Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
2022 – 2023 Sonbahar Kış Güzellik Trendleri
Vogue Runway
STİL

2022 – 2023 Sonbahar Kış Güzellik Trendleri

10 Eyl 2022

Henüz sonbahar tam olarak kendini göstermemiş olsa da yepyeni bir sezona merhaba demek üzereyiz. Her yıl olduğu gibi moda ve trendlerden saç, makyaj ve tırnaklar da nasibini aldığı için bugün sizlerle 2022 – 2023 Sonbahar Kış mevsiminin modasını paylaşmak isterim. Eğer siz de saç modelinizi değiştirmek ya da renginde yeni bir ton yakalamak, yeni makyaj trendlerini öğrenmek ya da tırnak modası hakkında bilgi alıp uygulamak isterseniz sonbahar ıkş saç, makyaj ve tırnak trendlerini incelemeye başlıyorum.

2022 – 2023 Saç Trendleri


2022 – 2023 saç trendleri için ilham alacağımız podyum görünümlerinden özellikle saç renkleri için 3 çarpıcı renk öne çıkıyor. Bu da hem esmer hem sarışın hem de farklı olmak isteyenler için bir fırsat doğuruyor diyebilirim. Birçok tasarımcı kolay ve rahat kullanımlı saçları podyumda sergilerken, bazı tasarımcılar bizi uğraştırmak için ellerinden gelini ardlarına koymadılar. Hatta öyle bir saç kesimi var ki, nefret mi etmeliyiz yok belki de sevmeliyiz, karmaşasında bırakacak bizi. İşte size 2022 2023 sezonunun popüler saç trendleri...

Pinterest

Saç Renkleri


1. Koyu Renkler


Doğuştan koyu renk bir saç rengine sahipseniz ve yıllar içinde sarıya kadar açılma durumuna gittiyseniz özünüze dönme zamanı geldi sevgili hemcinslerim. Çünkü sonbahar kış moda trendlerinin yer aldığı podyumlarda şahit olduk ki koyu renk modası bağıra çağıra bu yılın en önemli saç trendlerinden biri benim dedi. Modellerin saçlarını olduğundan bir veya iki numara koyultan tasarımcılar artık kendi rengimize dönmemizi hatırlatıyor olabilirler. Eğer renk konusunda kararsız kalırsanız Chanel, Prabal Gurung, Fendi ve Simone Rocha podyumlarındaki modellerin saç renklerinden ilham alabilirsiniz.

Pinterest

2. Kirli Sarı


Sarışınlık bu sezon pek trendler arasında olmasa da Barbie ruhu moda dünyasında oldukça popüler olduğun için kirli sarı saç rengi ile saç trendlerini yakalayabilirsiniz. Gerçek bir sarışın değilseniz ve sarı saçın size daha fazla yakıştığını düşünüyorsanız yavaş yavaş saçınızı açmaya başlayacaksanız kirli sarı denilen saç rengi ile hem saç trendlerini yakalayabilir hem de geçişinizi azar azar yapabilirsiniz. İlham almak için Halpern ve Valentino podyumlarına göz atabilirsiniz.

Pinterest

3. Kırmızı Tonları


Bu sezon sadece doğallığa dönüş yok aynı zamanda farklı olmak yaradılışlarında olanlar için de tasarımcıların poyumları alev alev yaktığını belirtmek isterim. Özellikle kızıl, kırmızı, patlıcan moru da dahil olmak üzere kırmızı saç rengi trendi aldı başını gitti. İster renk çizgileri ile dans edin isterseniz de tüm saçınızı kırmızı yapın! Seçim sizin çünkü bu yıl kırmızı tonlarla saçlar ışıl ışıl olacak.

Pinterest

Saç Kesim ve Stilleri


1. Islak Saç Modası


Yaz aylarının en rahat saç modeli olan yıka ve çık saçlar, bu sonbahar da popülerliğini koruyacak. Tek farkı kendi kendine kurumayacak, hatta hiç kurumayacak. Siz ister toplu olarak isterseniz de açık halde ıslak model saç trendine uyabilirsiniz. Bu yıl ıslak görünümlü saç modeli kafa derimizi dondururcasına bizi esir alacak gibi görünüyor.

Pinterest

2. Ense Topuzu


Balerin topuzu adı verilen ense topuzu bu yıl da podyumda gezindiğine göre yeni mevsimde sadece özel davetlerin saç modeli olmayacağını bilmenizi isterim. Derli toplu ya da hafif dağınık bir şekilde toplatmak tamamen sizin seçiminize kalıyor. Sonbahar Kış modası podyumlarında Lanvin’den Jil Sander’a, Prada’dan Saint Laurent’e kadar oldukça fazla tasarımcının modellerinin saçlarında zarif topuzlara rastlayabilirsiniz.

Pinterest

3. Alçak At Kuyruğu Modelleri


Ak kuyruğu saç modeli zamansız bir saç şekli olmasına rağmen 2022 2023 sonbahar kış sezonunda tasarımcılar sanki ilk defa böyle bir saç modeli ile karşılaşmışlar gibi bu alçak ay da ensede at kuyruğu saç modelini oldukça sofistike bulduklarını açıkladılar. Saçlarınızın düz, kıvırcık ya da kabarık olması fark etmez. Tek yapmanız gereken toplanılan yere kadar olan saçlarınızı sımsıkı toplatmak.

Pinterest

4. Örgülü Saç Modası


Saçlarınızın bozulmadan yapıldığı şekilde kalmasını istediğinizde yaptırmanız gereken sımsıkı örgü modeller yeni sezonun en hit saç trendlerinden biri oldu. Popülerliğini hiç kaybetmeyen örgülü saç modelleri sonbahar kış aylarında dağınık örgüden sımsıkı örgü modellerine kadar her tarza hitap edecek. Küçükken annelerimizin yarım toplayıp ördüğü saç modeli ise bizi geçmişe götürmekle kalmayacak, romantik bir hala bürünmemizi sağlayacak

Pinterest

5. Uzun Saç Bob Kahkül


2023 kış mevsiminde saç modelinde bir çılgınlık yapmak isteyenler için tasarımcılar ele ele verip hem uzun hem de kısa saç şeklini aynı anda trendler arasına sokmayı başardı. Bu saç şekli önden ilk bakışta bob saç modeli olarak algılansa da yan taraftan görüldüğündeyse uzun saç olarak da tanımlanabilir. Ne kadar böyle bir saç trendine ayak uydurabilirsiniz bilemiyorum ama bu sonbahar bilmeniz gereken saç trendlerinden biri de uzun saç ve kısa bob kahkül modasının gerçekten var olduğudur.

2022 – 2023 Tırnak ve Oje Trendleri


Bakımlı olmanın göstergelerinden bir olan tırnaklar bu yıl biraz cesur ve çılgınlıklara sürükleyecek bizi. Özellikle parlak ve taşlı tırnaklar en sade ve minimal kadınları dahi baştan çıkaracak gibi görünüyor. Elbette sadeliğinden taviz vermeyenler için de bu yıl tırnak ve oje trendleri bulunuyor. Uzun lafın kısası işte size 2022 2023 sezonunun popüler tırnak ve oje trendleri...

Pinterest

Tırnak Şekli Modası


1. Upuzun Tırnak Modası


Uzun tırnak dendiğinde geçmişte sadece biraz uzun tırnakları algılardık. Upuzun tırnaklar sadece çizgi film ve filmlerdeki cadılar özgüydü. Fakat moda ve trendler evrildiği için artık cadı tırnakları olarak anımsadığımız tırnak şekli günümüzde kullanabilene upuzun tırnak modası olarak sunuluyor. Upuzun tırnak trendi badem, kare ve yuvarlak şekillerde de kendini gösteriyor.

Pinterest

2. Kare ve Kısa Tırnak Trendi


Modası hiç geçmeyen ve birçok kişinin vazgeçilmezi kısa ve kare tırnak şekli 2023 kışında ellerimizi güzel göstermeye devam edecek. Hem bakımı hem de yapımı kolay olan kısa ve kare tırnaklara podyumlarda fazlasıyla rastladık. Sade bir tarzınız varsa ve uzun ve renkli tırnaklar size uzaksa sizin trendiniz kesinlikle kare tırnaklar olacak.

Pinterest

Tırnak Renkleri Modası


1. Gümüş Renk Tırnaklar


Sonbahar renklerine bu bahar ve kış biraz veda etsek hiç fena olmaz ne dersiniz? Çünkü metalik tonlar ve gümüş renkler 2022 sonbaharında elllerimizde dans edecek. İster pırıltılı isterseniz sadece tek renk ve mat olarak deneyebilirsiniz. Gümüş renk tırnak trendi inci ya da taş süslemelerle de harika görünecektir.

Pinterest

2. Açık Renk Tırnak Modası


Neyse ki sade, şeffaf ve ojesiz tırnakları seven tasarımcılar da var ki 2022 – 2023 sonbahar kış tırnak ve oje modası içinde açık renk trendini görebiliyoruz. Herkes çılgın olmamalıdan yola çıkan tasarımcılar bize sadece manikür yaptırabilmenin de artık trend olduğunu kendi podyumları ile haber verdi.

Pinterest

3. Süslü Tırnak Modası


2023 kış ayları detaylarda boğulacağımız bir yıl olacak. Özellikle süslü tırnaklar bu sezon her ele uğrayacak ve denemeyen kalmayacak gibi görünüyor. Mücevher, taş, inci, dantel gibi birbirinden farklı materyallerle tırnaklarınızı süslemeye hazır olmanızı tavsiye ediyorum.

Pinterest

4. İki Renk Tırnak Modası


Fransız manikürünün doğal ve temiz görünümü yerini renkli ve eğlenceli tasarımlara bıraktı. Renk paleti oldukça geniş olan iki renk tırnak modasını podyuma çıkaranların başında Halpern, Kim Shui ve Peter Do geliyor.

2022 – 2023 Makyaj Trendleri


Moda haftaları sadece kıyafet modasını değil aynı zamanda saç ve makyaj trendlerini de içerdiği için modellerin makyajları hep dikkatimizi çeker. Hatta makyaja merakı olanların podyum makyajlarını özellikle takip ettiğine de eminim. İşte o podyumlardan bu yıl bize gelen göz, dudak ve yüz makyajı trendleri arasında 60’lı, 80’li, 90’lı yıllar fazlasıyla popüler bilginiz olsun. İşte size 2022 2023 sezonunun popüler makyaj trendleri...

Pinterest

Göz Makyajı Trendleri


1. Pembe ve Mavi Far Trendi


Pembe ve mavi far göz trendi bizi geçmişin renkli makyajlarına götürecek. Barbie ruhunun moda dünyasındaki etkisinden olsa gerek pembe renk fazlasıyla trendler arasındaydı. Fakat dikkatli bakmayan gözler podyumda modellerin makyajına da pembe rengin hakim olduğunu gözden kaçırmış olabilir. Böyle olsun istemediğim için şimdiden nude tonların hakim olduğu makyaj paletine pembe ve tonlarını eklemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü pembe renk dumanlı göz makyajı, ve pembe eyeliner yeni sezonda sıklıkla rastlayacağımız göz makyajı trendi olacak.

Pinterest
Mavi far ise göz makyajında genellikle renkli gözlü kadınların tercihiyken bu sezon herkesin makyaj çantasında yerini alacak gibi görünüyor. 60’lı yılların göz makyajı stillerinde fazlasıyla tanık olduğumuz mavi farlar podyumda yer alan ezici bakışları ile sizi de ikna edecek gibi görünüyor.

Pinterest

2. Eyeliner Trendi


Eyeliner olmadan makyaj trendi asla olmaz. Fakat bu sezon eyeliner trendi herkesi mutlu edecek gibi görünüyor. Çılgın makyaj sevenler için grafik eyeliner, daha sade eyeliner seven makyaj tutkunları içinse doğal kanatlı eyelinerlar revaçta olacak.

Pinterest
Makyajı bir sanat haline getirenler için sade makyajı hareketlendiren grafik desenli eyeliner trendi sezonun en çarpıcı modası olmaya aday. Genellikle siyah ve pembe eyeliner üzerinde duran tasarımcılar grafik eyeliner çizimi ile bazı podyumlarda dikkatleri elbiselerden makyaja kaydırdı.

Pinterest

Dudak Makyajı Trendleri


1. Parlak Dudaklar


Müjde! Aşk-ı Memnu Nihal karakterinin dudakları geri dönüyor! Her ne kadar uzun yılalrdır dalga geçtiğimiz parlak dudaklar 2022 sonbahar makyaj trendleri arasında yerini aldı. Parlaklık dozunu siz ayarlayabilirsiniz, çünkü podyumlarda hafiften yoğun parlaklığa kadar geniş bir skala vardı ama parlak dudak trendine uyum sağlamak istiyorsanız siz yine de yeterince parıldadığınızdan emin olmalısınız.

Pinterest

2. Koyu Renk Ruj Modası


Cesur renklerde ruj kullanmayı seven kadınlar 2022 – 2023 sonbahar kış dudak makyajı trendleri sizin için diyebilirim. Çünkü yeni sezon size ruj renklerinden siyahtan bordoya, lacivertten mor renge kadar geniş yelpaze sunuyor.

Pinterest

3.Parlayan Yüz Makyajı Trendi


Bu yıl Fransız kadınlarının yılı! Fransız kadınlarının vazgeçilmezi olan kırmızı ruj herkesin makyaj dolabında bulunan bir renk olduğu için trendler arasında olmasına rağmen bu listeye almadım. Fakat Fransız kadınlarının en fazla önem verdiği şey olan nemli ciltlerini listeye almasaydım 2022 – 2023 sonbahar kış makyaj trendlerini eksik hazırlamış olurdum. O nedenle bilmenizi isterim ki bu sezon nemli ve parıldayan ciltler öne çıkacak. Eğer ne yaparsanız yapın yine de kuru bir cilt yapısına sahipseniz bir an önce ışıltılı makyaj yapmayı öğrenmenizi tavsiye ediyorum.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?