Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

16-22 Ocak Haftalık Burç Yorumları

16 Oca 2023

Haftaya Ay Akrep burcundayken giriş yapıyoruz. Bu da demek ki sezgilerimiz ayakta ve bir nebze görünenlerin altına araştırıp karıştırma eğiliminde olabiliriz. Akrep sezgilerini doğru kullanmak için, aklımızı ‘kim ne demiş neden demiş’ ile karıştırmak yerine oturduğumuz yerden kalbimizi inceleyip sezgilerimizin cevabını beklemek yeteneklerimizi kullanmamıza yardım eder. Zihinsel enerjimizden de tasarruf ederiz. Haftanın süper haberi, hafta ortasında Merkür gerilemesinin düzelmeye başlaması! Artık planlarınızı eyleme dökmek ve tam tempo çalışmak, alacakları almak için hazırlanabiliriz… Diğer astrolojik önem notlar ise; Güneş’in Kova’ya geçmesi ve hemen ardından, Kova Yeni ayı ile gökyüzünün Kova’ya pekişmesi! Kovalara iyi ki doğdunlarımız giderken; Kova etkisinin gökyüzünde tınlattığı ‘vizyon, mantık, dostluk ve fütürizm’ aklımızdan yüreğimize akıp bizi hiç tahmin etmediğimiz ‘daha iyimize’ getirmeye hevesli. Tabii, bunlar genel etkiler... Haftanın size özel etkilerini öğrenmek için öz burcunuzla birlikte Yükselen Burç yorumlarınızı da okumayı unutmayın!

5.5 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Haftaya başladığınızda elinizden bir şey kaçırmamak üzere içten yanmalı bir ruh halinde hissedebilirsiniz. Olmazsa olmazlarınızı yakınınızda tutup, haftayı rahatlamak tabii ki elde olan bir seçenek. Güneş’in Kova’ya geçişi, şimdiye kadar planladıklarınızı çevrenize yaymak ve fikir kolekte etmek için güzel. Aynı zamanda ne yapmak istediğiniz belirginse işlerinize uygun insanları etrafınıza toplamak da güzel bir opsiyona dönüşüyor. Merkür’ün geri hareketinin bitmesi, hafta sonuna doğru düşüncelerinizin daha da netleşmesini sağlayacağından artık bunlardan bahsetmek ve faaliyete geçmek için sizi tutan bir şey yok. Kova Yeni ayı ile hayatınıza çekeceğinizi insanlar konusunda daha seçici ve bu kişilerin işinizle de uyumlu olması isteğinde olabilirsiniz. Acele ve impulsif davranışlardansa, ne istediğinizi kalbinizden de görmeye çalışın deriz. Koç ve Yükselen Koç için şanslı dönemler, ne isterlerse çekerler… peki gerçekten ne istediğinden eminler mi?

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Haftaya aklınız, duygu dünyanızdayken ve ikili ilişkilerinizdeki tavrınızda/size karşı tavırlardayken uyanıyorsunuz. Bir partneriniz varsa ona daha çok odaklanmak ve onu önceleyerek kendinizi düşünmek bir eğiliminiz olabilir. Dengeli kaldığınız müddetçe ilişkinizi geliştirmek için güzel bir fırsat olabilir. Hayat felsefeniz ya da bu kurguda düşündükleriniz 2-3 haftadır sekteye uğramış gibi hissediyorsanız, güzel haber, Merkür retro hareketten çıkarak bu alanlarınızdaki ikilemleri ve enerji teklemelerini de rahatlatıyor. Artık dimağınız daha rahat ve harekete geçmek için astrolojik olarak güzel bir zaman. Yeni ay dileklerinizi hazırlayın, çünkü bu Yeni ay sizin vizyonunuzu parlatabilecek ve hedefleriniz konusunda kararlı ve sabit hissedersiniz. Siz tuttuğunuz sürece tutan bir dilek olabilir bu. Hayattan gerçekten ne istediğinizi düşünün ve haftayı böyle tamamlayın deriz. 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Haftaya iş ve iş arkadaşlarınız konusunda hassas düşünürken uyanabilirsiniz. Buradaki enerjileri kontrol edebilmek ve genelin hayrını düşünerek kendini biraz geride tutmak, sezgileri duymak açısından iyi bir strateji. Finansal gücünüzü kullanmak yaklaşık bir aydır sizin ön planınızdaydı. Şimdilerde ise bu gücü katı bir sistemle değil, felsefeyle işlemeye çekiliyorsunuz. Hiç düşünmediğiniz şeyler aklınıza gelebilir ve sizi ummadığınız şekilde rahatlatır. Büyük atılımlar için ufacık bir taşın önünüzden çekilmesine ihtiyaç duyduğunuzu gördüğünüzde kendinize de şaşırabilirsiniz. Hafta sonuna doğru büyük resimdeki hayalleriniz ve inandığınız yol aydınlanır. Bu vadede cumartesi günü Kova Yeni ayında aklınızdan değil, vizyonunuz ile kalbinizden geçen dileği araştırın. Dilediklerinizin gerçek olması için aklınızı bir nebze aradan kaldırmanız, sezgilerinize kulak açmanız gerek. Bunu yapabilir misiniz?

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

Kalbinizin keyifle dolduğu bir haftaya başlıyorsunuz. Hoşunuza giden ruh haliniz sizi daha yükseltir, bu dönem buna gerçekten ihtiyacınız vardı zaten. Hayat enerjiniz hem derin hem de yüzeyde de gürleyen bir yerden akıyor. Haftaya bu enerjileri doğru ve sakince dönüştürerek başlamak tüm haftayı alır götürür ve sizi arkasından coşkusuyla sürükler. İkili ilişkilerdeki kafa karışıklığınız ve fazla düşünme haliniz Merkür retrosunun bitişiyle sönümlenmeye başlıyor. Çarşamba gününden itibaren yavaş yavaş kafanızın rahatladığını hissedersiniz. Sizin derin bir ‘oh’ çekmeniz tüm Zodyak’ı rahatlatacak. Cumartesi günü ise bir Kova Yeni ayı etkisi ile Kova’lanmaya başlayan gökyüzü bu etkinin bayrağını iyiden iyiye göğe çıkarmaya başlıyor. Yeni ay dileklerinizi, yatırımlarınızda ortaklarınızla eşit yerlerden konuşmak ve derinlemesine bir dengeye ulaşmak için yapabilirsiniz. Kaldı ki; cumartesiden sonra takip eden yaklaşık bir ay boyunca gündeminiz bunlar olacak.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Haftaya derin bir başlangıç yapıyorsunuz. ‘Ben neden bu hayattayım’ diye haftaya başlamak yerine, hislerinize odaklanırsanız, yani aklınızı mümkün mertebe susturup kalbinize bakarsanız gündelik hayat dönüşü içerisinde kendinizi daha merkezli ve farkındalığı yüksek bulabilirsiniz. Bir süredir iş hayatınızda ve iş arkadaşlarınızla kafanızdaki sistemdeki gibi tıkır tıkır bir his hissetmiyorsanız, bu hissin yavaş yavaş sönümlenmeye başlayacak olması Aslan ve Yükselen Aslanlar için güzel bir haber. Aklınızdaki düğüm çözülüyor ve gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Cumartesi günü Kova Yeni ayı sizin ilişkiler alanınızı tınlatıyor. Hayattan istediğinizi, kendinizi romantik aleminizde veya ikili ilişkilerinizde daha iyi ifade etmek ve iletişim kurmak olarak görebilirsiniz fakat bu sadece görünen yüz. Sizi cumartesinden itibaren esas yükseltecek olan, ikili ilişkilerinizin geleceğini bugüne getirebilmek ve riskli gibi görünse de vizyoner davranmak olacak.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Haftaya ‘kendimi nasıl daha iyi anlatırım’ diyerek başlıyorsunuz. Bu konuda sezgilerinize güvenmek, nezaketi elden bırakmama filtresiyle gözünü yumup konuşmak bile Başak ve Yükselen Başakları doğru laflar söylemeye itebilir. Sadece yanlışlıkla fazla iğneleyici olmamaya çalışın. Yaklaşık 3 haftadır eğlencenizi ve belki ne kadar eğlendiğinizi bile planlamaya çalışmış olabilirsiniz. Fakat, eğlence ve hayat coşkusu hesaplardan daha derin yerlere dayanır. Neyse ki, Merkür retrosunun bitişi sizi daha gönlünüzce kreatif olmaya ve detaylarla daha kolay ilgilenmeye çekiyor. Gökyüzü Kova’dan Oğlak’a dönüyor. Bu dönüş ile yaşam enerjinizi iş hayatınızda vizyoner ve oturaklı bir yerden konuşmaya ve kullanmaya çekiliyorsunuz. Siz ‘bu yeter mi acaba?’ diye düşünseniz bile, aslında yeterinden fazlasını yaptınız. Şimdi bunları kararlılıkla aydınlatma zamanı. Yeni ay dileklerinizi, iş hayatınızda vizyonunuzu berrak ve kararlı bir şekilde ortaya koymaya tutabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Haftaya finansal sınırlarınızı, keza güvenli alan sınırlarınızı da korumaya almak isteyeceğiniz bir dürtüyle başlıyorsunuz. Elinize giren ve elinizden çıkanlar sizi rahat hissettiriyor mu? Verdiğiniz kadar alabilmeniz için nasıl bir strateji lazım? Bu soruları pazartesi kalbinize atın ve demlendirin deriz, cevaplar gelecek. Uzun süredir etrafta köklerini arayan bir ağaç gibi dolaşıyor olabilirsiniz. Bu konuya fazla kafa yormanın tadınızı kaçırdığınızı görmüşsünüzdür. Güzel haber, ailenizle olan ya da dünyayla olan bağlarınızı yeterince düşündüyseniz Merkür gerilemesi bitiyor ve kafanız bu konularda rahatlıyor. Cumartesi günü de Kova Yeni ayının etkisiyle, yaratıcılığınızı gelecek planlarınızla birlikte düşündüğünüzle en iyi sonucu nasıl sağlayacağınıza ışık yakıyor. Kalbiniz hayat vizyonunuzda, Güneş buradan doğuyor, aklınız ise bunları sistematik bir şekilde değerlendirmek istiyor. Bütün hepsini birleştiren incecik bir strateji kurup eylem planlarınıza geçebilirsiniz. Kendinize güvenin!

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Haftaya kendinize derinleşerek başlıyorsunuz. Bu enerjiyi ben-merkezinden tutsanız da bencil olmamak ve duygu dünyanızın kösteğiniz değil, haftanızın pusulası konumunda zamanı ve onun hissettirdiklerini daha net görerek alabilirsiniz. Bir süredir iletişim becerilerinizde fazla düşünmekten kaynaklı bir gerileme sezinliyorsanız çarşambadan sonra bu etki gitgide hafiflemeye başlayacak. Kelimelerinizi seçmekten öte, sezgilerinizle konuşmaya geri dönebilirsiniz. Hafta sonu itibarı ile gökyüzü iyiden iyiye Kova enerjisine döndüğümüzü hissettiriyor. Bu, net ve yeri geldiğinde marjinal bir mizaçla otantik özünü ortaya koymak için bir fırsat. Aynı zamanda evinizin içinde ve size ev hissi veren yerlerle de kurduğunuz bağ gündeminiz haline geliyor. Hafta genelinde iletişimlerinizle etrafınızı baskıya almaya eğilimlenebilir ya da söylenilenlerin ağır geldiğini düşünebilirsiniz. Unutmayın, baskı dışarıdan değil, içeriden gelir. Rahatlığınızı koruyabildiğiniz sürece baskı kurmaya ya da bunu hissetmeye ihtiyacınız olur muydu?

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Haftaya iç dünyanızdan uyanıyorsunuz. Buna fazla tutulmak sizi günlük hayattan geri tutabilir ya da bu enerjiyi alıp cebinize koyup, gününüzü daha derin geçirebilirsiniz. Tabii bunu denemek için biraz yavaşlamaya ihtiyaç var. Bir süredir kendinizi tam dengede ya da evinizde bile rahatsız bir halde hissediyor olabilirsiniz. Bir şeyleri değiştirmek, ev ve finans kaynakları hakkında değişimlere gitmek yeni şeyler almak ve atmak da yetmemiş olabilir. ‘Peki ne lazım?’ derken, yavaş yavaş bu hissin uçuştuğunu ve kafanızın rahatladığını hissedebilirsiniz. Sınırlarınız daha net, haliyle hisleriniz de alıştığınız sistem içerisinde rahatlığına eriyor. Cumartesi günü Kova evinde gerçekleşecek Yeni ay ise; sizin konuşkan ve yumuşak tavrınızı harekete geçiriyor. Sosyal medyanızın canlanmasını istiyorsanız bunun başlangıcını cumartesi ya da pazar günlerine çekebilir ve görünürlüğünüzü tam potansiyeliyle doldurabilirsiniz. Konuşmalarınız akıcı, çevrenize coşku getiriyorsunuz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Haftaya duygu dünyanız; çevreniz, dünya ve ülke haberleri ya da bilimum dış kaynakların görüşlerine yoğunlaşmış bir halde bulabilirsiniz. Hafta sonuna kadar Güneş Oğlak’ta ve Plüton da sizin burcunuzda. Bir yandan da çarşamba günü Merkür gerilemeden çıkmaya adımlanıyor. Bu alanda bir U dönüşü yapacağı için, iletişiminizde sivrilme ve çevrenizi domine etme gibi bir dürtüye kapılabilirsiniz. Soğukkanlılığınızı koruyarak, samimi isteklerinizin gücüne yaslanarak kırıcı olmadan hakimiyet sağlamanız mümkün. Derinden bir ton takınarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Cumartesi günü Kova Yeni ayı, Oğlakların finansal alanında ve evdeki rahatlığıyla rezone. Yeni ay dileklerinizi ve kararlarınızı paranızı artırmaya ya da yeni kapılar açmak üzerine tutabilir ve bu alanların nasıl da size açıldığını fark edebilirsiniz. Aynı zamanda bu dileklerin huzurunuz için çalışmasına da dikkat edin deriz…

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Haftaya gelecek planlarınızın ve kariyerinizin duygu dünyasındaki ekosunu duyumsayarak başlıyorsunuz. ‘Gerçekten bu gerekli mi?’ sorgunuz, sadece samimiyetle sorduğunuz bir soru olsun ve rastlantısal gelen cevapların gerçekten size neyin gerekli olduğunu göstermesine izin verin. Üç haftadır iç dünyanızla ve hakim olamadığınız konularla aklınız bulanmış olabilir. Merkür hafta ortasında düz seyrine devam etmek üzere devinimde. Mental açıdan kendinize yüklenmezseniz, aklınızdaki bulutların nasıl hafifleyerek dağıldığını görebilirsiniz. Tüm bulutların ardından Güneş sizi bekliyor. Metafor değil, çünkü cuma günü Güneş sizin evinize geliyor! Çözüme ulaşmak için noktaları takip etmek yerine işleri kendi haline bırakmanın başka bir çözüm yolu olduğunu fark edebilirsiniz. Cumartesi günü Yeni ay da size gelen Güneş’i taçlandırıyor. Güveniniz yerinde, Güneş’iniz de… Gökyüzünden ne dilemek isterseniz cumartesiye kadar hazır edin deriz. Bu en çok sizin Yeni ayınız.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Kalbiniz, inandıklarınızla ve hayat felsefenizle paralel bir halde haftaya başlıyorsunuz. Enerjiksiniz ama bu çok aktif değil, içsel bir devinimin enerjisi. Çok fark ettirmeseniz de içeriden bir güç sizi ittiriyor gibi. Bunu dönüştürerek hayatınızın her alanınıza katabilirsiniz. Üç haftadır çevre ve arkadaşlık alanınızda bulunan Merkür’ün gerilemesi; sizi ikilemlere ve bu konuda fazla düşünmeye sürekli düşündüklerinizi sınava sokmaya itmiş olabilir. Bu etki çarşamba günü itibariyle yavaş yavaş sönümleniyor ve gereğinden fazla yorduğunuz aklınız da rahatlamaya başlıyor. Bazı ilişkileri fazla zorladığınızı görebilir ve yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Yeni ay, cumartesi günü Balık ve Yükselen Balıkların iç dünyasına doğuyor. Kendini keşfetmek, içsel bütünlüğe yoğunlaşmak ve kendinizle alakalı çalışmalar yapmakta destekleniyorsunuz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?