Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
CineRitüel
KÜLTÜR/SANAT

28 Mart Haftası Amazon Prime ve MUBI'de Ne İzleyelim?

28 Mar 2023

Listemiz bu hafta yine dopdolu! Bu hafta Amazon Prime’da romantik film Perfect Addiction, Oscar ödüllü Coen Kardeşlerden Hail, Caesar! ve 31 Mart’ta ilk sezonu ile gösterime girmesi planlanan merakla beklenen fantastik dizi The Power var. MUBI listemizde ise efsaneleşmiş film Persepolis, ailelerin karanlık yüzlerine baktıran önemli yapım Submarino, hızla büyümek zorunda kalan bir kızın -kısa- filmi Süt ve Çikolata ve son olarak MUBI’deki yerini Cuma gününe kadar bırakmaya hazırlanan ve mutlaka izlemeniz gereken gizemli film A Bigger Splash var. Başlıyoruz.

2 Bardak

Yorum güncel

Perfect Addiction / Kusursuz Takıntı / Amazon Prime


Türkçeye Kusursuz Takıntı olarak çevrilen bu film içinde hem sporu hem de aşkı barındırıyor. Başarılı bir dövüş sanatları eğitmeni olan Sienna, erkek arkadaşının onu kız kardeşi ile aldattığını öğreniyor. Sonrası ise kesinlikle bilinen veya tahmin edilebilen cinsten bir öç alma hikayesi değil. Üstelik beğendik de… 

Son derece ilginç ve heyecanlı mutlaka izlenmeli.

Ankara Film Festivali

Hail, Caesar! / Yüce Sezar / Amazon Prime


2016 yapımı bu filmde Oscar ödüllü yapımcı kardeşler olan Joel ve Ethan Coen Kardeşlerin imzası var. Hollywood’un altın dönemini yaşadığı zamanların sonlarına ışık tutan bu filmde ciddi anlamda bir yıldızlar geçiti yaşanıyor.

George Clooney, Scarlett Johansson, Channing Tatum ve daha birçok isim bize göz kırpıyor. Doyurucu bir film arayanlar kaçırmasın deriz.

Radio Times

The Power / Amazon Prime


Amazon’un uzun zamandır merakla beklenen dizisi The Power 31 Mart’ta yayına girecek!

Naomi Alderman’ın romanından uyarlanan gerilim dizisinin ilk sezonunda genç kızların elektrik verme gücünü ve güç dengesini tamamen tersine çevirmelerini izliyoruz. Dizi özellikle bilim kurgu ve fantastik dizi arayanlar için son derece ideal. Üstelik kesinlikle sürükleyici bir yapım.

Bağımsız Sinema

Persepolis / MUBI


Persepolis’i daha önce izlediğinizi varsayıyor ve sadece “hatırlatma” yapıyoruz. Veya belirli aralıklarla film dünyasına olan inancınızı tazelemek için izlediğinizi tahmin ediyoruz. Her ne olursa olsun, tekrar izlemek isteyenleri buraya davet ediyoruz. Zira artık Persepolis MUBI’de var. 

2007 yapımı Persepolis, İran Devrimi’nde üç kuşaktan kadının hikayesine değiniyor. Yüzyılın en unutulmaz filmlerinden biri olan Persepolis’te anne- kızı Catherine Deneuve ile Chiara Mastroianni seslendiriyorlar. Genç kadının İran’a dönüşünü ve ardından Paris’e göçünü izlerken “çarpılacağınızı” ve hayat boyu bu hikayeyi unutamayacağınızı garanti ediyoruz.

MUBI

Submarino / MUBI


Ödüllü yönetmen Thomas Vinterberg’in Danimarka’nın hiç de bilinmeyen yüzünü gözler önüne serdiği bu filmde, akılalmaz bir hayatta kalma mücadelesini bir ailenin tüm derinlikli ve katmanlı iç yüzleriyle izliyoruz. 

Yıllar sonra annelerinin cenazesi için bir araya gelen kardeşlerin trajedinin etkisinden çıkamamalarını ve yaşamlarını “durdurmak” adına ellerinden gelenleri yapmalarını Danimarka’nın refah dolu havasının tam tersi bir atmosferde izleyeceksiniz. Çarpıcı bir film.

Hisar kısa film

Süt ve Çikolata / MUBI


Kısa filmleri geniş kitlelere tanıtan MUBI ile bu kez hızlıca büyümek zorunda kalan Emine’nin hikayesini izliyoruz. 

Senem Tüzen’in yönettiği bu yapım, süt almak için komşu komşu ve köy köy gezen çocukluk ve kadınlık arasında gidip gelen Emine’nin hikayesini tüm açıklığı ile gözler önüne seriyor.

Filmin gerçek yaşam ile olan paralelliği bizi çok etkiledi. Üstelik kadınların hızlı büyüme telaşı/ zorunluluğu adına da son derece başarılı “replikler” içeriyor.

MagaZinema

A Bigger Splash/ Sen Benimsin/ MUBI


Son olarak İtalya ve Fransa ortak yapımı ile karşınızdayız. Sen Benimsin filmi, yaz sıcağında kavrulan bir gerilim filmi olarak nitelendirilmiş. Filmde bir yandan Tilda Swinton ve Dakota Johnson gibi ünlü isimleri izliyor, bir yandan da kıvılcımların havada uçuşmasına bizzat şahit oluyoruz. Yaz güneşi kimleri yakıyormuş gelin hep birlikte bakalım..

Öyleyse herkese iyi seyirler dileriz… 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?