, hoşunuza gider. Salı günü Kova burcuna geçen Venüs, sizi sosyalleştiriyor. Bu geçiş, size romantik izdüşümler de sağlar. Kafanızı açık tutup, hayatınızın farklı bir yerinden tutacak insanlara açık olun. Zırhınızı indirirseniz, korunacak bir şey kalmaz. Dolunay size ‘evine dön, içine bak’ diyor. Her zaman enerjik olmak zorunda değilsiniz. Biraz şarj olma ihtiyacı duyuyorsanız, üzerinize gitmeyin. Bu size iyi gelir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Aradığınız gerçek zenginlik, huzurda. Para giriş çıkışlarının yoğun olabileceği bir hafta, fakat alt tonunuzda kendi yerinizi manevi anlamda bulmak istiyorsunuz. Maddi ve manevi yollarınız arasındaki denge, pürüzleri yumuşakça size gösterir, kolaylıklı yolları önünüze çıkarır. Venüs, yani yönetici gezegeniniz Kova burcunda ilerlerken, iş hayatınızda bir hareketlilik söz konusu olabilir. Eğer bu dışarıdan gelen bir etki değilse siz değişiklik isteyen taraf olarak durabilirsiniz. Demek ki yenilenmek lazım… Kaçmak, kurtulmak değil, saplanmak olduğundan; gereken alanlarda temkinli değişimler yapmak, hem metanetinizi korumaya yardım eder, hem de sakince yerinde kararlar almanıza… Dolunay ve gerileyen Mars, duygularınızı dalgalandırabilir. Karar almak yerine izleyici kalmakta fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Bu hafta, İkizler için kontrol edebildiği sürece oldukça kuvvetli bir hafta. İçinizde tuttuğunuz laflar ve duygular ‘Hadi patla!’ diye bağırırken, sakin kalmak yerinde. İvedi davranmak, enerjinizi kırabilir. Uzun vadeli planlar ya da her zamankinden farklı bir şey yapmak gibi bir meyliniz var. Çok keskin kararlar almaksızın kendinizi yolunuza bırakabilirsiniz. Sizin burcunuzda gerileyen Mars, hareketinde son demlerini yaşıyor. Direkt harekete geçmeden önce, ‘hoşça kal’ deme huyu vardır gezegenlerin. Enerjik hissettiğiniz zamanlarda kırıcı olma potansiyeliniz de yüksek. Bu yüzden size önerimiz: Serbest salınım. Enerjiniz bol geldiyse bile, bunu direkt olarak tek bir konuya ya da insana döndürmek, gerçekçi olmaz. Güzelce yeşillenmek için, çiçeklerinizi farklı yerlere ekin deriz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Cumartesi Dolunay sizin evinizde. Huzur arıyorsunuz ama bir yandan da kafanız ve etrafınız kalabalık. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Kendinizi sıkmak yerine, hayatın sizin için ne planladığına bakabilirsiniz. İç dünyanız, ona dönmeniz için size bekliyor fakat hafta içi yardım çağrılarına, başkalarına koşmaktan adınızı unutacak gibi olabilirsiniz. Olsun, Dolunay zamanı, kalbinize dönmek için güzel bir zaman. Yalnız vaktinizi cuma cumartesi günleri kullanıp, kendinize bakabilirsiniz. Yardım çağrılarını ya da arkadaş buluşmalarını sizsiz bırakmanız zaten içe sinmezdi değil mi? ‘Ev’ duygunuz kabarık bu aralar. Size iyi gelmeyenleri, hem oturduğunuz yeri, hem de iç dünyanızı tasarlamak, fazla eşya ve enerjilerden kurtulmak, rahatlatıcı olabilir. 


Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Sizin için, hayat planlar yaparken sizin kafanız başka yerde. Aslında tam nerede olduğunu siz de bilemeyebilirsiniz. Sorun değil. Karanlıkta durmak, aydınlığı daha iyi anlamanızı sağlar. Alıngan olmak, küçük konuları büyütebilir. Dram yaratmak istiyorsanız bunda özgürsünüz elbet. Fakat, bu da sizi kısıtlamaz mı? İletişim trafiğiniz yoğun, arada seçim yapmak ise; sizin için zor. Halledilmesi gereken meselelerinizi hallettikten sonra iletişim kurmak isteseniz de bu ikisini paralel götürebilmek de haftayı yönetmek adına uygun bir strateji olabilir. Dolunay, Aslan ve Yükselen Aslanların kadersel bölgelerinde tınlar. Etrafta ne döndüğüne ve sizin payınıza ne düşeceğine ayıp olur çekim alanınızı kuvvetlendirebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak Burcu

İşinize dört elle sarılacağınız ve iş ortamında adaptasyonunuzla arkadaşlarınızı da yükselteceğiniz bir hafta. Hatta bütün ay sizin için Venüs’teki Kova’nın etkisiyle böyle geçecek. Bu hafta bunun fragmanını yaşayabilirsiniz. Keza yine iş alanınızda da maddi anlamda da beklemediğiniz ama arzu ettiğiniz bir haber alabilirsiniz. Dolunay sizin arkadaş alanınızda ve çevresel ilişkilerinizde tamamlanıyor. Burada daha önce fark etmediğiniz bir şeyi fark edebilir ya da ortamınızı bir nebze temizlemeye girişebilirsiniz. Aynı ev temizliği gibi fazla ve size hizmet etmeyen arkadaşları temizlemek de alanınızı parlatır.


Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Bu hafta başlayacak ve ay boyunca devam edecek Venüs-Kova yerleşimi ile yüzünüzde aşık bir tebessüm beliriyor.Varsa partnerinizle daha önce yapmadığınız şeyleri denediğiniz bir hafta olabilir. Keza ay da bu enerjiyle sürecek zaten. Flört ya da partneriniz varsa katıldığınız organizasyonlarda etrafınız size yükselen insanlarca sarılabilir. Çarşamba etkinliklere gitmek için güzel bir gün gibi duruyor. Dolunay size ev ve aile işlerinde açılmış ya da kapatılmaya ihtiyaçlı konulara işaret edebilir. Hem işiniz yoğun ve şans kapıları açık hem de romantik enerjiniz yüksek ve ilgiler üzerinizde. Aynı zamanda aileniz sizden destek bekliyor. Bu üçlü dengeyi sağlamak bu hafta sizin sınavınız.


Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Bu hafta sizi ev konularınıza yönlendirecek gibi duruyor. Hem içiniz eve doğru çekiliyor hem de evde durmak sizin içinizi açıyor diyebiliriz. İkili ilişkiler konusundan da destekli bir hafta olduğundan, belki daha önce yakınlaşamadığınız bir akrabanızla ya da birinci derece bir yakınınızla bir konuyu konuşmak ve çözüm getirmek gibi okunabilir bu etki. Dolunay zamanı sizin iç dünyanızda nasıl bir noktayı güven noktası olarak belirlediğiniz konusunu açabilir. Bu konuda netlik, bırakılması gereken alışkanlıklarınızı ve düşünce sistemlerinizi bırakmak, Dolunay ile daha kuvvetli bir karar alma süreci sağlayabilir.


Yay ve Yükselen Yay Burcu

Venüs-Kova yerleşimi sizin yakın çevrenizde tınlıyor. Burada güzel iletişimler, konuşulacak konuların kurulan harmoni zemininde kolaylıkla çözülebilmesi için güzel bir enerji var. Yani bu enerjiyi sağlıklı ilişki örüntüleriniz için kullanabilirsiniz. Kendinizi göstermek ve sosyal medya görünürlüğü de sizin için önem kazanıyor. Destekleniyorsunuz da. En azından bu konuları planlamak, şu dönem daha hızlı olabilir. Dolunay zamanı size, kendi derininize inmek için sizi engelleyen, yolunuza dizilmiş taşları gösterebilir. Bunları temizlemek için güzel bir fırsat. İkili ilişkilerinizde parasal ortaklığınız söz konusu ise, nihai bir karar verilmesi gerektiğini görmek gibi fırsat yakalayabilir ya da bu şansı yaratabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Yaratıcı kanalınızın açık bir hafta oluyor Oğlak ve Yükselen Oğlak. Venüs-Kova yerleşimi sizin para alanlarınızı canlandırıyor ve bu tüm aylık bir etki! Bu enerjiden doğru faydalanmak için marjinal fikirlerinizi ortaya koymaktan da çekinmeseniz iyi. Şans enerjisi bu hafta epeyce üzerinizde. Yumuşak başlı tavrı elden bırakmazsanız birçok hayat alanında hızlı etkiler alma şansı da yüksek. Dolunay ise ikili ilişkileriniz alanında gerçekleşiyor. Burada, romantik ilişkinize veya bireysel anlamda romantik görüşlerinize odaklanmak ve görünürdeki pası ve kiri çözmek için fena bir fikir değil. Yaşadığınız ya da gördüğünüz herhangi bir zorluğu çözmek, ilişkileriniz için adım taşları hazırlar.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Huzur ve mutluluk sizin için epece önemli. Fakat bunu dışarıda ya da dışarıdan bir etkiyle arama meyline giriyorsunuz uzundur. Bu hafta, bir zamandır içinize doğan bir hissi açığa vurabilir: Aslında huzurunuz içeride kurulu. Kendinizi içten anlamak üzere sizi dışarıdan gören ve samimi olan insanların fikirlerini masaya yatırmak da sizle rezone edebilir. Ev kurmak ya da yuva kavramı da bu hafta aklınızda seyiren düşüncelerden olabilir. Bu konuda kendi yuvanız olmak, size yuva hissi veren insanları çeker. Dolunay sizin sağlık ve iş alanınızda gerçekleşiyor. Analitik düşünmekten yorulabilirsiniz. Cumartesi biraz daha az düşünceli bir alanda durmak, sizi daha az zorlar. Hoşunuza gitmeyen, sağlığınızı etkileyen bir alışkanlığı bırakmak için epeyce desteklisiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Sosyalleşmekten ziyade kendi içine çekilmek ve kendi kendine çözüm bulmak gibi meyliniz var. Bu dürtüyle mücadele etmezseniz güzel içsel açılımlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi sosyalleşmeye zorlamak ya da insanlarla kalabalıklaşmaya çalışmak sizi daha bir yalnız hissettirebilir. Birine duygularınız varsa bile bunu da şu ara içinizde tutmak, partnerinizi kafanızda yaşamak gibi bir yerden çekiliyorsunuz. Cumartesi tamamlanacak Dolunay aşk evinize etki ediyor. Aşk ilişkilerinizdeki tutumunuzu gözden geçirmek ve çalışmayan ifade şekillerinizin altını çizmek için güzel bir zaman. Hep aynı şeyi yaparak farklı bir etki bekleyemezsiniz, değil mi?


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?