Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

24-30 Ekim Haftalık Burç Yorumları

24 Eki 2022

Tutulma haftası geldi çattı! Bir süre önceden etkisine girdiğimiz ve bizi bağladığı atmosfer birkaç ayı bulacak olan Güneş tutulması; burcunuza göre hangi hayat alanlarınızda itim ve çekim etkileri uyguluyor? Hafta sonunda retroya girecek Mars’ın geri hareketi bizi hangi konularda geri tutar ve nelere dikkat etsek iyi olur? Güney Ay Düğümündeki kavuşum silsilesi kadersel konularımızı nasıl tetikleyecek? Hafta odaklı astrolojik etkilerden haberdar olmak için yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

4 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Hafta başından itibaren kriz yönetimi ve arabuluculuk yeteneklerinizi parlatacağınız bir sürece girebilirsiniz Koçlar. Gündeminizin dümeni; başkalarıyla birlikte karar vermeye, ortaklı fikirler ve çalışmalara yönelebilir. Salı günü gerçekleşecek Güneş tutulması ise; harekete geçirici bir enerji yayıyor. Bu kuvvetlerin bileşkesi altında temkinli ve nispeten yavaş davranmanın faydasını görebilirsiniz. Romantik ya da iş partnerlerinizle bağlarınızın, ortak kararlarınızın yönetimi ve bu konuda getireceğiniz anlayışlar, tutulmanın size öğretecekleri arasında. Rekabet etmek yerine orta yollu ve stratejik davranabilir misiniz? Bir bakın deriz…

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Güneş Akrep’e geçiyor ve Boğaların ikili ilişkilerinin kapısını çalıyor. Yok yere partnerinize/ortaklarınıza yükselmeyi, sinirlerinizi tepede hissetmeyi normal karşılamalısınız. Bu dürtüleri davranışa sokmak yerine kendinizi bir şekilde dizginlemeye bakmanız işinize yarayabilir. Güney Ay Düğümü etkisi ise; şimdiye kadar biriktirdiğiniz ama bir türlü dönüştüremediğiniz durum ve olayların enerjisini harekete geçiriyor. Bu yoğunluk dolayısıyla birkaç aylık zaman zarfında; yüksek davranmak yerine, temkinli ve ayık olmak; ilişkilerinizde ikiliğe düştüğünüz konuları da aydınlatacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Hafta başı itibariyle iş ve sağlık konularına odaklandığınız bir dönemin etkisi hasıl İkizlere. Direkt olarak kendinizle alakalı konulardan çok; yardım etmek, ekiple çalışmak, ortak çalışmalardaki yetenek ve stratejileri kuvvetlendirmek önem taşıyor. Salı günkü Güneş tutulması, hayatınızın parçaları arasındaki uyumuna bir göz atmaya itiyor sizi. Hareketlerinizin sonuçlarını ve sonuçların genişlemesini izleyebileceğiniz, sizi geliştirecek 3-4 aylık bir sürecin içine giriyorsunuz. En iyi ifadeniz ve yaşama şekliniz hangisi? Bu soruyu cebe koyun ve bu süre zarfında daha çok izleyici kalmaya çalışın deriz. Cevaplar gelebilir…

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Haftaya "öne çıkmalıyım!" diyerek başlayabilir Yengeçler. Bir süredir onları geride tutan Mars etkisini üstünden atmaya çalışan Yengeçler, şu aralar birden patlatma yapmak yerine stratejik olarak planlama yolunu seçerlerse, enerjilerini daha verimli ve yaratıcı kullanabilirler gibi… Diğer taraftan, planların yolunda gitmemesi; istek ve hedeflerde ikileme girme gibi dürtülerin bir geri çekimini hissedebilirler. Böyle bir pozisyonda Yengeçlerin dirayetli olmaları ve stratejilerini unutmamaları gerekiyor. Burada ‘poker’ duruş sergilemek de stratejinin bir parçası olabilir. Bırakın zaman ve olaylar süpürmek istediğini süpürsün ve siz yalnızca izleyin...

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Dışarısı nasıl görünürse görünsün, bu dönem Aslanlar bir şekilde işlerini yoluna koyuyor gibi. Salı günü gerçekleşecek Güneş tutulması, Aslanları da etkisi altına almaya başlamıştı. Ailesel konularınızın ya da ‘yuva’ dediğiniz yer ile alakalı fikirsel veya tutulabilir, metasal değişimler, bu dönemlerdeki temanız. Finansal konularınız, yuva meseleleriniz ve hayalini kurduklarınız derken, bu arada bir gerginlik hissetmeniz ve yön kaybı yaşamanız size bir şeyler öğretebilir. Pazar günü retro hareketine başlayacak olan Mars, sizi eylemden geri çekse de merak etmeyin, yay gerilirken okçu biraz beklemelidir…

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Haftanın enerjileri, Başaklara hedeflerine yönelik ‘farkında’ adımlar atmada moment sağlıyor. ‘Gitmesi gereken gitmeli, kapanması gereken kapanmalı’ diye düşünerek, sınırlarınızı temizleyebilirsiniz. Diğer taraftan, ifadelerinizdeki zerafet, Başakların sosyal alanlardaki kurtarıcısı. İşlerin çok içine girmeden ve alevlendirmeden, üstten bir bakışla yaptığınız yorumlarınız epey isabetli. Romantik partneriniz ya da etrafınınızdakilerin düşüncelerindense, kendi sezgilerinizi gözetmeniz, diğerlerini ise kendi süzgecinizde güzelce elemenizde yarar var. Bu zamanı kararların ve girişimlerin değil, uzun vadeli planların strüktürü ve tasarımı için kullanmanız hem kolay hem efektif gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Tutulma etkisi altındaki Teraziler, bu etkinin tam kaynağında, yani salı günü Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla finansal kaynak arayış ya da kaynaklarının yönetimi konularında iyice baskı hissedebilir. Bu alanda bir ikilik alır başını giderken, Teraziler kenara çekip dörtlülerini yakabilir. Durumların + ve -’lerini düşünüp kısa ve uzun vadeli öngörülerinde hangi seçimlerin ona mutluluk vereceğini düşünebilir, bunlara göre planlanabilir. Böylece büyük resimdeki seçimlerinden de daha az kuşku duyar. Verilecek kararları ya da uzun vadeli plan kurgularını hafta sonundan önceye denk getirirseniz, daha az tereddüt yaşarsınız. Pazar günü Mars gerilemesi, ‘yapma ateşi’mizi biraz kısacağa benziyor.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Hayatınıza dair planlar sizi çağırıyor! Şimdi, kurgulama zamanı ve zaten bu işte iyisiniz. Hayatınızın bütün alanları ve bunların dengesi spot altına tutulmuş, sizin onları organize etmenizi ve işleri raylarına oturtmanızı bekliyor gibi düşünebilirsiniz. Şanslı ki, gökyüzü de sizden yana ve hedefleriniz açısından kararlarınız berrak. Diğer açıdan romantik ilişkinizde ya da romantizmle bağınızda bir gelgit hissedebilirsiniz. Bu daha keskin hissin sizi etkisi altına almasına izin vermezseniz kontrolünüz o kadar elinizde kalır. Bir yandan planlamalarınızı yaparken diğer yandan çok ben merkezli kalmamakta yarar var. Ortaklaşa işlerde şansınız ve sinerji yaratma eğiliminiz de yüksek.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Geçtiğimiz pazar günü itibarıyla Güneş Akrep burcuna geçiyor ve bu pozisyon da 1 ay boyunca sizin iç dünyanızın şekline temas etmesi muhtemel. Dışarıda dönen olaylardan ziyade; bu dönem, olup bitenlerin sizin için yarattığı etkilerle muhatap olacaksınız. Bu, dönüşüm başlatmak için güzel bir kuvvet. Salı günkü tutulmayla da birlikte, tam da kalbinizden gelen güdüleri alevlendirebilirsiniz. Samimiyetinizle yaptığınız planlar ve ilişkilerinizde bulabildiğiniz samimiyet, sizi ilerlemek için sevk edebiliyor. Samimi planlarınız ve iş ortamınızdaki açık iletişiminiz, tampon bölgede kalmanıza yarayabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Güneş ve Venüs Akrep burcuna geçerken, Oğlak evreninde ‘sosyal ilişkiler ve kariyer’ hanesine bir bildirim gidiyor. Salı günkü Güneş tutulması da Oğlakları bir yerlere çekiştirip çağırmaya çalışırken, yeni arkadaş ortamlarına girmek ya da yeni bir uğraşa düşmek, Oğlakların temalarına girebilir. Kariyer anlamında acele karar almak ya da seçimler arasında gerilip hayatı viraja sokmak yerine, ortamı koklamak ve değişiklikleri izlemek Oğlakların daha lehine duruyor. Teması sosyal ilişkiler de olsa, bu hafta Oğlaklar için ‘arkadaşçıl ama izleme modunda’ kalmak, tartışmalara girmeyip arabulucu pozisyonda olmak anahtar görevi görüyor.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Geçtiğimiz pazar günü itibariyle Kovaların da hayatına Akrep enerjisi hakim olmaya başlıyor. Bu da Kovalar için etrafı denetlemek ve sınırları güvene alma tınısı taşıyor. Salı günü Güneş tutulması başlangıçlarınız için planlarınızı tetiklediğinden, emek vereceklerinizi düşünebilirsiniz. Aynı zamanda neyi geride bırakacağınızı da hem netlikle görebilir hem de bu konuda elle tutulur bir atılımda da bulunabilirsiniz. Gücünüzü ortaya koyabileceğiniz, yeteneklerinizi kullanarak özgünlüğünüz ile göze çarpabileceğiniz bir auranız var. Fakat, maddi ya da terazinin diğer kefesinde dengenizle oynayan durumlar sizi biraz daha karardan geri tutabilir. Bu fena değil. İşlerinizden portfolyo oluşturmak, bu parfolyoyu gözden geçirmek ve daha stratejik hareket edebilmek için zaman açılıyor.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Geçtiğimiz pazar günü itibarı ile Akrep evine geçen Güneş; Balıkların, gelecek planlarını ışıldatıyor. Gündeme olasılıklar, potansiyeli çıkarma yönündeki girişimler ve planlamalar hakim. Tutulma, ‘harekete geç’ dediğinden, zaten etkisine girdiğimiz ve salı günü ile daha çok hissedilebilecek bu etki; planlarınıza hem moment hem de bereketli bir enerji getirebilir. Geniş ve yüksek bir enerji olduğundan, küçük planlardansa, daha büyük ölçekte ve uzun vadeli düşünmek akla daha yatkın olacaktır. Planlamalar ve planlar hakkında girişimler yaparken ağırdan almak, daha dengeli kararlar vermek konusunda etkili olacaktır. Eviniz ve yuvanız hakkında alacağınız kararlar ve yeni planlarınız, uzun vadeli sonuçlar doğurabilir. Enine boyuna düşünmenize fayda var.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?