Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Pexels
SEYAHAT

2023 Yılında Çıkabileceğiniz Uygun Yurt Dışı Seyahatleri

25 Oca 2023

Hem cebinizi yakmayacak hem de yeni yerler keşfetmenizi sağlayacak bir yurt dışı tatil planına ne dersiniz? Sizler için hazırladığımız içeriğimizde 2023 yılında gerçekleştirebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotalarını mercek altına aldık. Yazının devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Pexels
  Dolar ve Euro’nun durdurulamayan artışı, yurt dışı seyahati gerçekleştirmeyi seven herkesin tatil planlarını bir süreliğine de olsa ertelemesine yol açar. Bu durumla birlikte artan tatil maliyetleri aynı zamanda, insanları bütçelerine uygun yurt dışı tatil rotası arayışına sürükler. Bizler de bu arayıştan yola çıkarak sizler için hazırladığımız içeriğimizde, 2023 yılında gerçekleştirebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotalarını mercek altına aldık. İncelememize dilerseniz başlayalım. 

Pexels
Belgrad- Sırbistan 
 
   Sırbistan’ın başkenti, aynı zamanda da en büyük şehri olan Belgrad, 2023 yılında gerçekleştirebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotaları listemizde ilk sırada yerini alır. Günümüzde birçok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan şehir, tarihi yapıları ve müzeleriyle turistlerin oldukça ilgisini çeken bir rotadır. Renkli gece hayatı da yine Belgrad denildiğinde akıllara gelen ilk özelliğidir. 

Pexels
Üsküp- Makedonya  
 
   Makedonya’nın başkenti Üsküp, ziyaret edebileceğiniz uygun yurt dışı destinasyonlarından biridir. Hem geleneksel bir Türk şehrini andıran dokusu hem de Avrupa sokaklarında gezdiğinizi hissettiren yapısı sayesinde Üsküp, kesinlikle görmeniz gereken rotalardan biridir. Üsküp’e gittiğinizde, köfte ve trileçe yiyip; Arkeoloji Müzesi, Makedonya Meydanı ve Türk Çarşısı’na uğramayı unutmayın. Bizden söylemesi. 

Pexels
Sofya- Bulgaristan 

   Türkiye’ye çok yakın bir konumda bulunan Sofya, Bulgaristan’ın başkenti olması ve uygun tatil rotalarından biri olması nedeniyle en çok tercih edilen seyahat destinasyonlarından biridir. Sofya’ya dilerseniz otobüs, dilerseniz tren, dilerseniz de uçak ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşımın birden fazla seçenek ile sağlanabilmesi bütçe ayarlaması için de oldukça önemlidir. Köklü tarihi sayesinde Sofya’da gezilebilecek birçok yer bulabilirsiniz. 

Pexels
Bükreş- Romanya 
 
   Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden biri olarak kabul edilen Romanya’nın başkenti Bükreş, 2023 yılında gidebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat destinasyonlarından biridir. Eski yerleşim yerlerinden biri olması nedeniyle hem gelenekseli hem de moderni bir araya getiren Bükreş, ziyaretçilerine harika bir deneyim sunar. Bükreş’in gece hayatı da tıpkı Belgrad’ın gece hayatı gibi oldukça renklidir.

Pinterest
Batum- Gürcistan
 
   Batum- Gürcistan, 2023 yılında ziyaret edebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotalarından biridir. Akdeniz iklimine sahip olan Batum, özellikle yaz tatili için oldukça ideal bir rotadır. Renkli gece hayatı ve bembeyaz kumsallarıyla ziyaretçilerine harika bir deneyim sunar. 


Pexels
Kamboçya 
 
   Listemizde yer alan ülkeler arasında, en uzak ülke olarak bilinmesine rağmen en ucuz rota olarak kabul edilen Kamboçya, 2023 yılında ziyaret edebileceğiniz uygun fiyatlı yurt dışı destinasyonlarından biridir. Burada en lüks otellerde konaklamak veya en lüks restoranlarda yemek yemek bile oldukça uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda, oldukça ilginç bir tarihe sahip olan Kamboçya, kanlı bir geçmişe sahiptir.

Pexels
Vietnam 
 
   Güneydoğu Asya ülkeleri arasında en sevilen ülkelerden biri olan Vietnam, 2023 yılında ziyaret edebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotalarından biridir. Doğal güzellikleri ile herkesi büyüleyen Vietnam hem konaklama hem yeme içme hem de ulaşım açısından oldukça ucuz bir ülkedir. 

Pexels
Bali- Endonezya 
 
   Dünyanın en güzel adalarına sahip olan Endonezya, 2023 yılında gidebileceğiniz uygun yurt dışı seyahat rotalarından biridir. Özellikle Bali Adası ile tanınan Endonezya, doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini baştan çıkarmaya hazırdır. Oldukça ucuz bir ülke olması da uygun bir tatil geçirebilmeniz için birebirdir. 

Pinterest
Manila- Filipinler 
 
   Son dönemin popüler destinasyonlarından biri olan Filipinler, 2023 yılında ziyaret edebileceğiniz bir diğer uygun yurt dışı seyahat rotalarındandır. Özellikle kültür turu yapmayı sevenler için önemli bir ülke olan Filipinler, ucuz olmasıyla da tercih edilen rotalardandır. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?