Pexels
TEKNOLOJİ

Tempolu Günlerde İşimize Yarayacak Telefon Uygulamaları

Yaşadığımız dönemde telefonlar adeta vücudumuzun bir parçası gibi her zaman bizlerle birlikte. Artık adımlarımızı onlarla sayıyoruz, not defterlerimizin görevini hatırlatıcılarımıza devrettik ve çoğu zaman günümüzün eğlence ihtiyacını telefonlarımızla karşılıyoruz. Elbette günün 24 saati bizlerle olan telefonlarımızın tempolu günlerimizde de işimize yaramasını bekliyoruz. Bu noktada da vazgeçilmezimiz olan telefon uygulamaları devreye giriyor. Peki, tempolu günlerde işimize yarayacak telefon uygulamaları nelerdir? Gelin yoğun hayatımızı kolaylaştıracak telefon uygulamalarına birlikte göz atalım.

Editör :Simge Avcu
Yayın Tarihi :10 Haz 2021
Süre :2 Bardak

Pexels
İlham Veren Uygulamalar

Devir üretme devri ancak üretecek bir şeyler bulabilmek için ara sıra ilham almamız gerekebiliyor. Elbette bunun için aklımıza gelen ilk telefon uygulaması Instagram oluyor ancak burada ulaşabileceğimiz içerik arama yaptığımız alana göre değişebiliyor. Pinterest, We Heart It ya da benzeri uygulamalarda ise kısa sürede çok daha fazla içeriğe ulaşabiliyoruz. Bir iş kurmak isterken, yeni bir Instagram hesabı oluştururken, kombin yaparken ve daha birçok fikri edinmek için bu tarz uygulamalardan yararlanabiliyoruz. 

Pexels
Pratik Fotoğraf Düzenleyiciler

Hazır üretkenlikten bahsetmişken ürettiklerimizi güzel bir şekilde sergilemekten de bahsedelim. Artık sektör fark etmeksizin her iş sosyal medya platformlarında bir sayfaya sahip oluyor. Böyle bir zamanda ilgi çekici fotoğraflar çekmek ve bu fotoğrafları düzenlemek, diğer sayfalar arasında öne çıkmak için iyi bir yol. Örneğin, bir kafe sahibiyseniz ve Instagram’da kafenizi tanıtmak istiyorsanız düzenli olarak post paylaşmanız gerekir. Elbette günün temposu çektiğiniz fotoğrafları düzenlemeniz için saatlerinizi ayırmanıza izin vermeyebilir. Böyle zamanlarda VSCO, Canva gibi kullanımı kolay ve hızlıca iyi sonuçlar alabileceğiniz telefon uygulamalarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Pexels
Temassız Uygulamalar

Hayatımızın gerçeklerinden birisi haline gelen pandemi, bizleri olabildiğince temassız ve mesafeli bir hayata sürükledi. Bu sebeple herhangi bir kafeye oturduğumuzda, alışveriş yaptığımızda ve buna benzer aktivitelerimizde ödeme yapmamız gerektiği zaman temassız kartlarımıza sarıldık. Bu süreçte kimilerimize yemek yemek için gittiğimiz bir yerde menüye dokunmak bile korkunç bir hale geldi. Birçok restoran ve kafe de bu sebepten dolayı QR kodlu menü sistemine geçti. Elbette Apple kullanıcıları bu satırları okurken şaşırabilir ancak Android kullanıcılarının bu menüleri görebilmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyaçları olabiliyor. Eğer Android kullanıcısıysanız telefonunuza uygun bir QR kod okuma uygulaması indirmeyi deneyebilirsiniz.

Pexels
Ofiste ve Okulda Pratik Çözümler

Gerek okulda gerekse ofiste her günümüz dosyalarla ve yazılı belgelerle geçebiliyor. Çoğu zaman kopyalatılması mümkün olmayan dijital dosyalar, kullanılması gereken kâğıt formatında belgeleri tekrardan yazmak zorunda kalabiliyoruz. Tüm bu sıkıntıları yaşamamak için de bazı telefon uygulamaları yer alıyor. Bu sayede herhangi kâğıt formatındaki bir yazıyı rahat bir şekilde düzenlenebilir dosya haline getirebiliriz. Böylece bu dosyayı baştan sona yazmamıza ihtiyaç kalmamış olur. Ofiste ya da okulda zaman kazandıracak bu işlemi vFlat Scan ya da benzeri uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz.

Pexels
Sağlıklı Yaşam İçin Hatırlatıcılar

Eminiz ki aramızda gün içerisinde su içmeyi unutanlarımız vardır. Sağlığımız için bu kadar önemli olan su içmek, artık ek bir iş haline geldi. Öyle ki, su içmeyi hatırlatan birçok uygulama ortaya çıktı ve su içmeyi daha keyifli hale getirmek için çeşitli meyve ve sebzelerle sularımızı lezzetlendirmeye başladık. Eğer siz de su içmeyi unutan kişilerdenseniz Fit365, Water Reminder, Drink Water gibi uygulamalar ile gün içerisinde belirli zamanlarda olacak şekilde su içmeyi hatırlatan bildirimler alabilirsiniz. Hatta bunun için özel olarak uygulama kullanmak istemiyorum derseniz de kendi programınızı oluşturup hatırlatıcınızı ayarlayabilirsiniz.
Peki, sizin tempolu günlerinizde kurtarıcı telefon uygulamalarınız hangisi oluyor? 
Yukarı Kaydır