Silence of the Lambs
ASTROLOJİ

Ünlü Seri Katiller ve Burçları

02 Tem 2021

Biraz polisiye ve gerilime ne dersiniz? Dünyaca ünlü seri katiller söz konusu olduğunda küresel çapta bir ilginin ortaya çıktığını ve hayatlarında gizli kalmış pek çok şeyin açığa çıkmasının istendiğini biliyoruz. Bir insanın böylesine korkunç şeyleri nasıl gerçekleştirdiğine kafa yormaksa hem büyüleyici hem de bir o kadar kan dondurucu geliyor. Çocukluk yıllarından başlayıp ailelerini ve tüm geçmişlerini incelemek ve bu dünyaca büyük üne kavuşmuş katilleri katil olmaya iten ortak özellikler var mı bilmek istiyoruz. Bu noktada astrolojiye başvurmak da oldukça makul görünüyor. Karakterimizle ilgili sırları öğrenmek için başvurduğumuz astroloji belki en nihayetinde seri katiller hakkında da bir şeyler söylüyordur, ne dersiniz?

2 Bardak

Psycho
Öncelikle seri katillerin hangi burçtan olduklarına bakmak her ne kadar keyifli ve heyecan verici gelse de neredeyse her burcun çok sayıda seri katilinin bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Ancak seri katiller ve Zodyak işaretleri söz konusu olduğunda bazı ortak noktaların bulunduğunu da söyleyebiliriz. Eğer siz de hem seri katillerin yaşantılarına hem de astrolojiye ilgi duyuyorsanız eminiz sosyal medya hesaplarında kötü üne sahip bazı seri katillerin ve onların burçlarının listesini gösteren bazı paylaşımlara denk gelmişsinizdir. Kimimiz bu paylaşımların hiçbir anlam ifade etmeyeceğine inanıyor olsak da kimimiz de astrolojinin söz konusu seri katiller olduğunda da söyleyecek çok şeyi olduğuna inanıyoruz. O halde gelin dünyanın en kötü şöhretli seri katillerinde yaygın olarak görülen burçlar hangileriymiş görelim.

The Shining
 Balık
 
Listenin muhtemelen Akrep burcu ile başlamasını bekliyordunuz, o halde sizi biraz şaşırtalım dedik. Evet, Zodyak’ın en sakin ve uyumlu burçlarından biri olarak tanıyıp bildiğimiz Balık burcu, görünen o ki seri katiller arasında fazlasıyla yaygın olarak görülen bir burç. Dünyanın en ünlü seri katillerinden olan the Green River Killer Gary Ridgway ve Dennis Rader gibi isimler bu burca üye katiller arasında yer alıyorlar. Hayalperest olmak ve kendi dünyalarına kapanmak gibi eğilimleri olan Balıkların aslında gerçeklikten kopma potansiyelleri olduğunu daha önceki yazılarımızda da söylemiştik. Bu yönüyle bu burcu seri katiller arasında yaygın bir şekilde görmek pek de şaşırtıcı olmuyor diyebiliriz.

My Friend Dahmer
İkizler
 
Eminiz İkizleri listede görmek de bazılarınızı fazlasıyla şaşırtmıştır. Sosyallikleri kadar dengesizlikleriyle tanıdığımız İkizler burcu da maalesef pek çok seri katili içinde barındırıyor. Ancak bunlardan en ünlülerinin Jeffrey Dahmer ve “Son of Sam” lakabıyla tanınan David Berkowitz olduğunu söylemeliyiz. Kim bilir belki de bu seri katiller, İkizlerin çekici ve sempatik yönlerini alıp insanları kandırmayı ve etkileri altına almayı başarıyorlardır, ne dersiniz?

Dexter
Başak
 
Mükemmeliyetçilikleri ve analitik zekaları ile öne çıkan Başakları bu listede görmek de pek şaşırtıcı olmadı sanki. Öyle ki Başak burcu Hollywood filmlerini de fazlasıyla etkisi altına alan oldukça ünlü ve kötü şöhretli seri katilleri içinde barındırıyor. Tüm dünyanın adını bir şekilde duymuş olduğu The Boston Strangler lakaplı Albert DeSalvo ve Norman Bates ve Leatherface gibi kurgusal karakterlere de ilham olmayı başarmış Ed Gein de dünyaca ünlü Başak burcu katillerden. Kim bilir, belki de bu katiller Başak burcu olmalarının getirdiği keskin zekaları sayesinde yıllarca hiç dikkat çekmemeyi başarmışlardır.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
Yay
 
Gelelim oldukça tehlikeli ve ünlü seri katillerden bazılarını içinde bulunduran Yay burcuna. Akrep burcu üyelerini hala listemizde görememiş olmak sizi şaşırtmaya devam ediyor olabilir ancak Yay burcunun ünlü seri katillerini öğrenmenin sizi daha fazla şaşırtacağına eminiz. Tüm dünyada adına pek çok belgesel ve film çekilen ünlü seri katil Ted Bundy başta olmak üzere Co-Ed Killer lakabıyla tanınan ve zekası ile de dikkat çeken “dev katil” Edmund Kemper da birer Yay burcu üyesiydiler. 

American Psycho
Akrep
 
Evet, işte o merakla nerede kaldığını beklediğiniz Zodyak burcuna, yani Akrebe geldi sıra. Bu burcun en ünlü seri katilleri kimler diyecek olursanız 1800’lü yılların sonlarında ortaya çıkan ve pek çokları tarafından gerçek “Black Widow” olarak anılan Belle Gunness’in başta geldiğini söylemeliyiz. “Giggling Granny” lakabıyla tanınan bir diğer ünlü katil Nannie Doss ise tutuklanmadan hemen önce beşinci kocasını öldürmüştü. Gelelim bu burcun son ve en ünlü katiline: Charles Manson. Adeta kendisine tapan insanlardan oluşan bir kült yaratmayı başaran Manson, hiçbir cinayeti kendisi işlemediği ve tümünü müritlerine işlettiği için tam bir seri katil olarak anılmasa da gizemli ve sinsi zekası onu tehlikeli katillerden biri yapıyor diyebiliriz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?