Yüzyıllardır Çözülemeyen Mit!  Boyu Mu İşlevi Mi?
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Yüzyıllardır Çözülemeyen Mit! Boyu Mu İşlevi Mi?

İki veya daha fazla kadının bir araya gelip bu konuyu konuşmamış olması mümkün mü acaba? Tabi ki değil, hatta bu konuyu kimselerle konuşamayan kadınların kendi kendine bunu bolca düşünmüş ve Google’da bir çok kez aratmış olacağını tahmin ediyorsunuzdur heralde. Hatta ve hatta erkeklerin bile bu konuda birbirinden ilginç yorumları olduğunu sizlere birinci ağızdan söyleyebilirim.

Yayın Tarihi :21 Mar 2020
Süre :2 Bardak

Peki bu bir türlü net cevabı bulunamayan soruyu bu kadar popüler yapan ne? Hemen söyleyim, TECRÜBE FARKI!  Hayatında neredeyse hiç tecrübesi olmayan ya da sınırlı sayıda seks tecrübesi olan kadınlarla yüksek tecrübeli kadınların konuya bakış açısının aynı olmasını beklemiyorsunuz heralde. Öncelikle hayatında ilk kez erkek cinsel organını gören kadın için gördüğü ilk şey zaten eşsiz ve güzeldir ve en önemlisi beyninde bunu kıyaslıyacak en ufak bir reel datası (pornografik filmler hariç ki onlar abartı zaten) mevcut değildir. İşlevine gelince, kendisi de tecrübesiz olan bireyden karşı tarafa bir ritmik jimnastik jürisi kıvamında puan  vermesini beklemediğimize göre bu örneklemde tek data kişinin duygusal durumu olabilir. Yani kadın aşıksa seks muhteşemdir ve her şey çok yeterlidir ama aşık değilse zaten komple hayal kırıklığıdır, sıradaki!

Gel gelelim hayatın çemberinden geçmiş ve belirli tecrübeleri yalayıp yutmuş kişiler için durum bir o kadar farklıdır aslında. Konu ya tamamen boyuttur ki işlevi olmasa bile onu işlevselleştirecek tecrübe karşı tarafta zaten mevcuttur ya da konu tamamen işlevdir ve boyut bi şekilde (bunun açıklamasını burada yapamayacağım üzgünüm) halledilir. Tecrübesi olan için hem boyut hem de işlevin aynı anda mevcut olması çok bir şey değiştirmez. Olsa tabi ki tadından yenmez ama ihtimaller zaten çok düşüktür. Konu sadece ve sadece tatmindir, tatmin varsa her şey okeydir. Ama tatmin yoksa, o partnerin vay haline!

Bir de optimist çiçek çocuklar vardır ki onları bütün bu denklemlerin dışında bırakmayı çok isterdim ama ne yazık ki sayıları oldukça yüksek. Onlar için, sekste ne kadar tecrübeli olurlarsa olsunlar konu sadece aşk ve sevgidir. Yani adamın boyutu bamya tanesini geçmese dahi ya da gencecik yaşında  Everest’e tırmanıcak dirayeti beklerken daha ilk tepecikte kendisini bıraksa dahi adam çiçektir, güzeldir ve hep sevilecektir. Böyle durumlarda minik optimist çiçeklerimiz kendilerini komple unutup hayatlarını adamın mutluluğuna adayarak bir ömür geçirmeye çalışırlar ve asla mutluluğu bulamazlar. Eh tabi bu da bir çeşit tercihtir!

Kısacası konu hiç bir zaman boyut veya işlev değildir. Konu tamamen kadının tecrübesidir arkadaşlar. Tecrübesizle tecrübeliyi ayırt etmekte bu devirde baya zor iştir söyleyeyim. Ona göre yani;)

Yukarı Kaydır