ASTROLOJİ

14-20 Kasım Haftalık Burç Yorumları

14 Kas 2022

Yılın son tutulmasını atlattık ve gökyüzü biraz daha rahatlamaya başladı. Gökyüzüne ve hayatlarımıza hakim olan Akrep enerjisi yavaş yavaş sönümlenip; yerini, şansın ve neşenin mekanı Yaya bırakıyor. Hafta ortası Venüs ve Merkür, Akrep’in evinden sırayla çıkıp Yayın rahatına ve keyfine geçmeye hazırlanıyor. Bir yandan da Neptün tarafından gökyüzü ilişkileri, bizim de yeryüzü duygularımızı yoğunlaştıracağa benziyor. Mars ise geri hareketinde; yani, ilişkilerde temkinli olmamız tartışmamalardan uzak kalmamız avantajımıza. Haftanın enerjilerinin burcunuza göre ettiklerini fark etmek ve lehinize dönüştürebilmek üzere, Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

4.5 Bardak

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Tutulmalar geride kaldı, şimdi konumuz, kendini Akrep’ten Yay’a doğru biçimlenen geçiş enerjisinin yönetiminde. Bu enerjetik dönüşümde başı ise Venüs ve Merkür çekiyor. Sıra sıra Yay evine geçen sevginin, paranın ve iletişimin gezegenleri; Koç ve Yükselen Koçlara da iyi gelecek. Akrep enerjisi bitişlere, başlangıçlara, maddi kaynaklarınızın dönüşümüne dengesine ve belki de bu konularda kaygılanmanıza yol açmışken, Yay’a doğru evrilen enerji, Koçları kaygılardan sıyrılıp, şans kapılarının eşiğini berraklaştırıyor. Son zamanlarda dilinizin ya da aklınızın ucuna kadar gelip bir türlü birleştiremediklerinizin yavaşça birbirini bulduğunu, bir süredir sürüncemede kalmış işlerinizin tamamlanabildiğini görebilirsiniz. Neptün ve Jüpiter bağıntıları duyguları ve gevşemeyi biraz daha yükseltse de hafif bir otokontrol ve ilişkilerde ince bir dil ve ton ayarı ile bu haftayı tıkır tıkır geçirmenize yeter.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu
 
Tutulmaları geride bırakırken, Boğa ve Yükselen Boğalar karambole gelen tüm duygularının yavaş yavaş sönümlendiğini, fırtınanın dinmekte olduğunu hissedebilir. Devinimin sonu yok, fakat, geçtiğimiz birkaç zaman özellikle Boğalara ağır gelmiş olabileceğinden, bu hafta sizin için bir ‘oh’ çekme haftası. Birkaç zamandır temanız düğüm ise; artık ‘çözüm’ kanalına doğru geçiş yapıyorsunuz. Venüs ve Merkür sırasıyla çarşamba ve perşembe günleri Yay evine geçerken, Boğaların dış kaynaklarına yönelmesi ve yoğunlaşması için yollar temiz. Ortaklı işlerinizde alacağınız stratejik de kararlar, önünüzü daha rahat görmenizi sağlayabilir. İkili ilişkilerinizde ise ılımlı olmak, kurtarıcınız. Artan libidonuzu yönelteceğiniz yeri dikkatli seçmenizde yarar var.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Hafta ortası Venüs ve Merkür’ün Akrep’ten Yay’a geçişi, İkizler ve Yükselen İkizlerin ikili ilişkilerini ve ortaklıklarını rahatlatıyor. Mevcut ilişkinizi çözüme kavuşturacak hareketler, pürüzlerin törpülenmesi ve akışın hissedilmesi İkizleri ferahlatır. Keza, gökyüzü bu vade içerisinde yeni ilişkiler ve temiz başlangıçlar için de İkizlere reverans ediyor. Hem iş anlamında hem de romantik ve arkadaşlık bağlamında desteklenen İkizler, yeni enerjilerini mütevazılıkla karşılar ve gerileyen Mars’ın arada dürten gerilimine kapılmazlar ve duygularını yönetebilirlerse, konforlu ilişki düzlemleri her alanda önlerini temizleyecektir. Bu dönem ihtiyacınız olan, duygusal bükümlerinizde fevri kararlara/muhabbetlere kapılmadan sohbetlerinizin keyfine odaklanmak.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu
 
Bir süredir gidişat, geçmiş ve gelecek arasında kendine bir yön bulmaya çalışan Yengeç ve Yükselen Yengeçler, zihnin karmaşasından yavaş yavaş arınmaya başlıyor. Etrafınızda her şey aynı anda ve üst üste geliyor gibi görünse bile, siz bir adım kenara kayma kabiliyeti gösterebilirsiniz. Bu da elbet, her şeyi farklı bir yerden görme ve tutma imkanı sağlar. Önünüzdeki taşları süpürebildiğinize göre, hafta ortası Venüs ve Merkür’ün de desteğiyle, işinize ağırlık vermek ve her şeyi rayına oturtmak keza bu alanlarda iş arkadaşlarınızdan veya çevrenizden yardım almak da olası. Yengeçler için, ters giden şeyleri yoluna koyması, ruhsal-fiziksel iyileşme ve etrafına neşe saçma zamanı. Çok fazla analiz etmekten, kılı kırk yarmaktan ve duygulara fazla boğulmaktan kendinizi çekerseniz, 1 aylık işi 1 haftada halledebilirsiniz… Zaman lehinize akıyor!

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

Aslan ve Yükselen Aslanlar için ‘son dokunuşlar haftası’ diyebiliriz. Süregelen işleriniz ve hayat alanlarınızdaki hareketleri ufak dokunuşlarla dengeye getirmek, Aslanların şu aralar kendilerine olan görevi! Gökyüzüne hakim olan Akrep enerjisi, yerini Yay’a bırakırken, Aslanlar da keskinliklerini bir kenara bırakıp, olaylara ve durumlara daha ılımlı yaklaştığını fark edebilir. Bu dönem; zihinsel ve ruhsal yoğunluğunuzu fiziksel aktivitelere doğru aktarmak, hem Aslanların kafasını rahatlatır hem de hayat alanlarınızı dengeleyici etkiye sahip. Kendinizi dengeli kararlardan ve keyifli ruh halinden geri tutmayın ve kendinizi bol bol dışarı atın deriz. Unutmayın: Bu hafta yapacağınız çabasız, belli belirsiz dokunuşlar büyük resimden kritik hamleler olarak okunabilir. Aklınızı yumuşak tutun, sezgilerinize diri kalın deriz…

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Başak ve Yükselen Başaklar da tutulmalardan nasibini almış, akıl dengesinin iplerini bir ileri bir geri çekerken, zamanın rahatlığını da devrede hissetmeye başladı! Akrep enerjisiyle filtrelenen Venüs ve Merkür’ün de hafta ortası Yay kulvarına girmesiyle, tedirginlik biraz daha dağılıyor. Son zamanlarda ev ve yuva kavramlarınızda bir kargaşa duyumsuyorsanız: Güzel haber! Sezgileriniz, huzurun de huzursuzluğun da zihninizde olduğunu bir kez daha size hatırlatacak. Ev sizin için neresiyse (ev, anne-baba, romantik partner, arkadaşlar) o alanlarınızda daha yapıcı düşünmek, bu alana dahil insanların da yanınızda olduğunuzu hissetmek, içinizi ferahlatır. Bu dönem, ilişkilerinizden de şans kapıları aralayabilirsiniz. Mars’ın getirebileceği ikilemlere dolanmayıp dengede kalırsanız; yaralarınıza merhem gibi bir hafta sizi bekliyor.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Tutulmalar geride kaldı, gezegenler Akrepten Yay’a çekiliyor. Teraziler ve Yükselen Teraziler haftaya enerjik başlıyor. Bu enerjiyi, kendini kısa ve etkili yoldan ifade etmeye, pratik zekasına doğru yöneltirse kârlı bir hafta başı olabilir. Hafta ortasından sonra etrafa laf atmaktan çok, gözünüzü içeri çevirmek isteyebilirsiniz. Sosyalleşseniz de yalnız da kalsanız, ‘sıcak hissedeceksiniz’ diyebiliriz. Hafta başı iş ve kolaylaştırıcı strateji geliştirmede, hafta ortası arkadaşlarınızı hatırlamakta, hafta sonu da yuvanızda vakit geçmekte parlıyor Terazilerin yıldızı. Hafta sonuna doğru kendinizi romantik hissetseniz de, eğer yalnız Terazilerdenseniz, geçmişi düşünüp hüzünlenmek yerine, ideal partnerinizin ve dengelenmek için neye ihtiyacınız olduğunu düşünmekten daha fazla yarar görürsünüz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Akrep enerjisi yerini Yay çarkına bırakıyor. Hafta ortasına kadar Venüs ve Merkür Akrepte. Yani, hala Akrep ve Yükselen Akreplerin hayatında mikro ve makro dozda belirgin değişiklikler gözlemlenebilir. Şu dönem, aralık ayına kadar yapacağınız yatırımlar ya da tanışacağınız kişiler/başvurularınız uzun vadede iyi çalışan koşullarınızı temellendirebilir. Fırsatlara ayık olmanız, özellikle hafta sonuna kadarlık dilim için epey avantajınıza. Mars hala gerilediği için hafta sonu kendinizle kalmak isterseniz, kafanızda kurmamaya özen gösterin. Yalnız geçirdiğiniz vakit, sosyal medyada da zihninizde de gerilere kaydırarak kalitelenmiyor, biliyorsunuz. Bekar bir Yükselen ya da Güneş Akrepseniz, size maddi gelir sağlayacak kanallar, romantik alanınıza adım atacak insanlar da olabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Akrep enerjisi dönüşürken, gökyüzü enerjisine Yay hakim olmaya başlıyor. Çarşamba ve perşembe günleri Venüs ve Merkür’ün art arda Yay evine geçmesi, iyiden iyiye Yayların yıldızını parlatıyor. Gözler üzerinizde olsa da stratejilerinizi kariyer planlamalarınız için geliştirmeniz, imkanları boşlamamanız lehinize. Duygusal enerjiniz yüksek olduğu için yükseldiğiniz kadar düşebilirsiniz de. Neşelisiniz ama bunun sizi fütursuz yapmasına izin vermeyin. Yurt dışına gitmek, enternasyonel bağlantılar kurmak isteyen Yay ve Yükselen Yaylar için bu konuda bir şeyler yapmanın iyi çalıştığı haftalardan biri. Her gün sadece birkaç adım, sizi istediğiniz çoğu yola götürür, unutmayın! Haftanın duygu akımlarının sizi ikileme düşürmesine izin vermek enerjinizi tüketir -bunu yaratıcı enerjiye dönüştürmeye ne dersiniz?

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar için grup çalışmaları ve ortaklı çalışmalar ufak bir sabır gösterildiği takdirde daha bile keyifli... Yardım almaktan çekinmemesi ve zorunlu olarak sosyal olduğu ortamlarda da çok kabuğuna çekilmemesi; Oğlakları bu hafta daha rahat hissettirir. Özel hayatında yalnız kalma isteğini de anlayışla karşılayıp, kendini zorla dışarı atması şart değil. Biraz hiçbir şey yapmamak ya da evde durup binge-watching yapmak da hakkınız! Yurt dışına çıkma fikri gündemdeyse, hafta sonuna doğru bu konuda araştırmalar yapmak için kaynaklar açık. Hafta sonu da planlarınızı destekleyecek hayaller kurmak ve uzun süredir ertelediğiniz gelecek planlarına yükselmek; size keyif verir, motivasyonunuzu tazeler.

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Rutinlerine uyan Kovalar, aksilikleri daha kolay fark edip proaktif olabilir. Risk farkındalığını önemsemeyen Kovalar, bunun geri dönüşlerini görebilir. Hafta başlarında kendini işiyle ilgili başlaması/illaki çözmesi gereken şeyleri düşünüp dururken bulabilir. Kafada döndürdüklerinizi kağıda çizmek, anahtar kelimelere dökmek; düşüncelerinizi basit ve tutulabilir halde görmek, fazlasıyla işe yarar. Hafta ortası ve sonuna doğru Venüs ve Merkür sırayla Yayın şenlikli evine ayak basıyorken, Yükselen ve Güneş Kovalara da bir keyif geliyor. Hafta sonu geleceği düşünmek, sizi mutlu/mutsuz edecek fırsatları düşünmek, kararlarınıza farkındalık getirir. Neptün’ün duygusal dalgalarında boğulmadan, her şeyi mizahla dönüşebileceğinizi -yani en iyi yaptığınız şeyi hatırlayın.

Balık ve Yükselen Balık Burcu

Dengeli kaldığınız sürede şansın kapıları size ardına kadar açık! ‘Duygusal akımlara kapılma be fırsatları fark et’ bu hafta kulağınızda çınlayacak mantranız olabilir, faydasını görürsünüz. Venüs ve Merkür Akrepten Yaya geçerken, Balık ve Yükselen Balıklar; daha rahat ve esnek davranabildiklerini görebilirler. Bu his güzel, sadede çok fazla gevşeyip planlarınızla paralel gitmeyi kaçırmayın deriz. Ülke sınırları dışına uzatabilirsiniz kariyerinizi. Fırsatları değerlendirmeden, daha fazla soru sormayı; kabul etmeden, kendinize düşünme payı bırakmayı bırakmayı ihmal etmeyin. Etrafınız ve işiniz bu aralar estetik kaygınızı besleyen kişi ve işlerle dolu. Gökyüzü maddi ve manevi olarak rahatınızı destekliyor. Mars hala gerilemede olduğundan; başkalarının dedikleri kanallı çeşitli spekülasyonalar gündeme gelebilir. Balıklar, yüksek enerjili haftalarını hiç kimin ne dediğiyle tüketmese, zamanının keyfini sürer, fırsatları havada kapar.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?