Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Netflix
KÜLTÜR/SANAT

16 Ocak Haftası Netflix’te Ne İzleyelim?

16 Oca 2023

Netflix listemizde 16 Ocak haftası birçok farklı kategoride yepyeni içerikler var! Listemizde bu hafta, yeni sezonunu uzun zamandır heyecanla beklediğimiz Vikings: Valhalla serisinin 2. sezonu, Christian Bale’in başrolünde oynadığı Pale Blue Eyes, iyi hissettiren bir aile filmi olan Dog Gone, gizemli dizi Women of the Death, tenis belgesel dizisi Break Point ve son olarak uçuk kaçık bir yerli film olan Kaybedenler Kulübü Yolda var.

1.5 Bardak

What's On Netflix
Vikings: Valhalla

Netflix’in efsanevi yapımlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Vikings serisi, tahmin edebileceğiniz üzere ekranlara gelir gelmez En Çok İzlenen Diziler Listesi’ndeki yerini 1 numaradan aldı bile. 2 sezonluk dizisinin ikinci (yeni) sezonunda yine Vikings efsanesinin 100 yıl sonrasına gidiyor ve yepyeni kahramanlık destanının oluşmasına tanık oluyoruz. Söylememize gerek yok bolca aksiyonla birlikte, harekete doyuyoruz! 

Bizce dizinin sürükleyici sıfatını elde etmesindeki en büyük etken, her seferinde “kahraman” sandığımız isimlerin diğer bölümleri bulamadan elenmesi ve bu süreçte dizinin kendi içinde sürekli olarak yeni kahramanları tanıtması. (Söylememize gerek yok dizi bolca “şiddet” içeriyor, yani yaş sınırına dikkat!) 

Bizce, ışıkları kapatın, patlamış mısırları alın ve yeni sezonu açıp keyfine varın!

Netflix
Pale Blue Eyes

Bazı filmlerde konudan çok oynayan isimlere göz atarak, filmin güzel olup olmadığına karar verenlerdenseniz; inanın yalnız değilsiniz! Zira bizce Christian Bale demek güzel film demek. Veya bir diğer deyişle, Christian Bale’in oynadığı film “kötü olamaz” demek. 

Tüyler ürpertici bir film olan Pale Blue Eyes, En Çok İzlenen Filmler Listesi’ndeki yerini 1 numaradan almış. Üstelik kitaptan uyarlamış.

Bu sürükleyici gizemli film, emekli bir dedektifin Harp Okulu’nda gerçekleşen gizemli bir cinayeti çözmesini konu ediniyor. Üstelik dedektif bunu yapmak için yanına akıllı bir öğrenciyi almak durumunda kalıyor. 

Filmi biraz heyecanla biraz da “tetikte” izleyeceksiniz fakat bizce bu filmle birlikte bir hafta sonu akşamı aradığınız tüm aksiyona rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

AZ Central
Dog Gone

Listemizde biraz da aile filmlerine yer vermek isteriz. Böylelikle çocuğunuzu da yanınıza alıp keyifli bir iki saat geçirebilirsiniz.

Dog Gone, tam bir aile filmi! Zira ortada tatlı bir köpek ve emektar bir aile babası var. Konusu ise şöyle: genç bir adamın köpeği ortadan kayboluyor. O ise ona hayatını kurtaracak bir ilacı ulaştırmak için elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalıyor.

Bizce çok ilham verici ve kesinlikle iyi hissettiriyor.

About Netflix
Women of the Death

Women of the Death, Türkçe ismiyle Ölüme Eş, tüyler ürpertici bir suç dizisi. 6 bölümlük bu dizide, kocasını kimin öldürdüğünü bulmaya çalışan bir kadının intikam hikayesini izliyoruz. 

Bu yolculuk onu kasabanın derin ve çirkin sırlarını açığa çıkarmasına itiyor. 

Eğer biraz gizem ve gerilim arayışındaysanız, bu diziyi kaçırmayın.

Netflix
Break Point

Netflix’te gerçek hayattaki önemli olayları anlatan sarsıcı belgeseller izlemeye alışkınız artık. Üstelik en belgesel sevmeyen insanlara bile belgeseli sevdiren bu yapımlar bizce bağımlılık yaratıyor. 

Bir olayın hiç bilinmeyen bir açısını öğrenirken bir yandan da tarihe tanıklık yapıyorsunuz.

Bu kez, dünyanın en yetenekli tenis yıldızlarının Grand Slam turnuvalarında gözlerden kaçan fakat hayatlarını değiştirecek mücadelelerine tanık oluyoruz. Son derece etkileyici. İzlenesi...

Oda TV
Kaybedenler Kulübü Yolda

Son olarak listemize yerli bir yapımla veda etmek istedik. Nejat İşler, Yiğit Özşener ve Hande Doğandemir’in başrollerinde oynadığı Kaybedenler Kulübü Yolda, bildiğiniz üzere aslen 2017 yapımı fakat Netflix’teki yerini yeni almış. Üstelik alır almaz da, En Çok İzlenen Filmler Listesi’ne 3 numaradan giriş yapmış durumda. 

Motorlarıyla Olimpos’tan yola çıkan Kaan ve Mete, beklemedikleri iki yolcu ile birlikte hayatlarının ve ilişkilerinin asla planladıkları gibi gitmeyeceğini öğreniyorlar.

Türk yapımı duygusal ve hafif uçuk kaçık bir film izlemek isteyenler, eğer hala izlemedilerse bizce kaçırmasınlar. Sonuçta Nejat İşler var! 

Öyleyse herkese iyi seyirler dileriz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?