Önümüzdeki 5 gün boyunca
GLOBAL NEWS

Yeni Yıla Sayılı Günler Kala Magazin Dünyasında Neler Oldu?

09 Ara 2021

Yıl boyunca magazin dünyasında birçok gelişme yaşandı. Bizler de yılın son günlerinde neler yaşandığını sizler için mercek altına aldık.

2 Bardak

Bella Hadid Victoria’s Secret’a geri döndü. 2016, 2017 ve 2018’de markanın ikonik defilesinde yürüyen Hadid, 2020’de Victoria’s Secret ile tüm ilişkisini kesmişti. New York Times’ın haberine göre modellerin vücutlarına uygunsuz yorumlarda bulunan ve taciz ile suçlanan Victoria’s Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek’in zamanında Bella Hadid için de aynı şeyi yaptığı belirtildi. Bu nedenle Victoria’s Secret ile iş ilişkisini kesen Bella Hadid, geçtiğimiz günlerde VS Collective insiyatifi ile markaya dönüş yaptığını duyurdu. Tüm söylemleri reddeden Ed Razek, Victoria’s Secret’ın grup markası L Brands’den ayrılmış ve markanın yeni bir pazarlama stratejisi benimsemesini sağlamıştı. Şimdi ise bu stratejiye Bella Hadid de dahil oluyor. Hailey Baldwin, Priyanka Chopra, Megan Rapinoe, Naomi Osaka ve daha birçok ismin yer aldığı VS Collective insiyatifi farklı geçmişlerden, bedenlerden ve profesyonel kariyerlerden kadınları bir araya getiriyor. “Beni geri dönmeye çeken şey, onların bana gelmeleri ve bana Victoria’s Secret’ın perde arkasında çok büyük bir şekilde değiştiğini kanıtlamalarıydı” diyen Bella Hadid, “VS Collective’e katılmak gerçekten gücümü geri almak ve vücudum üzerindeki güce sahip çıkmak ile ilgiliydi” diye ekledi. 

Zamansız telefon kullanma konusunda yalnız değiliz! Tıpkı bizler gibi ünlüler dünyasında da pişman olacak paylaşımlar yapılmaması için çevresi tarafından önlemler alınıyormuş. Adele Instagram Live'da hayranlarıyla eğlenceli bir sohbet yaptı, ancak yakın zamanda bunu tekrar yapmayı planlamıyor. Şarkıcı, makyaj ve güzellik vlogger'ı NikkieTutorials’a katıldığı son videoda, Instagram canlı yayın deneyimini sevmediğini ve zaten hesabının şifresine bile sahip olmadığını itiraf etti. Adele, geçen yılki gönderilerinden biriyle tartışmalara neden olduktan sonra yönetim ekibinin Instagram şifresini ondan aldıklarını açıkladı. Şarkıcı, sarhoş olursa veya sinirlenirse ne paylaşacağı konusunda endişelendiği için ekibinin geçen yıldan sonra şifreyi ona vermediğini itiraf etti. 33 yaşındaki müzik yıldızı, YouTube makyaj yıldızı Nikkie de Jager'e, karantina sırasında arkadaşlarıyla görüşmesi için sosyal medya hesaplarına erişmesine izin verildiğini, yaptığı bir paylaşımdan sonra hesabına erişme ayrıcalığının iptal edildiğini söyledi. “Covid'de şifremi almama izin verdiler. Daha önce sosyal medyalarım için şifrelere sahip olmama asla izin verilmedi” diyen Adele, doğrudan mesajlarını okuyup okumadığı sorulduğunda. "Aslında oldukça iyi bilinen bir gerçek… Covid sırasında internet herkesin moralini yüksek tuttu!" Adele, resmi sosyal medya hesabı giriş bilgilerini aldığında, "Gerçek arkadaşlarımla komik şeyler paylaşırdım” dedi.

Küresel renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü, 2022’nin rengini açıkladı. Bu yıl mevcut renk veri tabanına dalmak yerine, şirket ilk kez yepyeni bir renk tonu yaratan Pantone, mavinin sabitliğini kırmızının heyecanıyla harmanlayarak yeni bir mavi renk tonu elde etti. ‘Sakinliğe ilham veren ancak menekşe kırmızısı alt tonla canlandırılan bir mavi' seçen Pantone, 2022'nin rengine 'Very Peri' adını verdi. Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, "Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor" dedi. Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman da “Toplum, rengi kritik bir iletişim biçimi, fikirleri ve duyguları ifade etmenin ve etkilemenin, etkileşim kurmanın ve bağlantı kurmanın bir yolu olarak kabul etmeye devam ediyor. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonunun karmaşıklığı, önümüzde uzanan geniş olasılıkları vurguluyor. Uzun bir izolasyon döneminden çıkarken, Very Peri, günlük yaşam anlayışımızın değiştiği, fiziksel ve dijital yaşamlarımızın daha iç içe geçtiği, içinde yaşadığımız dönüştürücü zamanları temsil ediyor" dedi.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?