2020'de Oğlakları Neler Bekliyor?
ASTROLOJİ

2020'de Oğlakları Neler Bekliyor?

2020, 7. eviniz olan ilişkiler konusunda oldukça önemli gelişmeleri de beraberinde getirecek. Duygusal hayatınızda oldukça önemli açılar yakalayan Temmuz ayı, sizler için aşk konusunda şanslı bir dönem. İkili ilişkilerde yaşayacaklarınız beklentilerinizin de üstünde olacak. Evli Oğlaklar için, beraberlikte sorumluluğun arttığı ve genellikle bu sevginin memnuniyetini test edeceğiniz bir yıl olacak. İş hayatında zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu zorluklar maddi problemleri artırsa da yıl sonuna doğru daha ferah günler sizleri bekliyor.

Editör :Tuğba Özer
Yayın Tarihi :06 Nis 2020
Süre :2 Bardak

İki Güneş ve dört Ay tutulması yaşayacağımız yeni yıla, Yengeç burcundaki Ay tutulmasıyla merhaba diyorsunuz. Bu tutulma, özellikle sizler için sert ve tehlikeli olabilir. Tutulma esnasında burcunuzda kavuşumda bulunan Satürn-Plüton ciddi anlamda negatif etkiler yükleyebilir, dikkatli olmalısınız. 5 Haziran’da yaşayacağımız Yay burcundaki Ay tutulması ise, sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz konuları gündeme getirebilir. Korkularınız, endişeleriniz ve fobileriniz bu tutulmada tetiklenebilir. Bu tutulmayı 21 Haziran’da yaşayacağımız Güneş tutulması takip ediyor. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa, mutlu günlere ve sürprizlere hazır olun. Yalnız olanlar için yeni birileriyle tanışmak adına, bu dönem doğru aralık diyebiliriz. Yılın üçüncü Ay tutulması, 5 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek. Aile içinde gerginlikler yaşanabilir. Ailenizde geçmişteki yaraların tekrardan gündeme gelmesi canınızı sıkabilir. 30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, zorunlu harcamalar nedeniyle maddi anlamda sıkıntılı bir sürece sizleri sürükleyebilir. Temkinli olmanız sizin yararınıza olacaktır. 14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan yılın son Güneş tutulması da geçmişi tamamen arkanızda bırakıp önünüze bakmanız konusunda sizi destekleyecek.


2019’u sadece üç Merkür retrosuyla atlatmışken, 2020’de oldukça yoğun bir retro dönemi bizleri bekliyor. Merkür, Venüs ve Mars sosyal gezegenler olduğu için bizleri daha çok etkiliyor. Merkür bu sene yine üç gerileme ile bizleri sınayacak. Özellikle radikal kararlar almaktan bu dönem kaçının. 17 Şubat-20 Mart arasında ilk gerilemesini yaşayacak olan Merkür, bu dönemde dikkatinizin dağınık olmasına sebep olabilir. Planlarınız konusunda kontrolcü olmanızda fayda var. 18 Haziran-20 Temmuz arasında ikinci kez gerileme dönemine girecek olan Merkür, ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Herhangi bir yargıya varmadan önce karşınızdakini iyi dinlemelisiniz. Son Merkür gerilemesi ise 13 Ekim-3 Kasım arasında yaşanacak. Finansal işleriniz bu dönemde ağırlaşabilir. Aşkın gezegeni olan Venüs ise, 13 Mayıs-25 Haziran arasında retro dönemine giriyor. Bu dönemde çalışma hayatınızdan memnun değilseniz, herhangi bir karar vermeden önce maddi anlamda kendinizi garanti altına almaya çalışmayı unutmayın. Mars, 10 Eylül-14 Kasım arasında retro yapacak. Bu dönem de, özellikle fiziksel zorlanma gerektirecek aksiyonlardan olabildiğince uzak durun.


AŞK

 

10 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ikili ilişkilerinizi ön plana çıkaracak. Bu dönemde aşk hayatınızda yolunda gitmeyen şeyleri düzenlemek isteyeceksiniz. Mevcut ilişkinizi veya ilişkilerinizin içerisindeki tutumunuzu gözden geçirerek daha doğru hareket etmeye niyetleneceksiniz. Partnerinizle bu konu hakkında iletişim kurarak ilişkinizi ileriye taşımak adına belki yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Evli olanlar için evliliğinizi sarsacak dış müdahalelerle karşılaşabilirsiniz. Bu müdahalelere karşın gerilmek yerine eşinizle bir olup üstesinden gelmeyi deneyebilirsiniz. 9 Eylül tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek olan Mars retrosu, duygusal evinizde ara sıra zorlanmanıza neden olabilir. Bu dönemde daha çok kendinizi güvende hissetmek isteyebilirsiniz. Sosyal çevrenizin hareketlenmesiyle yeni insanlarla tanışabilir, bu esnada başkalarından etkilenebilirsiniz.


KARİYER

 

2020 yılında Jüpiter burcunuzda Plüton ile buluşuyor. Bu kavuşma iş hayatınız için karşınıza büyük fırsatlar çıkarabilir. Ciddi kararlar vermek zorunda kalabilir ve olumlu geri dönüşümler alabilirsiniz. Yükselmek ve başarılı olmak bu sene geçtiğimiz yıllara nazaran biraz daha zorlayıcı olabilir. Kader döngüsü içerisinde zorlanan iş hayatınızda, çabalarınızla başarıyı elde edebilirsiniz. 17 Aralık’a kadar Satürn’ün Kova burcundaki konumu nedeniyle, iş hayatınızda çıkmazlar yaşayabilirsiniz. Satürn ve Plüton’un kavuşumu da sizin burcunuzda gerçekleşecek. İş hayatınıza dair büyük değişimler yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan fırsatları ve teklifleri uzun uzadıya değerlendirmek sizin yararınıza olacaktır. 22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle 2. evinizde hareketlilikler meydana gelecek. Bu sayede maddi açıdan rahatlayacak ve kendinize güvenli bir alan oluşturabileceksiniz.

 

SAĞLIK

 

2020 yılı içerisinde bünyenizin size verdiği sinyalleri hafife almayın. 5 Mayıs tarihinden itibaren 12. eviniz olan sağlık konularınıza odaklanmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 9 Eylül’de gerçekleşecek olan Mars retrosu döneminde dikkatsizliğinizden dolayı kazalar yaşayabilirsiniz. Genel olarak yıl boyunca sağlığınızı çok fazla tehdit eden hastalıklar gündeminizde bulunmayacak.

Yukarı Kaydır