STİL

Stil Rehberi: Saten Parçalar Nasıl Kombinlenir?

En zarif ve şık duran kumaşlardan biri kesinlikle saten! Ama nasıl kombinlenmesi gerektiğinden emin olamadığı için bu kumaşı tercih etmeyenlerimizin sayısı oldukça fazla. Günlük parçaları bile oldukça şıklaştırabilecek ve çok daha lüks gösterebilecek saten parçaları kombinlemekte zorluk yaşıyorsanız, hazırladığımız stil rehberine bir göz atın!

Yayın Tarihi :23 Ağu 2021
Süre :2 Bardak

Klasikten Şaşma

En klasiklerden biri olan gömlek pantolon kombinlerini stil sahibi hale getirmek çok kolay. Baştan aşağı saten parçaları birleştirerek oldukça şık görünen ve dikkat çekici bir stil yakalayabilirsiniz. Hem aynı renkleri birbiriyle kombinleyebileceğiniz gibi pembe – turuncu, mavi – yeşil gibi renkleri de bir araya getirerek eğlenceli görünümler de yakalayabilirsiniz.

Tarzları Birbiriyle Karıştır

Şık ince askılı bir saten elbiseyi sokak modasına uyarlayarak cool bir stil yakalayabilirsiniz. Beyaz ve logolu veya düz bir tişörtü elbisenin içerisine giyerek kombinini sporlaştırabilirsiniz. Ayrıca klasik topuklu ayakkabılar yerine yüksek tabanlı sneakerlar veya asker botları tercih ederek çok daha cool bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kombinini güçlendirmek için de kemer, küçük bir çanta ve gözlüklerden yardım alabilirsiniz.

Minimal ve Şık

Eğer daha minimal ve şık stiller yaratmak istiyorsanız saten etekler kurtarıcınız olabilir. Düz beyaz bir tişörtle ve sezonun en çok karşımıza çıkan trendlerinden olan oversize ceketlerle şık saten eteğinizi kombinleyebilir ve hem işe hem de günlük hayatınıza uygun bir stil yaratabilirsiniz. Kombininizi sporlaştırmak isterseniz parmak arası ve yüksek tabanlı terliklerle ya da sneakerlar ile tamamlayabilirsiniz.

Ton Sür Ton

Birbiriyle aynı tonlardaki parçaları birleştirerek oldukça çabasız ve şık duran görünümler yaratabilirsiniz. Bej rengi saten bir eteği, onunla aynı tonlardaki bir triko ile tamamlayarak kolay bir şekilde sonbahar şıklığı yakalayabilirsiniz. Bu kombini dilerseniz topuklu ayakkabılar veya topuklu botlar ile şıklaştırabilir ya da sneakerlar ile tamamlayabilirsiniz. Daha soğuk havalarda yine aynı tonlarda uzun bir kaban ile bu kombini kışa taşıyabilirsiniz.

Asimetrik Parçalar

En klasik ve şık kumaş çeşitlerinden olan saten, bu sezon farklı kesimler ile birleşerek oldukça modern bir hale geliyor. Crop ve asimetrik modeller ile oldukça modern ve stil sahibi görünümler yakalayabilir ve sezonun en çok uygulanan akımı Y2K trendine de ayak uydurabilirsin. Bu parçaları yüksek belli jeanler ile kombinleyebilir ve topuklu ayakkabıdan sandalete kadar istediğin ayakkabılar ile birleştirerek sana en uygun olan stili yakalayabilirsin.

Yukarı Kaydır