Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
2023 Gelinlik Trendleri
Galia Lahav
STİL

2023 Gelinlik Trendleri

04 Kas 2022

Bu sezonun gelinlik trendlerinde; abartılı çiçek desenleri, mavi ve gri tonları, balon kollar, fit takım elbiseler ve transparan kumaşlar var. Kimi kesim bu sezon elbise seçiminde gelenekselleşirken, kimi kesim de modernleşiyor. Peki ya siz hangi taraftasınız?

2 Bardak
2022’de izlediğimiz 2023 sezonu gelinlik defilelerinde en çok göze çarpan şey, iddialı gelinlikler ile yeni isim yapmaya başlayan firmaların gelinlik koleksiyonlarına hızlı bir giriş yapması oldu. Elia Saab ve Monique Lhuillier gibi gelinlikleri ile piyasada son derece iddialı olan markalar, dudak uçuklatan balo elbiseleri ile geleneksel trendlere göz kırparken, diğer markalarda mini elbiseler ve renkli duvaklar gibi farklı modern dokunuşlar da göze çarpıyor. 

Kısacası 2023 her zevke göre gelinlik giyilebilecek bir sezon olacak. İşte karşınızda farklı zevklere hitap eden, pek geleneksel ve bir o kadar da modern bir gelinlik listesi. 

Emsale
Mavi Tonlar / Amsale 

Gelinlikte ve nedime kıyafetlerinde son derece iddialı bir marka olan Amsale bu sezon ilhamını doğadan ve romantizmden almış. Üstelik bu son derece romantik kıyafetlere de mavi dokunuşlar katmış. Bu sezon Amsale’nin gelinlik koleksiyonunda kullandığı mavi ve gri tonları, sezonun gelinliklerin renginin doğal ve pastel tonlara kaçtığını gösterir nitelikte.

Koleksiyonda, dantel yerine yaprak desenleri, eski prensesleri anımsatan kabarık kollar ve açık pastel maviler de var. 
Üstelik mavi veya gri renkli ve doğal esintiler içerek gelinlik furyasına bu sezon Nadia Manjarrez ve Ines Di Santo gibi New York Moda Haftasına ismini yazdıran markalar da eşlik etmiş. Siz olsanız mavi gelinlik giyer miydiniz?

Galia Lahav
Transparan Kumaşlar / Galia Lahav

Gelinlik trendlerine bakıp da Galia Lahav markasını görmeyeniniz yoktur. Bu sezon Galia Lahav, Mira Zwillinger ve Dana Harel gibi önce gelen gelinlik tasarımcıları gelinliklerinde tamamen saf, ince ve transparan kumaşlara yer veriyorlar.

Bazı tasarımcılar bu transparan kumaşlara kristal dokunuşlar veya Swarovski taşlar ekleyerek romantizmi biraz daha arttırıyorlar. Bizce vücuduna güvenenlerin tercih etmesi gereken son derece klas ve iddialı gelinlikler ortaya çıkıyor. Sizce?

THEIA
Asimetri / THEIA

2023 gelinlik trendlerinde dikkat çeken bir diğer parça ise asimetrik boyunlar oluyor. Genellikle soğuk havalarda tercih edilen boyun detaylı gelinlikler, göğüs, bacak veya sırt dekoltesi vermek yerine elbiseye hacim katmak isteyenler için ideal bir tercih gibi duruyor.

Asimetrik dekolte veren markaların başında ise, Anne Barde, THEIA ve Romona Keveza gibi trend gelinlik markaları geliyor. Bizce göze çok hoş geliyor.

Scorcesa
Takım Elbise / Galvan London 

Belki de bu sezon en çok şaşıracağınız trendlerden biri de, gelinliklerin etekli tasarımlardan fit takım elbiselere dönüşmesi olacak. Son yıllarda sayısı artan eşcinsel evliliklerin bunda payı olduğu kulislerde konuşulanlar arasında.

Geleneksel balo elbiselerini reddeden gelinler artık 2023 yılında, Galvan London, Scorcesa ve Safiyaa gibi ünlü tasarımcıların gelinlik kategorisinde resimde gördüğünüz gibi beyaz ve üzerine yapışan takım elbiseleri bulabilecekler. Bu takımların tercih edilmesinin sebebi ise düğünden sonraki aktivitelere rahatlıkla devam edilebilmesi olarak konuşuluyor. İki parçalı bu takım ile evlenmeye siz ne derdiniz?

LOVESHACKFANCY
Mini Gelinlik/ Peter Langner

Bu sezon mini gelinlikler de pek revaçta olacak.

O her dolapta görmeye alışkın olduğumuz hayat kurtaran siyah mini elbiseler, bu kez beyazlanıp dantelleniyor. Üzerine geçirilen duvakla da son derece tarz bir gelinlik oluyor. Gelinlik defilelerinde sıkça karşımıza çıkan mini gelinlikler 2023 yaz sezonuna damga vuracak gibi duruyor. Mini gelinlik modasını benimseyen tasarımcıların başında ise, Peter Langner ve LOVESHACKFANCY gibi gelinlikte önde gelen markalar geliyor. Bizce yaz düğünleri için son derece ideal ve enerji dolu görünüyor. 

Hermione De Paula
Abartılı Balo Elbiseleri / Elie Saab

Bu sezon, 90’lara dönüş moda! Bunların başında da o yılların balo elbiselerini andıran balon kollar geliyor. Düğünde abartmayı seven veya prensesler gibi hissetmek isteyenleri derinden yakalayan bu modayı endüstrinin önde gelen isimleri Elie Saab ve Monique Lhuillier gibi isimler takip etmiş.

Bir yanda minimal elbiselerden bahsederken bir yandan da böylesine abartılı elbiselerin moda olması bu sezon trendlerin ikiye bölündüğünü gösterir nitelikte.
Büyük düğünlerde tercih edilmeye başlanan ve kendisini balo kraliçesi gibi hissetmek isteyenlerin tercih edeceği gelinlikleri özellikle geleneksel tasarımcıların mağazalarında bulmanız mümkün. Son olarak, 2023 sezonunda, gelinlik elbiselerinde mini fiyonklar ile abartılı çiçek desenleri de görmeye hazır olun!

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?