BOBOscope
ASTROLOJİ

23-29 Ocak Haftalık Burç Yorumları

23 Oca 2023

Geçen hafta itibari ile Mars’tan sonra Merkür de düz seyrine döndü. Mars’ın geri hareketi bir sınavsa, şu günlerde sınav sonuçlarını görebiliyoruz. Girişimlerimizde kurduğumuz iletişimlerin ve minik nüansların ilişkilerimizi nasıl yapılandırdığı buna güzel bir örnek. Merkür gerilemesi sınavı ise; hayat sistemlerimizin dişli çarklarını güzelce yağladı ve bize iletişimde, hayatı sistematik şekilde yaşamanın ne denli kritik olduğunu öğretti. Şimdiyse gerileme etkileri sönümlenmeye, taşlar yerine oturmaya başladı. Cumartesi gecesi Kova burcunda tamamlanan Yeniay gökyüzüne Kovanın etkisini hakim kılmaya başlıyor: Sosyal ve ikili ilişkilerde hakkaniyet, arkadaşlık, özgürlük ve yenilik istiyoruz. Girişimlerde bulunmak, sistem tasarımlarımızı nihayete erdirmek ve harekete geçmek için doğru zaman. Arkadaşlığın, her ilişkinin kaynağı olduğunu fark ediyoruz. Tabii, bunlar genel yorumlamalar. Size özelleşmiş etkilerin farkına varmak ve enerjileri doğru kullanmak için, aşağı kaydırıp, öz burcunuzla birlikte Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın… Tüm Zodyak'a iyi haftalar dileriz!

5.5 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Cumartesi gecesi Kova burcunda Yeniay tamamlandı. Bu Koç ve Yükselen Koçlar için, sosyal ortamlarda kendini gösterme; aynı zamanda, sadece kendinin değil, genelin hayrına işler yapma enerjisini destekliyor. Her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda değilsiniz. Bu vadede düşünce ve inanç anlamında ortaklaştığınız insan ve gruplar bulmak yolunuzu açar ve sizi bu yolda ummadığınız bir ivme kazandırır. Bu haftanın Koçların olumlaması: ‘Bir elin nesi var, iki elin sesi var’ diye tınlıyor. Hafta genelinin farkındalığı hafta başı içinize doğuyor. Hafta ortası gibi biraz iç dünyanızda hissetseniz de bu enerjiyi haftayı ortalayıp, bir soluk almak için kullanabilirsiniz. Bu nefes aralığı, haftanın geri kalanında hızlanacak dünyanızı enerjiyle doldurur.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan Yeniay, Kova burcunun etkisini gökyüzüne yaymaya başladı. Bu Boğa ve Yükselen Boğaların, gelecek planları ve kariyeriyle alakalı konuların açılması anlamına geliyor. Yeniay, adı üzerinde yenilikler demek. Gerek mevcut işinizde gerekse şimdiye kadar başlamadığınız bir girişimi başlatmak için destekleniyorsunuz. Dış görünüşünüz, insanların sizi nasıl gördüğü konusunda sınır belirlemek size özgürlük sağlar. Yeniay’ın Kova mizacında olması, kariyerinizde sivrilmek istediğiniz noktaları daha sert bir şekilde ifade etmenize yol açabilir. Bunun yerine enerjinize hakim olup, heveslerinizi Kovanın yapsayıcı tarafından ifade etmeniz ve işlerinizi buralardan temellendirmeniz daha iyi çalışır. Hafta ortasına kadar hamlelerinizi doğru planlamış olup, sonrasında amaçlarınızın peşine düşebilirsiniz. Haftanın Boğa ve Yükselen Boğa olumlaması: Zerafetli istikrar bana zenginlik getirir’.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Haftaya hem zihni hem de duyguları hayalleri için çalışırken uyanıyorlar. Hafta sonu Yeniayı ile, İkizler ve Yükselen İkizler Burçları hayallerinin fitilini yakmak için desteklendi. Bu etkiden tutup, neyi nasıl yapmaları konusunda yol bulabilirler. İkizler evinde gerileyen Mars’ın düz seyrine geçmesi, İkizlerin atılımlarının önünü açtı. Öte yandan, Merkür gerilerken; onları dönüşmeleri ve bir şeyleri değiştirmeleri konusunda düşüncelere boğmuştu. Tüm gerilemeler bittiğine göre, hayatın onlara seve seve/vura vura öğrettikleri şeylere masaya yatırıp, gelecek hayalleri ve değerleri konusunda netleşme imkanları var. Şanslılar ki; bunca zorluktan sonra bu netlik, temelli ve koşulsuz hale geldi. Haftanın İkizler ve Yükselen İkizlere olumlaması: 'Vizyonumu gerçekleştirmek için değişkenlerimin denge noktasında duruyorum'.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Mars retrosu karanlık alanınızda, yani iç dünyanız ve bilinç dışınızda geri hareketini tamamlayalı 1 hafta oldu. Burada zorlanmalar ve kendini gerçekleştirmek isterken boşlukta çaresiz bir salınım hissetmiş olabilirsiniz. Merkür ise ikili ilişkiler konularınıza kafa patlatmayı ve sürekli dediğiniz şeyleri düşünmenize yol açmıştı. Bu iki etki de kendini tamamladı ve Yengeç ve Yükselen Yengeçler artık tertemiz bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Haftanın Yengeç'e olumlaması: ‘Dönüşümüm muhteşem oluyor’. Çünkü, hafta sonu tamamlanan ve 1 ayınızı etkisi altına alacak olan Kova Yeniayı, ihtiyacınız olan dönüşümün çarkına el uzatıyor. Önceden denemediğiniz ya da hiç hissetmediğiniz bir şekilde, dönüşüm modu aktif! İşin güzel yanı, siz işinizi en iyi şekilde yaptığınız müddetçe, vizyonunuza uygun olan iş ve kişiler size çekiliyor. Yalnız değil, ortaklaşarak ilerlemekte desteklisiniz. Yardımlaşmak profesyoneldir ve sizi rahatlatır.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Hafta sonu Kova Yeniayı tamamlandı. Bu, Aslan ve Yükselen Aslanlar için yeni ilişkiler ve mevcut ilişkilerde deri değişimi demek. Destekleyici olmayan davranış modellerini hayatından çıkarmak için büyük bir güç hissediyor olabilirler. Buna karşı koyduğu sürece direnç ve ağrılar; bununla birlikte aktığı sürece ferahlık hissederler. Şans, tüm Zodyak kardeşlerine olduğu gibi Aslan ve Yükselen Aslanlara da sosyal ortamlardan ve arkadaş çevrelerinden akıyor. Zaten 1 ay süreyle içiniz de kalabalık ortamlara çekiliyor ve kalabalıklar arasında görünürlük deneyimlenir. Haftanın Aslan ve Yükselen Aslanlara olumlaması: ‘İlişkilerim kuvvetlidir ve bana kuvvet verir’. Sadece doğrudan ilişkiler, değil, ortamlarda maruz kaldığı ya da yakınlarının başkalarıyla ilişkilerine iyi gelmek de Aslan etkililere iyi gelir.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Cumartesi gecesi tamamlanan Yeniay, Başak ve Yükselen Başakların sağlık ve iş alanlarını ayyuka çıkarıyor. İş hayatında bir sistem ya da mevcut sistemi yenileme ihtiyacı boğazlarına dayanmış halde olabilir. Güzel haber, bu Yeniay, Başaklara hadi durma ve o işe koyul diyor. Kova enerjisi aynı zamanda Başakların sağlık alanını da kapsıyor. Bu da demek ki; hem bireysel hem de kariyer anlamında iyileştirmeye gitmek, yeni başlangıçlarla mümkün. Destekleyen düşünce ve hisler civarda kalsın, gerisi kendini zaten lağvedecektir. Neden bizi daraltan fikirleri düşünelim ki, değil mi? Başakların analitik ve bütündeki inceği ve inceliğin bütünlüğünü gören söylemleri hem sağlıklarına hem de iş hayatındaki ilişki/projelerine iyi gelir. Başak ve Yükselen Başaklar için haftanın olumlaması: ‘Kalbim ve aklımın bir olduğu yerde çalışmak, laf değil, eğlence’.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Hafta sonunda gökyüzünü tazeleyen bir Yeniay ile Kova etkisini hayatımıza çağırdık. Terazi ve Yükselen Terazi Burçları için bu libidonun (yaşam enerjisinin) yükselişi, marjinal oyunların başlangıcı demek. Terazi ve Yükselen Terazilerin bu haftaki olumlaması: ‘Hayat oyunla ve uyumla güzel’. Diğer yandan flört enerjisi de bu ev için yüksek. İkili ilişkilerde romantik ve oyuncu tondan konuşabilir, incelikli imajı tatlı oyunlarla destekleyebilirler. Hafta sonu Venüs, Balık evine geçiş yaparak Terazi etkilileri iyimser mizacın maddiyatı yükselteceğine ayıltır. Zaten uyum peşinde olan Teraziler boş yere kaygılanmalarının ellerine bir şey geçirmeyeceğini görebilirler. Hafta sonunu geçiştirildiğinizi düşündüğünüz insanlardansa, gerçekten değerli hissettiğiniz insanların yanında geçirmek, ruhunuza iyi gelir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Haftaya kendine uyumlu enerjilerle başlıyor. Hafta sonu tamamlanan Kova Yeniayı, Akrep ve Yükselen Akrepleri, ‘bu hayattaki gücümü aldığım kaynak ne?’ sorusunu beraberinde getirmiş olabilir. Bu konuda yapacağı içsel çalışmalar ve dışarı doğru bir nefes gibi verdiği kararlar onların da yüreğini ferahlatır. ‘Ev’ konusu (hayattaki güç ve konfor noktası) sadece içsel değil, dışsal bir tamamlanma ihtiyacını da getirir. Bu vadede, Akrep etkililer evlerinde ve evdeki bireylerle yenilenmeye girmek isterler. Evdekilerle yapılacak konuşmalar ya da evde yapılan değişiklikler, iç dünyayı da ferahlatır, temizler. Cuma günü itibarı ile kendinizi daha hassas hissedebilirler. Hassaslık, ayakları yere sağlam basan Akreplerin gücüdür. Bu etkiyi göğsünüzde yumuşatabilirsiniz. Akrep ve Yükselen Akrepler için haftanın olumlaması: ‘Rahatımı bulduğum sürece bereketliyim’. Eviniz neresi? cevabınızda, bereketinizin anahtarı da gizli.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Geçtiğimiz cumartesi gecesi tamamlanan Kova Yeniay’ı Yay ve Yükselen Yayların enerjilerini tavan yaptıracak türden. İletişim evinde gerçekleşen Yeniay, 1 ay süreyle iletişime marjinal bir hava, arkadaşçıl temalar ve samimi bir filtre ekliyor. Sohbetlerinizin bir teması ve dayandığı bir espri var. Halihazırda oyunlardan hoşlanan enerjik Yaylar, iletişimleri ile tam kendi kafalarına göre insanları hayatına çeker ve bu konuda da destekliler. Yayların bir süredir içinde durduğu patlamalı yaşam enerjisi ile birleşen soluksuz iletişim ile yenilikleri hayatına çekip, kendisini tam olarak ortaya koymasına yardım eder. Yay ve Yükselen Yaylar için haftanın olumlaması: ‘Detaylara dolanmadığım sürece büyük resmimin ressamı benim’. Hafta sonu kendinizi ifade etme şekli daha dramatik ve ihtiyaçlı bir hale bürünebilir. Merkezde kaldığı sürece Yayların enerjileri tam!

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Geride bıraktığımız cumartesi gecesi Kova Burcunda Yeniay tamamladı. Bu da Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için hayatta rahat ettiği yerleri, bereketli ve aynı zamanda nazik hissettiği alanları, bunların da sınırlarını belirlemek için yeşil ışık yakıyor. 10 günlük süreçte, evdeki konfor ve rahatlık önemli ve yatırımı buraya yapıyorlar. Daha önce hiç görmediği bir kendi ile karşılaşabilir. Salı ve çarşamba günleri de bu enerjinin başka bir rengini deneyimleyip; iletişimlerinde daha nazik, uyumlu ve verici bir kanaldan konuşmanın daha iç ferahlatıcı olduğunu fark etme ihtimalleri yüksek. Merkür gerilemesi bittiğinden, diyaloglar da daha akıcı. O kadar düşündünüz ki artık düşünmeden sadece yumuşak bir yerden konuşmanın zamanı. Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için haftanın olumlaması: ‘İletişimim sistematik ve yumuşakken, maddiyat bana çekilir’.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Retrolar geride kaldı, tabii Kova ve Yükselen Kovaların gözü gelecekte. Gelecek onlara ne getirecek? Yılın en bereketli burcu Kova, Yeniay’da direkt olarak kendine bir başlangıç yapıyor. Onun için bir konu sınırı yok. Kariyeri, sağlığı, romantik hayatı ya da arkadaşlık ilişkilerinde samimi niyetleri gerçekliğe bürünür. Bu noktada tek sınır: Kendisi. Düşük enerjiye kapılırsa, hayatına düşük frekansları çeker; eğer hadi oradan! deyip negatifi kovarsa, niyeti de enerjisi gibi temiz kalır. Şansı iletişim kabiliyetini iyi kullanmaktan, enerjisi ise hayattan keyif almaktan ve keyif aldığı oyunlarını günlük hayata yaymaktan geliyor. Tabii, büyük güç ve büyük enerjinin getirdiği sorumluluk da büyük oluyor… Her dediği, her aklından  geçen gerçekleşecek olsa; dedikleri ve kalbinden geçenler daha dikkatli seçilirdi, değil mi? Kova ve Yükselen Kovalar için, tam da böyle zamanlardayız. Kova ve Yükselen Kovalar için haftanın olumlaması: ‘Niyetlerime ve laflarıma dikkat etmeliyim, ben ne niyet edersem, onu çekerim’.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Geçtiğimiz cumartesi gecesi Kova evinde tamamlanan Yeniay, Balık ve Yükselen Balıkların karanlık tarafına değiyor. Yani iç dünyaları… Her şeyi kontrol etmek zorunda olmadıkları gibi kontrol edemediklerinin de hayatlarını alt üst edebilecek kadar kuvvetli olmadığını fark edebilmeleri için güzel bir Yeniay bu. İç dünyaları ile ilişkilerini belirleyebilir, kendi üzerine fazla geldikleri noktaları keşfedebilirler. Balık, Zodyak’ın en derinlikli burçlarından olduğundan, onlar güçlerini derinliklerinden ve kendileriyle barışıklığından alır. Bu barış hali de hayata bağışıklığın temeli olur. Maddi anlamda çekim alanındasınız, yakınlarınızın dediklerini özellikle hafta sonu kulak arkası yapmayı deneyin -işe yarayabilir. Balık ve Yükselen Balıklar için haftanın niyeti, bir Hitit duası olsun: 'Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmek için sabır, ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ve beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak dostlar ver'.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?