ASTROLOJİ

21-27 Kasım Haftalık Burç Yorumları

21 Kas 2022

Kendimize bir teşekkür etme zamanı geldi! Tutulmaları atlattık, duraklama ve sürüncemelere boyun eğmedik ve 21 Kasım haftasına cıvıl cıvıl başlamayı hak ettik… Merkür ve Venüs geçtiğimiz hafta ortası Yay burcuna geçti, salı günü ise Güneş Yay burcuna geçiyor ve resmi olarak Yayların zamanı başlıyor. Burç fark etmeksizin bu aralar temalarımız ‘rahatlık, genişlik ve vizyon’. Perspektifimiz genişlyor, dünya çapında düşünmeye, vizyonumuzu da içimizi de geniş tutmaya başlıyoruz. Perşembe günü yine Yay’da Yeni Ay var. Açık ve samimi iletişimler kurmak, kendinizi ya da bir ürününüzü tanıtmak, bunun faaliyetine geçmek açısından size destek, işlere kolaylık verir. Yeni Ay’dan hemen sonra Jüpiter’in de Balık burcunda düz seyrine geçmesiyle, tek geri duran gezegenimiz Mars kalıyor. Aslında epey destekliyiz, sadece temkini ve sakinliği elden bırakmasak iyi. Burcunuza özel etkiler için Yükseleninizi de okumayı unutmayın!

4 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Koç ve Yükselen Koçlar için Yay dönemi iyi gelecek! Gezegenler sırayla Yay evine geçmişken, Güneş’in de salı günü Yay’a geçmesiyle daha bir rahatlıyorsunuz. Duygusal olarak karmaşık hissedebilirsiniz fakat, duygularınıza kapılmamaya dikkat edip kendinize hakim olursanız, kariyer tarafınızdaki rahatlamanız hayatınıza, o sevdiğiniz tempodaki dinamizmi ve neşeyi getirebilir! Ancak harekete geçerseniz, havada dalgalanan fırsatlardan yararlanabilirsiniz ve hareket ettiğiniz sürece, şans peşinize takılır. Bu dönem şansınız, hareketinize bağlı… Yönetemediğiniz koşullar canınızı sıkmasın. Her zaman her şeyi yönetmek zorunda değilsiniz. Yolunuzda kalın ve bırakın istediğiniz yolunuza gelsin.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Rahatlamaya başladınız. Önünüze çıkacak pürüzleri de halledebilirsiniz. Ortaklı işlerde çıkabilen pürüzler de sizi yıldırmasın. Hiçbir şey kafanızda kurduğunuz kadar büyük değil. Fazla detaya inmek istemediğiniz ya da detaylarda dalgın olabileceğiniz bir dönem olduğu için; daha geniş düşüneceğiniz işlere girişin deriz. Detayları birkaç kez kontrol gerekebilir. Perşembe günü Jüpiter Balık burcunda düz hareket etmeye başlıyor ve 20 Aralık’a kadar burada. Bir toprak grubu olarak Yükselen ve Yükselen Boğalar, Jüpiter’in yaydığı şans enerjisinden en çok arkadaş çevresinden yararlanabilir. Şans, para, bereket; kapılarını sana aralıyor Boğa! Fırsatları ya da hayallerine giden adım taşlarını arkadaş sohbetlerinin arasında görebilirsin, bir arkadaşın sana bir şeyler teklif edebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Bucu

İkizler ve Yükselen İkizler, Mars gerilemesinden en çok etkilenebilecek burçlardan. Bu hafta tüm gezegenler düz seyrine geçerken sadece Mars’ın retrosuna devam etmesi, İkizlerin bir süredir tam modunda hissetmeyişini ya da kendinden beklediği çıkışları yapamayışını açıklıyor olabilir. Evet, geri seyir devam ediyor. Fakat, İkizler için güzel haber, gökyüzüne Yay enerjisi de tam olarak hakim olmaya başlıyor. Doğal yeteneklerinizi kullanıp güzel iletişimler kurma, ilişkileri tazeleme, yenileme zamanı. Haftanın genel enerjileri İkizler ve Yükselen İkizlerin arkasında! Muazzam iletişim kabiliyetlerini sergileyip şansını iletişimden çıkarma zamanı…

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Yengeçler için yumuşacık bir hafta. Gökyüzüne hakim olan Yay enerjisi, size de daha rahat ve geniş hissettirecek. Perşembe günkü Yeni Ay sizi beslerken, işinizde ya da hayat düzeninizin içinde bulunan insanlardan, fayda görmeniz muhtemel. Zaten tatlı dilli olacağınız için, modunuzda kalmanız, fırsatları size çeker. Bir yandan hala retro olan Mars, sizi retrosu boyunca biraz depresif hissettiriyor olabilir. Direnmeyin, çünkü aslında şanslı bir dönemdesiniz. Perşembe günü Balık burcunda retrosunu tamamlayan Jüpiter’in 20 Aralık’a kadar Balık’taki düz seyrinin keyfinden en çok etkilenenlerden Yengeç ve Yükselen Yengeçler. Bereket, bolluk ve şans kapısı size açık! Beklediğiniz atılımı yapmak için enerjiyi bulabilir, aradığınız fırsatın ayağınıza geldiğini görebilirsiniz. Hayallerinize dair ipuçlarına dikkat kesilin!

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Merkür ve Venüs gökyüzü rotasını Yay’dan sürdürürken, Güneş de salı günü Yay evine geçiyor. Aslan ve Yükselen Aslanlar, ateşi sever ve bu Yay enerjisi onlara gerçekten iyi gelir. Girişimler, iş sohbetleri ya da ‘bi’ ayarlasam iyi olur’ dediklerinizi ayarlayabilmeniz için şansı açık bir hafta. Yeni Ay kendinizi kendinizde, içinizde ‘o gücü’ hissettiğiniz bir enerjiyle geliyor. Bu hafta gözler Aslan ve Yükselen Aslanların üzeride diyebiliriz. Finansal açıdan, ufak hesaplar yerine güvendiğiniz daha büyük yatırımlar yapmanız için şans sizden yana. Aralık ayının sonlarına kadar da Aslan ve Yükselen Aslanlar; maddi kaynaklar bulmakta ve ortaklı finansal işlerini yoluna koymada iyiler. İlişkilerinizdeki kendinden emin tavrınız, dozunda kaldığı müddetçe, kariyer alanınızda da pozitif okunuyor.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Gökyüzü Yay’lanıyor… Bu iyi, çünkü Venüs ve Merkür’ün Yay burcu hareketine eklemlenen Güneş’in de salı günü Yay hareketine başlaması Başak ve Yükselen Başakları da rahatlatıyor. Krizler yerini, öngörülü ve pratik çözümlere; gerildiğiniz anlar, eğlendiğiniz zamanlara dönüşmeye başlıyor. İletişimde samimi ve sıcak durmanız, kazancınıza olur; gökyüzü de sizi bu yönde destekliyor. Yeni Ay, ev ve yuva alanlarınıza hoş bir titreşim yayıyor. Kendinizi ve ev içi alanınızdakileri daha yumuşak ve iletişime açık bulabilirsiniz. Bu ev’deki şans enerjisini, bir süredir aradığınız evin karşınıza çıkması olarak da görebilirsiniz. Jüpiter, Perşembe günü Balık evinde düz seyrine geçmesinden en çok etkilenen, toprak etkililerden Başak ve Yükselen Başaklar. Jüpiter’in in düz seyri 20 Aralık’a kadar ilişkilerinize şanslı, bereketli bir enerji yayıyor. Mevcut ilişkilerinizin onarıldığını, daha çok anlaşılıp desteklendiğinizi hissedeceğiniz bir dönem.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Bir süredir, maddi şartlarınız ve bunların yönetimiyle uğraşmaktan boğulmuş olabilirsiniz. Bu dönem, şartların oturduğunu görmeye başlamanız, içinizi rahatlatabilir. Kriz yönetimleri ya da ani verilmesi gereken kararlar yerine; rahat ve esnek davranabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor Terazi ve Yükselen Teraziler! İlişkilerinizde sıcaksınız, bu dönem grup çalışmaları size daha da keyif verebilir. Gökyüzünde gezegenler ve sonunda Güneş ile tamamlanan Yay enerjisi, çevrenizle ilişkilerinizin güzelleşmesine ve ortaklı işlerdeki güzel işleyişe yeşil ışık yakıyor. Yeni Ay ise iş alanınızda fırsatlar doğurabilir. İlişkilerinizi açık, samimi tutmaya, yeni kurduğunuz ilişkilerde yaptığınız işlerden bahsetmek kendinizi tanıtırken, yeteneklerinizle tanınmak açısından iyi olabilir. Hem de size şans yaratır!

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Bir Akrep sezonunu daha kapatırken, siz de direkt olarak kendinize yönelmekten ziyade, etrafı 360 derece görmeye başlıyorsunuz. Şartlar uygun imkanlar güzelse, bunlar nasıl daha fazla genişler? Bunları düşünmek için güzel bir zaman. Bireysel hayatınız içinizi rahatlatırken, ortaklı işlerin arada yalpalaması can sıkıcı olabilir. Akrep ve Yükselen Akreplerin dönüşüm enerjisini istediği zaman çalıştırabilir çünkü bir yandan da şansı açık. Kanallarını tıkamamalı, negatif kalmamalı! Su etkili olduklarından, Balık’ta retro olan Jüpiter’in perşembe günü düz seyrine geçmesinden en çok etkilenebilecek olan burçlardan, Akrep ve Yükselen Akrepler. Özellikle, 20 Aralık’a kadar fırsatlara açık ve ayık olmak; Jüpiter’in şansından, bolluk ve bereketinden faydalanmak için elverişli bir duruş olabilir. Etrafta olsanız iyi edersiniz… Kaldı ki şu dönem, etrafta takılmak ve biraz partilemek, size hoş anılar yaratabilir!

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Yay sezonu başlıyor! Bu demek oluyor ki, Yayların kendi değerini fark edecekleri etrafta elmas gibi parlayacakları ve geri durdukları konularda ‘kartlar yeniden dağıtılıyor’ diyecekleri bir zaman. Venüs ve Merkür sizin burcunuzda hatta salı günü birlikte harekette, Güneş de hafta başından hemen sonra kapınızı çalıyor. Perşembe gerçekleşecek Yeni Ay, size bir ‘yenilik’ için baskı yapıyor. Enerjinizi böyle yenilemeyi seçebilirsiniz. Hayattaki, özellikle ilişkilerinizdeki konfor sorgunuzun gündeminize yerleşmesine izin vermeyin. Yaşadıklarınızı bir kenarda tutup, size kendilerini açmayı bekleyebilirsiniz. Unutmayın, bir şeyleri hemen öğrenmeye çalışmak; o şeyin size öğreteceğini tam anlayamamanıza neden olabilir… Tüm Yaylara mutlu yıllar!

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Merkür, Venüs ve salı da Güneş’in Yay burcuna geçmesiyle gökyüzü iyiden iyiye bir Yay enerjisiyle sarmalanıyor. Oğlaklar için kendini onarma, iç ateşini dengeleme ve biraz sakinleşme zamanı diyebiliriz. Bunun faydasını görürler. Yeni Ay da Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar için; ‘kendisi için bir şey yapma’, ‘kendini daha sağlıklı ve kendinde hissetmek’ üzere düşündürtebilir. Bir beslenme programı ya da yüz bakım planı yapmak için güzel bir hafta. Kendinizi düşünmek, öz-bakım yapmak üzere destekleniyorsunuz! Jüpiter, perşembe günü Balık evinde seyrini düze alırken, toprak etkili Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, zamanın şans ve bereketinden en çok faydalanabilecek burçlardan! 20 Aralık’a kadar olan süreçte, yakın çevrenizle derinleşen muhabbetiniz keyfinizi yerine getirebilir. İletişim becerilerinizi daha gelişkin, dilinizi ve tavrınızı daha esnek görebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Bu hafta, bir süredir sıkışmış hisseden Kova ve Yükselen Kovalara ilaç gibi. Peki bu ilacın etkisini nasıl görebilirsiniz? Sosyal çevreleriniz ve ortaklı işlerinizde! Bu dönem, grup çalışmalarınız ve bu şekilde yönetebildiğiniz faaliyetler sizin için epey destekli. Salı ve çarşamba günleri gittiğiniz davetlerden ve kalabalıkta kurduğunuz tanışıklardan hoşunuza giden bağlantılar kurabilirsiniz. Perşembe günkü Yeni Ay da, sizi yeni bir çevreye girmeye, yeni insanlarla tanıştırmaya tetikliyor. Kendinizi ifade etmekte zorlandığınız noktalarda, dikkatinizi etrafınıza ve konuşulanlara vermek, kurtarıcınız olabilir. Bir yandan paranız bereketleniyor, bir yandan da bolca harcayabiliyorsunuz… Paranın da bir enerji olduğunu düşürseniz; daha bilinçli harcamalarınız, kısa vadede bile size iyi bir birikim getirebilir.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

İlişkilerinizde ve kendinizi ifadede iyi olduğunuz, aktif duruşunuzla kendinizi yansıtabildiğiniz enerjiler havada. Kısıtlı düşünceler yerine her anlamda ‘daha geniş’ düşünerek, Balık ve Yükselen Balıklar, akan enerjiyi kendi kısmetine dönüştürebilir. Kendinize örnek aldığınız kişilerin ilgilendiğiniz alanlardaki işlerine bakmak, dışarıdan içeriye düşünmeye çalışmak, sizin için epey ilham verici olabilir. Yeni Ay, Balık ve Yükselen Balıklar için yeni bir iş ve projeye başlamasında destekliyor. Bu dönem başladığınız işler bereketlidir… Tabii, kendinize uygun başlangıçları yaparsanız! Jüpiter, perşembe günü sizin evinizde düz seyrine geçiyor. Bu da demek oluyor ki, 20 Aralık’a kadar şans, bolluk bereket, fırsatlar; kapısını Balık ve Yükselen Balıklara açıyor! Bu dönem daha neşelisiniz ve oluruna bırakıyorsunuz. Hayatta aktif olmanın size şans yaratacağını unutmayın ve keyfinize bakın… Sizin için canlı bir dönem!
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?