ZOOM

2022’de Çıkması Beklenen Arabalar

05 Oca 2022

Hızlı ve öfkeliler buraya! Yeni bir yıl, beraberinde yeni birçok şeyi getiriyor elbette. 2021’in son saniyelerini yaşıyorken ve büyük bir heyecan içerisinde 10’dan geriye sayarken hepimiz yeni yıl dileklerimizi aklımızdan geçirmişizdir. Bizler bugün, yeni yıla “Merakla beklediğim arabanın çıktığını görmek istiyorum” diyerek girenlerin dikkatini çekmek istiyoruz. Zira çok yakın bir zaman içerisinde gerçekleşecek olan dileklerine biz de bir göz atalım dedik. Bakalım 2022 bize hangi inanılmaz modelleri tanıtmaya hazırlanıyor…

1.5 Bardak

Lotus Emira


Geçtiğimiz temmuz ayında tanıtımı yapılan Lotus Emira, her şeyden önce nefes kesen görüntüsü ile insanları cezbediyor. 2014 yılında Lotus tasarım başkanlığına atanan İngiliz otomobil tasarımcısı Russell Carrtarafından düşünülen model, görünüm açısından Evija elektrili hiper otomobil ile belli başlı benzerlikler taşıyor. Dikey LED farları, motor kaputunun her iki tarafında konumlanan havalandırmaları, derin deniz tarakları tasarımına sahip tamponları ve bagaj spoyleri ile Lotus, ‘işlevsel estetik’ kavramı ile tanıdığımız karmaşık görüntüsünü bu yeni modelde de koruyor. Heyecanla beklenen model, biri Evora ve Exige’de kullanılan 3,5 litrelik turbo şarjlı V6 motoru ve diğeri A45 S AMG modelinde kullanılan M139 kodlu, dört silindirli Mercedes motoru olmak üzere iki ayrı motor seçeneği ile geliyor.

Dış görünüşü ve performansının yanı sıra hem lüks hem de konforlu iç dizaynı ile beklentiyi ikiye katlayan aracın, heyecanla karşıladığımız yeni yılın bahar aylarına doğru çıkması bekleniyor.

Volkswagen ID Buzz


Volkswagen’in bu yıl, elektrikli ürünleri açısından kritik gelişmelerinin olacağı öngörülüyor. Özellikle ID serisini genişletme odaklı planlar yapan meşhur Alman otomotiv markasının bu yıl tanıtması beklenen ID Buzz konsept elektrikli minibüsü ile ilk olarak 2017 yılında tanışmıştık. Çok geçmeden, Volkswagen’in, 2020 yılında aracın testlerine başladığı söyleniyordu. Geçtiğimiz günlerde ise modelin soğuk hava testlerinin yapılmakta olduğuna dair bilgiler yayıldı. Araca dair henüz detaylı bir bilgi yok, ancak yılbaşına doğru yayınlanan bir tanıtım videosunda, uzun zamandır merakla beklenen modelin tasarımına kısa bir bakış sunulmuştu. Çıkış tarihi henüz belli olmasa da ilk olarak teker izlerini öncelikle Avrupa sokaklarına bırakacağı biliniyor. Bitmek bilmeyen bekleyiş neticesinde ID Buzz’a olan ilgi ve merakın her geçen gün artmakta olduğunu söyleyebiliriz.

Mercedes EQE


Mercedes’in yeni tamamen elektrikli sedanı EQE ile tanışmaya hazır mısınız? EQS’in içerdiği akıl almaz teknolojinin büyük bir çoğunluğunu, E-Serisi sedan boyutunda ve ucuz bir kombinasyon olarak huzurlarımıza sunmaya hazırlanan Alamn otomativ devi, beklentiyi her hecen gün daha da artırıyor. 90kWh pil, 650 km menzil, 170kW şarj kapasitesi, 292hp ile tek motor, arka tekerlekten direksiyon gibi birçok özelliği ile henüz adım attığımız yılda satışa sunulması planlanan arabanın başlangıç fiyatının da 65.000 euro olacağı söyleniyor. Tesla Model S’in en güçlü rakiplerinden biri olacağı söylenen Mercedes EQE, inkar edilemez performansının yanı sıra gerek afili dış tasarımı gerekse konforlu iç dizaynı ile beklentiyi fazlasıyla karşılayacak gibi gözüküyor.

BMW M3 Touring


2022 yılı için otomotiv sektöründeki beklentileri oldukça yüksek seviyelere taşıyan bir diğer markanın da BMW olduğu söyleniyor. Sektörün bir diğer gözde markası BMW, tarihinde ilk defa bir M3’ü station wagon’a çevirerek heyecanla bekleyen halka sunmaya hazırlanıyor. M3’ün muazzam performansını koruyarak nispeten daha kullanışlı bir gövde ile buluşacak olan bu yeni model, özellikle BMW tutkunlarının uzun süredir dile getirdiği M logolu station wagon talebine tatminkar bir cevap olarak geliyor. Ne diyelim, heyecan dorukta.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?