2022 Bozcaada Caz Festivali’ne Dair Her Şey!
Pinterest
KÜLTÜR/SANAT

2022 Bozcaada Caz Festivali’ne Dair Her Şey!

Deniz, kum, güneş, müzik ve ada… Türkiye’nin en prestijli caz festivallerinden biri olan Bozcaada Caz Festivali’ni daha yakından tanımak istemez misiniz? Sizler için hazırladığımız içeriğimizde Bozcaada’nın en güzel mekanlarından birinde, birbirinden farklı müzisyenlerle gerçekleşecek olan Bozcaada Caz Festivali’ni mercek altına aldık. Bu eğlenceli yolcuğun devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler.

Editör :Doğa Çardak
Yayın Tarihi :23 Haz 2022
Süre :2 Bardak

Pinterest
    2017 yılından beri her sene düzenlenen Bozcada Caz Festivali, bu sene de müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 26-27-28 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan festival, her sene olduğu gibi bu sene de Bozcaada’nın tarihi dokularından biri olan Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek. Bu sene 6. yılını kutlayacak olan Bozcaada Caz Festivali, şimdiden festival programını açıkladı. Festival, her ne kadar caz festivali olarak anılsa da pop, füzyon, etnik, balkan, funk ve özgür caz gibi alternatif müziklere de ev sahipliği yapacak. Festivalde yer alacak çağdaş sanat ve gastronomi etkinliklerinin de festivale, farklı bir renk katacağından eminiz. 

Pinterest
Bozcaada Caz Festivali Programı
 
26 Ağustos 2022 Cuma
 
   26 Ağustos Cuma günü başlayacak olan festival açılışını Almagest Quintet ile gerçekleştirecek. Gitarda Cenk Erdoğan, bas gitarda Eylem Pelit, perküsyonda Hamdi Akatay, piyanoda Tuluğ Tırpan ve davulda Volkan Öktem’in yer aldığı Almagest, dinleyicilerine kültleşmiş Türk müziklerini cazla buluşturan efsanevi bir müzik deneyimi yaşatacak. Daha sonra festival Shishani & Miss Catharsis ile devam edecek. İlk günün son sanatçısı ise hepimizin severek dinlediği Yeni Türkü olacak. 

Pinterest
27 Ağustos 2022 Cumartesi
 
   Festivalin ikinci gününde de bizleri, yine müzik dolu bir gün bekleyecek. 27 Ağustos Cumartesi günü festival, Dilan Balkay’ın müthiş yeteneğiyle müzikseverlere kapılarını açıcak. Gerek vokal gerekse trompette olan başarısıyla dinleyicilerine eğlenceli bir festival yaşatacağından eminiz. Festival, Fransız caz müzisyeni Guillaume Perret ve ünlü davulcu Volkan Öktem’in iş birliğiyle devam edecek. Bu iki müzisyenin yaşatacağı yoğun caz esintileri sonrası festival Max Plattner Trio ile devam edecek. Caz müziği pop kültürüyle harmanlayan Max Plattner Trio, müzikseverlere eğlenceli bir gece yaşattıktan sonra festivalin ikinci günü de sonlanmış olacak. 

Pinterest
28 Ağustos 2022 Pazar
 
   Festival son gününde kapılarını Hüsnü Şenlendirici ile açacak. Klarnete doyacağımız bir konserin ardından festival, Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel’in yer aldığı İki’yle devam edecek. Chill dance, chill electronic ve lounge jazz besteleriyle müzikseverlere eğlenceli bir konser yaşatacak olan İki’nin ardından sıra Fransız müzisyen Nout’a gelecek. Her ne kadar kapanış Nout ile olacakmış gibi düşünülse de festival, DJ setleriyle devam edecek. Fahranoise & Fecese, Harun İzer, Men With A Plan ve Sheb ile Bozcaada Caz Festivali müziğe doyacak. 

Pinterest
Festival Alanına Nasıl Ulaşım Sağlanabilir?
 
    Bozcaada’ya geldikten sonra Bozcaada Caz Festivali’ne ulaşmak oldukça kolay. Festival, Ayazma Plajı’nın hemen yakınında bulunan Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek. Festival alanına dilerseniz özel aracınızla dilerseniz de şehir merkezinden kalkan minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bozcaada Caz Festivali dolayısıyla festivale özel ayarlanan minibüs saatleri sayesinde festivale tam zamanında ulaşabilirsiniz. Festival alanına ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise taksi. Adada kalacağınız süre boyunca bir taksiyle anlaşarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Adanın neresinde olursanız olun taksi çağırabileceğinizi de unutmayın!

Pinterest
Festival İçin Yanımda Ne Bulundurmalıyım? 
 
   Öncelikle festival için rahat kıyafetler giyinmenizi öneririz. Ada, konumu dolayısıyla gündüzleri çok sıcak olsa bile gece serin olabilir. Bu yüzden yanınıza muhakkak ince bir hırka almanızı öneririz. Bunlar dışında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını gerek festival alanı içerisinde gerekse festival alanının dışında kolaylıkla karşılayabilirsiniz. İyi eğlenceler. 

Yukarı Kaydır