Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

28 Kasım - 4 Aralık Haftalık Burç Yorumları

28 Kas 2022

Gökyüzü rotasına Yay enerjisi ile devam ederken, geçtiğimiz aylara göre daha rahat bir duygu durumunda hissediyoruz. Jüpiter’in de düz seyrine devam etmesiyle gökyüzünde tek gerileyen gezegen Mars, enerjimizi ve gücümüzü tam olarak kullanmaktan bizi geri çekebilecek olsa da temkinli adımlarımız, fireyi en aza indirme potansiyeline sahip. Hafta boyunca birlikte yürüyen Venüs ve Merkür, Yay’ın da netlik enerjisiyle, konularımızı, maddi mevzularımızı apaçık şekilde konuşmaya doğru eviriyor. Genel etkiler bizi, vizyonumuzu genişletmeye, görünürlük adına (örn; sosyal medyada) planlar yapmaya, yurt dışı planlarımızı/başvurularımızı gerçekleştirmekte destekliyor. Kısıtlı ve lokal düşünmek yerine, esnek politika izlemek; fırsat kapılarını fark emek ve değerlendirmek açısından biçilmiş kaftan. Haftanın size özel değişkenlerlerinden faydalanmak için; burcunuzla birlikte Yükselen Burcunuzu da okuyun!

4 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Gökyüzüne Yay enerjisi tam olarak hakim oldu ve 8 Aralık Dolunay’ına kadar, Koç ve Yükselen Koçlar bu etki ile ateşleniyor! Bir süredir geri durduğunuz işler, kendinizi tam modda hissetmeniz, mücadeleci ruhunuz ve girişimleriniz çokça destekli. Yay zamanı sizi; eğitim, vizyon geliştirme, inovatif atılımlarınız, görünürlüğünüz ya da estetik vizyonlu süreçlerinizde arkanızdan ittirebilir. Manevi olarak da bu dönem etki altındasınız. Maddi ve manevi düzlemlerinizi bir dengeye getirmek, içinizin rahat ettiği ve daha derin hissettiğiniz yerleri fark etmeniz olası. Gökyüzü Yay’ın ateşiyle yanıyorken, bu ateş Koç’un da hoşuna gider. Hafta ortasına kadar, kariyer alanınızda ya da kişisel gelişiminizde idol bulduğunuz kişilerden destek almanız ve destek görmeniz için destekleniyorsunuz. Hafta sonuna doğru ve hafta sonu nispeten kararsız ve biraz romantik hissetmeniz, bir şeyleri yanlış anlamanıza yol açabilir. Kesin ve hızlı romantik kararlardan kaçınmanız, hayrınıza.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Yay enerjisi, Boğa ve Yükselen Boğalar için yükseltici bir enerji. Boğaları da daha ‘net’ ve rahat hissettirecek. Keza, maddi imkan ve fırsatlar hakkında da konuşmak, planlarınızı kesinleştirmek ve önünüzü daha rahat görebileceğiniz bağlantılar kurmak için da güzel bir zaman. Dikkat etmeniz gereken ise; aynı Yay’ın desteklediği gibi rahat ve bir yandan da farkında kalabilmek. Gerileyen Mars ve aldığı açılar, özellikle bu dönem gündeminizde süzülen ortaklı işleriniz ve ortak para mevzunuzda sakin kalmayı ve gerginliğinize hakim olmayı öğütlüyor. Hafta sonuna doğru ve hafta sonu ise; hayallerinizi daha büyük ve nispeten biraz daha flu hissedebilirsiniz. Daha ayakları yere basan bir yerden düşünemediği sürece, karar ve sözler vermekten kaçınması, Boğaların lehine!

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Gökyüzü Yay burcundan tarafa bütün gezegenleri kendine toplamışken; İkizler, tam karşı burcundan markaj altında. Bu karşı burçtaki yayılma etkisi İkizleri de daha arabulucu, orta yolu kovayan, yapıcı ve biz-merkezli bir enerji ile destekliyor. Bu dönemin öğretisi İkizler ve Yükselen İkizler için karşı tarafı anlamak ve onun çekimini hissetmek, enerjisinin farkına varmak üzere. Başkalarını destekleyebileceğiniz gibi başkalarından gelecek yardımlar konusunda da açıksınız. Sadece, Mars gerilemesini unutmadan, aceleci ve fevri davranmamak ve ılımlı konuşmak, İkizleri destekler. Hafta sonuna doğru Merkür Neptün açıları İkizleri ortaklı işlerde pürüzlere uzaktan bakabiliyor olmak ve yanlış etkilere kanmamak konusunda uyarırken, hafta sonu da Venüs ile kare açı yapan Neptün, İkizlerin romantik ilişkilerinde eminliğini test edebilir. Gökyüzü İkizlere: ‘Karar verme, izle ve hisset!’ diyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Yay enerjisi tüm gökyüzünü sarmışken, Yengeç ve Yükselen Yengeçler için de daha rahat hissedebileceği bir hafta. Yengeçlerin bu haftaki konuları; günlük rutinleri üzerinden nasıl ilerlediği ve genişlemesi açısından yapacağı atomik değişikliklere kazanacağı öngörü. Aşina olduğu ve günlük ritminin içinde olan insanlar tarafından Yengeçlere yeni fırsatlar sunulabilir. Keza romantik fırsatlar da yine arkadaşın ya da iş arkadaşlarının arkadaşı gibi bağlantılarla yakalanabilir. Mars gerilemesi hala devam ettiği için, hafta ortasına kadar Yengeçler; minik krizleri sakin kalarak yönetmesi, büyütmemesi gerekliliğini hatırlatır. Hafta sonuna doğru ve hafta sonu Merkür ve Venüs açıları; büyük umutların sağlam temellere dayanmasını size hatırlatır. Düşünün, fark edin, ama bulanıklık hissediyorsanız, karar için netlik hissini bekleyin deriz!

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Aslan, aynı Yay gibi ateş grubunun bir parçası. Yani, gökyüzündeki Yay enerjisi Aslan ve Yükselen Aslanları da ateşli ve atik hissettirebilir. Tam da sevdiği gibi! Bu enerji Aslanların kreatif konularında, hayat enerjilerinde ve onlara keyif veren, başarılı olduğu aktivitelerinde daha yüksek bi enerji sağlar. Hafta sonuna kadar Mars karşıtlığını hissetmek; Aslan ve Yükselen Aslanlar için ikili ilişkilerde biraz daha sakin olmasını, ılımlı tavrı ile minik pürüzlerin hiç hissedilmeden atlatılabileceğini hatırlatır. Hayat alanlarınız ve kararlarınız arasında denge kurma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Satürn’ün de desteği ile sakin yönettiğiniz süreçler, planlarınızın da önünü açabilir. Cuma ve cumartesi günleri sırayla Merkür ve Venüs’ün Neptün ile olan ilişkileri; sizi de ikileme sokabilir. Netlik istediğiniz yerde huzursuzlaşabilirsiniz. Fluluğun ortadan kalkması için; en azından cumartesi gününü atlatmak karar vermek açısından iyi bir seçim olabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Gökyüzü Yay enerjisiyle dolup taşarken, Başak ve Yükselen Başakların, idealist ve kılı kırk yaran tavrı; Yay’ın esnekliği ve oluruna bırakan huyu ile törpüleniyor. Hafta sonuna kadar, gerileyen Mars’ın bir de karşıt açılar yapması, Başakları hızlı ve fevri kararlar almaya ittirebilir. Hızlı bir hafta olacağı için, kararlar alınsa bile daha temkinli ve farkında olmak, olabildiğince risk almamak, Başaklar için güzel bir strateji. Hafta sonuna kadar iş ve kariyer anlamında yoğunluk ve düzenlemeler, Başak ve Yükselen Başakları ve enerjilerini hafta sonuna doğru daha çok ev alanlarına yönlendirebilir, enerjilerini yönetmek ve dengelenmek için ev ve yuva deneyimi Başaklara özellikle hafta sonu iyi gelir. Birçok değişkenin arasında dengeyi kurmak belki zor.... Merak etmeyin, sakin ve ılımlı olduğunuz müddetçe gökyüzünün elini sırtınızda hissediyorsunuz!

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Gökyüzü Yay enerjisine boyanmışken, Terazi ve Yükselen Teraziler için planların, projelerin, konuşma ve buluşmaların zamanı! Cuma gününe kadar, kurduğunuz güzel iletişimleri size fırsatlar yaratma şansı büyük. Enerjiler yüksek ve değişken olduğu için; fevri tavırların ya da sabırsızlığın ilişkileri yıpratacağını unutmamakta fayda var. Haftanın ilk yarısı gayet hızlı ve tempolu geçse de perşembe ve cuma günleri aradığınız disipline ulaşamayabilirsiniz. İşlerinizi hafta başı halletmenizde ve hafta sonunu biraz seyirci şapkanızla girmenizde fayda var. Merkür ve Venüs’ün Neptün’den sırayla aldığı açılar, erken karar vermekten geri durmanız konusunda bir uyarı niteliği taşıyabilir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri, büyüyen hayallerinizin ne kadar netlik barındırdığını, size verilen sözlerin altının ne kadar dolu olduğunu görmeye çalışın. Eğer netlik göremiyorsanız, hemen karar vermekten kaçının deriz! 


Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Akrep ve Yükselen Akrepler gökyüzünün bayrağını Yaylara teslim etti. Akreplerin doğasında olan, stratejiler geliştirme ve derinin altından ilerleme politikası yerine, bu dönem her şeyin birinci anlamı geçerli. Daha dobra, daha net ve iletişimde açık olmak, Akrepler için daha okunaklı. Bu etki, iş anlaşmaları ve kişisel ilişkiler alanınızda olduğu için, anlaşmalarda netlik sağlamak, aynı zamanda maddi dengeniz ve gelir kapılarınız hakkında da fırsatları ve imkanları görünür yüzleriyle değerlendirmek, her şeyi daha rahat görebilmenizi sağlayabilir. Sosyal ilişkileriniz aracılığıyla, romantik partneriniz ile ve/veya etrafınızdaki feminen enerjilerden gelebilecek tekliflerin kapısı açık. Hafta sonuna kadar, harcamalarınız hızlı ya da beklenmedik olabilir keza romantik bağlamda da seksüel enerjinizle hareket edip, ilişkilerinizi de hızlı harcama moduna girebilirsiniz. Bu fevri güdüleri temkin ve farkındalıkla filtrelemek, maddi ve manevi gereksiz harcamalardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Sezon sizin sezonunuz! Hem Merkür hem Venüs Yay burcunda hareket ediyor. Bu de demek oluyor ki Yaylar için ilişkiler, iletişim ve maddi-manevi dengenin netliği, açıklığı ve bu konularda iyileştirmeler/gelişimler söz konusu. Daha iyi bir ‘ben’e ulaşmak için, içsel ve dışsal değişiklikler yapmanız, yeni kararlar almanız veya değişikliğe gitmek istemeniz olası. Zaten dönem Yay ve Yükselen Yayların dönemi olduğu için, gözler üzerinizde. Yapacağınız değişiklikler ve yenilemeler normalden daha fazla etkisini hissettirir. Hafta sonuna kadar olan süreçte enerjiniz gayet iyi giderken perşembe ve cuma günleri Neptün etkisi sizi biraz hassaslaştırabilir. Normalde kırılmayacağınız bir şeye kırıldığınızı görebilirsiniz. Sakin kalmanızda ve 2 gün kendinizi izlemenizde yarar var. Neptün’ün etkisinden çıkana kadar kimseye çok yükselmeyin deriz… 

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Kuvvetli Yay enerjisine gökyüzüne hakim. Geçtiğimiz zamanlara göre daha rahat, geniş ve vizyoner bir tavrımız var. Oğlak ve Yükselen Oğlakların ise içsel gelişimleri, hayatlarında nasıl bir pozisyonda oldukları ya da gizli kalmış konuları şu dönemki mevzuları. Enerjiniz gayet yerinde; ama, yine de boşa harcamaya gerek yok değil mi? Hafta başında Mars’ın karşıt açısı, yan çizen ya da net konuşmayan partner/iş ortaklarınıza karşı sizi uyarıyor. Çatışmalara girmeye ya da başkasının oyununu oynamanıza gerek yok. Biraz geride durup ne olup bittiğini daha iyi anlamanız, gelecek dönemlerde çokça işe yarayacak. Perşembe ve cuma günleri haftanın diğer günlerine göre daha bir hassas ve depresif hissedebilirsiniz. Bir şeyleri bilmekten ziyade hissetmeye çalışmak anlanıza yardım eder. Yine de genel anlamda üstelemekten kaçınmanız size en uygun politika.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Havadaki dopdolu Yay enerjisi, Kova ve Yükselen Kovalar için de yükseltici bir enerji. Kendinizi daha sosyal, planlar yapmaya ve uygulamaya daha açık, daha geniş düşünebildiğiniz süreçlerde bulabilirsiniz. Yay konumlanmasının Kovalara özgü konuları ise sosyal çevresi ve hayallerine yönelik notaları söyletir. Sosyalleşeceğiniz, arkadaş çevrenizden fırsatları çağırabileceğiniz, başınızın kalabalık olacağı bir hafta. Cumaya kadar Mars etkisi, sizi daha hızlı olmaya acele kararlar vermeye zorlayabilir. Fakat, böyle bir zorunluluğunuz yok. Bu fevri içtepiye karşı, sakin durup içinizi gözlemlemek, ilişkilerinizde de daha rahat bir akış sağlar. Perşembe ve cuma Neptün ve Merkür ilişkisi; siz netlik isterken, aradığınız netliğin hep bir kol uzağınızda kaldığını hissettirebilir. Her zaman kamera netlemez. Doğru ışık için biraz bekleyin!

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Yay enerjisini en çok hisseceğimiz haftalardan biri bu hafta. Yayın neşesi, atılımcı ve atik kişiliği, rahatlığı ve direktliği; hepimizin içine doluyor. Bu enerji sinyallarini; Balık ve Yükselen Balıkların kariyer alanında veriyor. Venüs ve Merkür’ün aynı anda Yay’daki hareketi, Balıklar için iş alanındaki toplantı, sunum, konuşmada ifadeyi iyi kullanmasını ve zihni melekelerinin iyi çalışacağını gösterebilir. Projenizi anlatmanız ya da fikirlerinizi netlikle ifade etmek için güzel bir zaman. Perşembe ve cuma günleri ise yönetici gezegeniniz Neptün, Merkür ile kare açı yapıyor. Bu etki zihninizi karıştırabilir ya da kararlarınızda ikileme düşebilirsiniz. Karar vermeniz gereken ya da kendinizi ifade etmeniz gereken konularınızı perşembeden önce halletmenizde yarar var. Cumartesi günkü Venüs karesi ise; Balık ve Yükselen Balıkların yaratıcı enerjisini yükseltebilir. Aynı zamanda daha hassas da olacağınız için, yakın çemberinizde kalmanız ya da dış etkilere çok da aldanmamanız, lehinize olur.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?